Щороку 9 травня в місті традиційно влаштовують заходи на честь Дня перемоги. Як це було в Хмельницькому десятки років тому?  Підготували для вас унікальні світлини 1983-1985 років.

Минає 76 років з дня капітуляції нацистської Німеччини. Війна принесла Проскурову жертви та руйнування, як і всій Україні. Що ви знаєте про цей період в історії міста?

Чимало закладів у Хмельницькому припинили свою роботу, а замість них зросли хмарочоси чи торгові центри. Одним із їхнього ряду був ресторан “Турист” на перехресті Старокостянтинівського шосе і Зарічанської. Що відомо про заклад і чим він приваблював багатьох хмельничан?

Представили додаток, з допомогою якого можна дізнатися роки появи будинків і вулиць, а також побачити старі фото. Проєкт охоплює історію міста двох тисяч років до нашої ери до кінця 1980-х років.

До великого християнського свята готувалися заздалегідь. Оселю та родину вбирали у нові світлі кольори. Паску пекли, зазвичай, мовчки. А у ніч перед Великоднем запалювали багаття.

Для пасок робили лише природні закваски. Були вони кількох видів: житні - для буднів, пшеничні - для свят. Ставили паску до печі на особливій лопаті, а потім нею ще й били всіх членів родини. Для чого, читайте в нашому матеріалі.

Майже 40 років тому Озерної не існувало. Проте є мікрорайони, які за цей час майже не змінилися.

Підготували для вас тест зі старими світлинами міста. Усі фото зроблені в 50-80-х роках минулого століття. Вгадуйте, де вони створені й діліться результатами. 

На Інститутській і в центрі міста є будівлі, що пустують та занепадають. А от у минулому вони користувалися популярністю серед хмельничан. Що чекає на будинок молоді “Проскурів” та колишній кінотеатр “Мир”?

Рожева споруда з колонами входить до переліку архітектурних пам’яток Хмельницького.  Восени минулого року її почали ремонтувати. Місцева влада заявила про незаконність таких дій і звернулася до правоохоронців. Наразі ремонтні роботи в будівлі на Шевченка продовжуються. Що відомо?

keyboard_arrow_up