Які фейки поширювали росіяни про Хмельниччину: зібрали останні вигадки

- Вороги брешуть, сіють паніку і намагаються нас залякати.
- Українцям радять бути пильними у мережі і не піддаватись впливу фейків.
- Дивіться підбірку фейків, які окупанти поширювали про Хмельниччину.
Окупанти активно намагаються вести війну не лише на полі бою, а й в мережі. Щодня бачимо їхні маніпуляції, вкиди і відверту брехню. Це далеко не всі засоби, якими керується російська пропаганда. Вони “домальовують” собі перемоги, залякують і намагаються посіяти паніку серед українців. Ми вже писали про різноманітні фейки, які окупанти поширювали у перші місяці повномасштабної війни. За останні тижні у медіа-просторі теж з’явилось кілька фейків, які стосувались Хмельниччини. Дивіться добірку.
Ракетний обстріл заводу у Шепетівці
На початку жовтня росіяни почали “розганяти” черговий фейк про Шепетівку. Зокрема, заявили, що їхні війська знищили цех Шепетівського ремонтного заводу. Мовляв, там ремонтували артилерію ЗСУ. Інформацію про обстріли підприємства у Шепетівці активно поширювали російські змі та користувачі у соцмережах.
«Представитель Министерства обороны генерал-лейтенант Игорь Конашенков сообщил об уничтожении цехов Шепетовского ремонтного завода в Хмельницкой области, где проводился ремонт артиллерии украинских вооруженных сил», - йшлося в їхніх фейках.
Приліт на Шепетівщину дійсно був 6 жовтня. Як повідомив тоді голова ОВА Сергій Гамалій, одна з ракет впала поряд з інфраструктурним об’єктом, інша – на пустирі.
Фейк про обстріл військової частини Хмельницького
Цей фейк російські пропагандисти почали розганяти одразу після масового обстрілу по території України. Окупанти хизувались й вигадували, начебто одна з ракет влучила у військову частину Хмельницького. Повідомлення про приліт в електропідстанцію міста та військову частину активно поширювали у соціальних мережах та пропагандистських телеграм-каналах.
Нагадаємо, дійсно у Хмельницькому 10 жовтня пролунали вибухи. За офіційною інформацією, над областю було збито три ворожі ракети - над Волочиською, Староушицькою та Полонською громадами. Ще три — влучили в об’єкт критичної інфраструктури Хмельницького. Внаслідок обстрілу в Хмельницькому зникло електропостачання. Однак інформація про “прильоти” в районі військових об’єктів виявилась фейковою.
Додамо, що роспропаганда постійно намагається посіяти паніку серед українців, а також залякує, мовляв попередні масові обстріли - лише попереджувальний удар. Втім за прогнозами військових експертів, завдавати подібні удари щоденно росія просто не в змозі. Однак українцям все ж нагадують завжди реагувати на сигнали повітряної тривоги.
Фейк про обстріл Хмельницької АЕС
Така дезінформація почала “гуляти” мережею ще наприкінці літа і вже восени. Російські пропагандисти активно поширювали заяву Міноборони рф про нібито обстріл українськими військовими Хмельницької АЕС. Начебто зробили вони це з території Дніпропетровської області. А це, до слова, відстань майже у 700 кілометрів.
В оборонному відомстві окупантів заявили, що “зупинили” обстріл АЕС, відкривши вогонь “у відповідь”.
-
Обстріл українською артилерією Хмельницької АЕС вівся з району села Мар’ївка Дніпропетровської області і був пригнічений вогнем у відповідь зс рф”, – заявляли пропагандисти кремля.
Однак варто додати, що від села Мар’ївка на Дніпропетровщині до міста Нетішин на Хмельниччині відстань майже у 700 кілометрів.
Шепетівчанка і її байки про перемовини з кремлем
Ми вже розповідали про уродженку Шепетівки, яка просуває ідею перемовин з кремлем. Ба більше, Валентина Матвієнко навіть заявила, що росія може перемогти Україну.
Нагадаємо, уродженка Шепетівщини Матвієнко є головою Ради Федерації держави-агресора. Вона постійно повторює кремлівські наративи про необхідність проведення "спецоперації", а на полі бою російським воякам начебто "протистоять не лише збройні сили України, нацистські батальйони, а й колективний Захід, НАТО".
Останнім часом одним з головним її наративів було просування перемовин з рф на їх же умовах. Перебуваючи в Індонезії, чиновниця навіть запропонувала українській делегації «негайно сісти за стіл переговорів».
В той же час Україна відреагувала. Зокрема секретар РНБО Олексій Данілов порадив Матвієнко подумати не про переговори, а про покаяння і лінією захисту в Гаазі.
"Порада Матвієнко: думайте не про мирні угоди, а про покаяння перед зрадженою Батьківщиною, вбитими вами українцями та про лінію захисту в Гаазі. Ви голосуєте руками, які по лікті в українській крові. Не відволікайтесь на речі, які вас вже не стосуються”.
Фейк про знищення залізничного вузла
Фейк про знищення залізничного вузла на Хмельниччині - один з найсвіжіших. Все почалось з повітряної тривоги 11 жовтня. Цього дня очільник Хмельницької обласної адміністрації Сергій Гамалій заявив, що окупанти запустили іранський безпілотник-камікадзе. Його над Шепетівщиною збила наша ППО. У соцмережах навіть почали поширювати відео, як це було. Однак на росії вигадали свою брехню. Зокрема, повідомляли, що вони начебто повністю знищили залізничний вузол на Шепетівщині. Активно почали розганяти цю тезу в своїй змі та соцмережах.
Зауважимо, що, окрім збитого дрона, більше ворожих об'єктів над Хмельниччиною 11 жовтня не літало.
Російська ботоферма і фейки
Варто наголосити на цілій мережі російських ботів, які поширюють фейки. Як виявилось, такі мережі діють ледь не по всьому світу. Нещодавно українські кіберполіцейські повідомили про знищену ботоферму у соцмережах і поштових сервісах. Для реалізації злочинної схеми виконавці залучали росіян і жителів тимчасово окупованих територій України. Фейкові сторінки використовувались саме для поширення брехні, що стосується війни в Україні, виправдання окупації наших території, а також всілякої брудної пропаганди у вигляді коментарів і дописів.
СБУ закликає українців:
-
не довіряти публікаціям ворожих чи проросійських Телеграм-каналів;
-
не поширювати неперевірених даних серед своїх друзів і знайомих;
-
черпати інформацією виключно з офіційних джерел;
-
не знімати й не поширювати фото та відео наслідків «прильотів»;
-
вірити в захисників України та допомагати їм.
Нагадаємо, що це не перша брехня росіян про Хмельниччину. Раніше їхні пропагандисти розповсюджували фейки про знищення снарядів до «HIMARS» та «M777» у Богданівцях, про сигнальні маячки для артилерії, про обладнані вогневі позиції у санаторії та школі Кам’янця-Подільського та чимало інших. Детальніше про всі фейки читайте за посиланням.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ви самі все виклали ПУБЛІЧНО!