Скульптура Богдана Хмельницького на Привокзальній площі - найдавніший пам‘ятник постаті у місті. Його встановлення пов‘язане із перейменуванням міста з Проскурова на Хмельницький. Чому в радянські часи, коли придушувалось все україньке, популізувався образ гетьмана, який боровся за незалежність України?

Перша поліція з’явилася в Проскурові більше двохсот років тому. Тоді полісменів називали городовими. Як виглядали і працювали перші копи в місті, читайте далі. 

Спогади з минулого у форматі відео-касет та старих світлин збереглися в багатьох й до сьогодні.  Та часто насолодитися рідкісними кадрами заважає якість або застарілий формат запису. Де й за скільки можна осучаснити “раритет”?

Страшний слід в історії Хмельницького залишив Проскурівський погром. Він забрав життя близько 1 600 євреїв. Моторошні події описані детальніше в архівних документах.

Ружична - мікрорайон, що став частиною Хмельницького 39 років тому. Тим не менш, його історія налічує кілька століть. Чим жила ця частина міста десятки років тому?

Супутникові знімки Хмельницького доступні від 2007 року. Відтоді найбільше змінився мікрорайон Озерна. Переглядайте це на фото та відео.

Колись територія собору вважалася околицею міста. Святиня стояла у центрі великого православного кладовища. А відразу за могилами була розміщена перша в губернії показова пасіка.

Ця споруда має заплутану та водночас цікаву історію.  Вона пережила царську та радянську влади. Перебудовувалася та розкрадалася, але не втратила своєї самобутності.

З Різдвом Христовим у наших предків було пов’язано безліч вірувань та магічних дійств. Відповідально підходили до приготування страв. На Хмельниччині практично до кожної додавали гриби.  Перед застіллям проводили ритуали та закликали в дім достаток.

Перше десятиліття після проголошення незалежності для міста було складним. Закривалися підприємства, гроші знецінювалися, а люди йшли на базар. Але було й чимало хорошого.

keyboard_arrow_up