«Церковні» сесії міської та обласної рад. Що означають їхні рішення?

-
Історія з побиттям військового у храмі стала відомою по всій Україні.
-
Після неї за діяльність УПЦ (МП) взялася місцева влада.
-
Що можуть змінити рішення місцевих рад
Події останньої неділі у соборі на Володимирській у Хмельницькому вже призвели до офіційних рішень влади. Нагадаємо, там священнослужителі побили військового. Це сталося вранці 2 квітня. Того ж дня ввечері зібрали підписи за перехід храму до Православної церкви України.
У Хмельницькій міськраді сьогодні, 4 квітня, взялися за землю релігійних громад, які пов’язують з УПЦ (МП). Депутати проголосували за припинення права постійного користування ділянками комунальної власності для ряду юридичних осіб. Йдеться про храми УПЦ (МП) за такими адресами:
-
Свободи, 7-Б
Відео дня/li> -
Вайсера, 15
-
Шухевича, 11/2
-
Зеньковського, 29
-
Молодіжна, 2/3
-
Профспілкова, 41
-
Свободи, 2Б
-
Тиха, 29/4
-
Івана Франка, 1/15 (дві ділянки)
-
село Велика Калинівка, вул. Шевченка, 5
-
село Черепова, вул. Центральна, 38
Судячи з пояснень міського голови Хмельницького Олександра Симчишина, фактично йдеться про виселення УПЦ (МП) зі згаданих храмів. Згодом після сесії депутат міської ради Віталій Підгайчук повідомив, що з храму на Шухевича, 11/2, церковники вивозять майно.
Тим часом рішення Хмельницької обласної ради були фактично символічним. Переважно вони стосувалися звернень до різних органів щодо припинення діяльності організацій, пов’язаних з УПЦ (МП).
Втім, серед пунктів одного з прийнятих рішень був і такий:
— Заборонити діяльність Української Православної Церкви Московського патріархату (офіційно зареєстрована є Київська митрополія Української православної церкви) на території Хмельницької області.
Цей пункт у рішенні облради не має жодної юридичної сили на території Хмельниччини з двох причин:
-
перша — кожен храм УПЦ (МП) має власну юридичну особу, яка не має формального зв’язку з УПЦ (МП), яка зареєстрована у Києві
-
друга — Хмельницька обласна рада не має права забороняти діяльність юридичних осіб, які їй не підпорядковані
Згідно із законом, припинити діяльність і УПЦ (МП), і кожної пов’язаної з неї релігійної організації можна тільки за рішенням суду. Загалом, як зазначає релігієзнавець Дмитро Горєвой у блозі на «Радіо Свобода», це юридично складний процес.
Втім, у влади, як місцевої, так і центральної, все ж є можливість впливу на фактично російські релігійні громади. Законодавство вимагає, щоб усі вони вказували на свої зв’язки з державою-агресором у своїй назві. Як зазначає Дмитро Горєвой, місцева влада могла б розривати договори про надання комунальних послуг, якщо релігійні громади не виконували б вимог закону.
На думку митрополита Православної церкви України Епіфанія, саме вимога вказування у назві держави-агресора могла б прискорити перехід релігійних громад від УПЦ (МП) до ПЦУ.
Читайте також:
-
Піп, який побив військового в соборі, втік з країни, — депутат міськради Василишин
-
Дві громади на Кам’янеччині перейшли з моспатріархату до ПЦУ
-
«Ні — ворожій церкві»: у Кам’янці депутати також провели «релігійну» сесію
-
Помічнику священика, який побив колишнього військового в соборі, оголосили підозру
-
Моспатріархату в Хмельницькому належало 20 земельних ділянок. Яка доля решти земель?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Новини Хмельницького на vsim.ua
❗️Оперативно слідкуйте за новинами у нашому Telegram-каналі - https://t.me/vsimnews
Читач38
Але плюндрування лояльної до України церкви може негативно вплинути як ход бойових дій, більшість солдатів якось пов'язані таки з цією церквою і в них може знизитись мотивація воювати. Так, ця церква перервала зв'язки з Кирилом і була патріотична.
Так що ці дії в довгостроковій перспективі можуть привести до проблем як для команди мера, так і для всієї України, якщо це розповсюдитись по ній.