Ретро

Внаслідок сильного снігопаду та вітру 9 січня на небезпечній ділянці проїжджої частини поблизу села Гуменці Кам’янець-Подільського...

Всіх, хто цікавиться історією рідного краю, запрошують на презентацію першої збірки з серії «Хмельницькі краєзнавчі студії».

Чи знали ви, що Хмельницький розташований на місці колишнього моря, а неподалік від міста і досі можна побачити залишки суперконтиненту,...

Знайдений на Хмельниччині архів підпілля Організації українських націоналістів Кам’янець-Подільського району реставруватимуть...

Проскурівські дуби на службі імператорського флоту

Що спільного мають між собою діброви Проскурівського повіту та війна Росії з Британією за Мальту? Амбіції імператора Павла Першого. Цінна порода дерева йшла на будівництво суден, аби зміцнювати морські потужності тодішньої імперії.

Яким би був Хмельницький, коли б виконувались усі плани його забудови

Чому наше місто виглядає саме так, як ми його знаємо, і яким Хмельницький міг би бути сьогодні, коли б збулися проекти минулого, спробуємо дослідити у цій публікації.

Проскурівський аеродром – колиска радянської авіації

Вигідне розташування між Львовом та Києвом спонукало пілотів занести Проскурів до мапи авіаперевезень, а прилеглий до міста пустир перетворити на міжнародний аеродром.

Сто років тому у Проскурові тротуар замінювали дошки, а візник був лише один

- Вигляд Проскурова був страшенним, багнюка по коліно; будиночки маленькі, глинобитні, сирі та запущені, - 100 років тому так починався майже кожен опис нашого міста.

Від радянського Проскурова до патріотичного Хмельницького

Хмельницький позбувається символів старого комуністичного режиму. На заміну вшанування більшовицьких діячів приходить ера увіковічення патріотів України.

Пішохідна екскурсія Хмельницьким: про розбудову міста та найстаріші будівлі (ВІДЕО)

Туристичний сезон у Хмельницькому відкрили пішохідною екскурсією центральною вулицею міста. Краєзнавець Ігор Байдак розповів про те, що Хмельницький за свою багатовікову історію пережив чимало сумних сторінок.

Як змінився Хмельницький за 60 років

60 років тому Проскурів перейменували на Хмельницький. З того часу на майдані Незалежності замість напіврозваленої хати, а потім – Леніна, стоїть скульптура «Віра, Надія, Любов». А пам’ятників славетному гетьману найбільше в світі – аж чотири.

У Хмельницькому була вулиця імені імператора

Найдавнішими місцями Хмельницького є вулиці Проскурівська, Кам’янецька та острів Кохання. Саме тут зосереджувалися основні шляхи, які проходили містом. А на острів Кохання колись вів місток, проте до наших днів він не зберігся.

Хмельницький: «Плоскирів чи Проскурів?»

Як називався Хмельницький – Проскурів чи Плоскирів? Більшість з впевненістю відповість «Проскурів», а про «Плоскирів» навіть і не чули.

Паровозне депо у Гречанах з’явилося 100 років тому

У 1913 році товариство Подільської залізниці побудувало в селі Гречани паровозне депо та залізничні майстерні.