Ретро

photo_camera

Як змінилася будівля міського кінотеатру Шевченка за 50 років? Журналісти vsim.ua сфотографували її з того ж ракурсу,...

photo_camera

Як змінилася будівля хмельницького будиноку культури за 60 років? Vsim.ua сфотографували її з того самого ракурсу, що...

«Будинок із зірками» – так можна назвати триповерхівку по вулиці Грушевського, 74. Дім побудували на тогочасній вулиці Рози...

А ви знали, що червоний і чорний – це кольори, які вирізняли подільську вишиванку від інших? Дівчата обов’язково вишивали...

Як ви знаєте, як у Хмельницькому проводжали зиму сорок років тому?  Виявляється, святкували, як і тепер, у тому ж парку, але з більшим розмахом. Діди Морози на санях, атракціони і корчма. Як це було, дивіться у підбірці світлин.   

Першими перевізниками у Проскурові були «балагули». Це селяни, які на бричках катали проскурівчан і перевозили їхній багаж.  Таксі ГАЗ “Победа” з’явилось на 20 років раніше, ніж перший тролейбус. Ще були омнібуси та латвійські автобуси. А найпопулярніший маршрут пролягав до вокзалу. 

Чотириповерхівка по вулиці Кам’янецькій, 48 – знайомий кожному будинок на зупинці «Ощадбанк» в центрі міста. Його можна впізнати по «вишивці» із цегли зеленого кольору, якою оздоблений четвертий поверх. Будинок художників – така його назва.  Побудували його у 1962 році на тогочасній вулиці Фрунзе і виключно для художників.

Про старий Проскурів сьогодні нагадує хіба скупа сотня будиночків. Та збереглись будівлі, які дихають минулим і є свідками важливих для нашого міста історичних подій. Пропонуємо поринути у ностальгію і побачити, яким був Проскурів багато років тому.   

З замком князів Острозьких пов’язують багато легенд. Місце пронизане історією й нерозгаданими таємницями. Деякі з них розкрили працівники музею.

Унікальний срібний браслет знайшли на Хмельниччині ще 40 років тому.  Історики і краєзнавці досі намагаються відгадати його походження. Цікаві факти про історію прикраси розповіли у хмельницькому музеї.   

А ви знаєте, під яким будинком можуть бути заховані підземні ходи? Що то була за пожежа, яка знищила майже весь тогочасний Проскурів? Про ці та інші факти vsim.ua розповів краєзнавець Ігор Западенко.   

Це зараз свято для сучасної малечі проходить з тоннами солодощів, конкурсами і розвагами А знаєте, як відзначали цей день у 80-х? Пропонуємо трішки фотоностальгії у нашій традиційній рубриці.   

Улюблений для багатьох парк раніше носив ім’я Михайла Коцюбинського. Колись тут змагались фехтувальники, стріляли в тирі, куштували смачні пиріжки і дивились виступи на літній сцені. Як змінювався парк, дивіться у підбірці унікальних ретро-світлин.   

Мандрівник Юрій Даценко вже вдруге розповів хмельничанам про "Поділля, якого ви не знали". Цього разу він зупинився на маловідомих фактах про Проскурів.   

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up