Цього тижня Україна перейде на "зимовий час". Як і коли переводити стрілки годинника

Цього тижня Україна перейде на "зимовий час". Як і коли переводити стрілки годинника
depositphotos
  • Кожного року українці переводять стрілки годинників на літній і зимовий час.
  • Уже наприкінці жовтня українцям знову доведеться підкрутити стрілки годинника.

25 жовтня в Україні почне діяти зимовий час. Через це українцям буде потрібно перевести стрілки годинників на одну годину назад. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

"25 жовтня 2020 року о 4 (четвертій) годині за київським часом скасовується дія літнього часу з переведенням годинникової стрілки на 1 (одну) годину назад", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 "Про порядок обчислення часу на території України" з урахуванням порядку обчислення часу, що діє в країнах Європи з 1996 року, уряд України постановив запровадити на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

Навіщо переводити годинники?

Переводити годинники на "літній" і "зимовий" час вперше почали у 1908 році у Великій Британії. Зробили це, щоб зекономити електроенергію. А в СРСР стрілки годинника почали крутити з 1981 року. Україна і досі підтримує цю "традицію" та двічі на рік, зміняє час — в останню неділю березня перехід на так званий "літній" та останньої неділі жовтня — на "зимовий". Слід зазначити, що наразі перехід на сезонний час проводиться більш ніж у ста країнах світу. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:25 Біля Дністра на Кам’янеччині облаштовують новий пляж (ФОТО) 20:03 “Наші діти дихають пліснявою”. Батьки просять звільнити директорку хмельницького садочка photo_camera 19:45 Боксерка зі Славути здобула «срібло» на міжнародному турнірі 19:04 Що входить у вартість електроенергії (ІНФОГРАФІКА) Від читача 17:59 Хмельниччина впроваджує міжнародні навчальні програми 18:49 Убивця пенсіонерки з Шепетівщини «відсидить» 10 років та сплатить її синові мільйон 18:27 Стало відомо скільки хмельничани боргують за комуналку 17:34 Справа «смертельного кредиту». Дружина загиблого хоче стягнути компенсацію з «ПриватБанку» 17:27 Закликала підтримати дії окупантів: СБУ викрила колаборантку в Кам'янці 16:30 У Старокостянтинові відбудеться фестиваль дитячої книги: програма 15:48 У Славуті висадили дубовий ліс в пам’ять про загиблих на війні воїнів photo_camera 15:15 Де не буде світла в перший день червня у Хмельницькому та області (АДРЕСИ) 14:48 Спроба втечі та застава у 228 мільйонів: деталі справи керівника «Хмельницькгазу» 14:11 До 3 червня в Хмельницькій області оголосили надзвичайний рівень пожежної небезпеки 13:21 Під час війни кам’янчанин виготовляв і продавав зброю 12:50 Винуватця ДТП, через якого загинула 20-річна дівчина, посадили на 6 років 12:06 “Втрачене дитинство”: у Хмельницькому покажуть виставку, присвячену дітям, які загинули у війні 11:24 Хмельницьким бійцям на фронт передали пересувну СТО та банно-пральний комплекс photo_camera 10:56 Як у Хмельницькому та громаді відзначатимуть День захисту дітей (ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ) 10:24 Скільки працюватимуть денні табори при школах у Хмельницькому
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up