Ця споруда має заплутану та водночас цікаву історію.  Вона пережила царську та радянську влади. Перебудовувалася та розкрадалася, але не втратила своєї самобутності.

З Різдвом Христовим у наших предків було пов’язано безліч вірувань та магічних дійств. Відповідально підходили до приготування страв. На Хмельниччині практично до кожної додавали гриби.  Перед застіллям проводили ритуали та закликали в дім достаток.

Перше десятиліття після проголошення незалежності для міста було складним. Закривалися підприємства, гроші знецінювалися, а люди йшли на базар. Але було й чимало хорошого.

Колись тут навчався відомий артист Михайло Пуговкін. На території стояло до 60 танків. А проектували все це німці.

Дівчата ворожили на судженого, але до чарів вдавалися рідко. Хлопцям на Андрієвських вечорницях відводилася особлива роль.  Вони стрибали на коцюбі та кусали калиту. А ще бешкетували від душі. Як саме, дізнавайтеся в нашому матеріалі.

Зимові свята збирали гуртом багатьох хмельничан. Для цього складали концертну програму та ліпили величезні сніжні скульптури.  Як все було?

Масштабна розбудова парку припала на 60-ті роки минулого століття.  На вихідних там садили дерева та рили канали до 15 тисяч хмельничан.  Взимку на території працювала величезна лижна база.

Однією з найстаріших вулиць міста є Володимирська. Колись там жили лише заможні люди. Кілька їх маєтків збереглося й до сьогодні. Про що мовчать стіни одного з них?

У минулому - село, а сьогодні - частина Хмельницького. Історія Гречан налічує кілька століть. За весь час існування там панували різні люди та закони.  Якою була ця частина міста сотні років тому?

Якби скульптури вміли говорити, вони б замінили екскурсоводів. Важко оцінити, скільки всього бачили і скільки знають ці мовчазні свідки історії. Ми вирішили дізналися, куди змушені дивитись найвідоміші пам’ятники міста. Для незвичайного дослідження обрали ті скульптури, які розміщені в центральній частині міста, або поблизу. Стали на тій же траєкторії, куди прямує погляд кожного з них і зробили знімки.

keyboard_arrow_up