Більше сотні років тому в місті було найбільше готелів у Подільській губернії.  Будівлі найпрестижніших височать у Хмельницькому й досі.  Якими і де були готелі в Проскурові, читайте далі.

Перших очільників міської думи стали обирати у 1880 році. Пияка, дворянин, військовий - хто тільки не керував містом за цей час. Чим відомі міські голови, які очолювали Проскурів? Розповідаємо за відомостями з архівних документів. 

Першими перевізниками у Проскурові були «балагули». Це селяни, які на бричках катали проскурівчан і перевозили їхній багаж.  Таксі ГАЗ “Победа” з’явилось на 20 років раніше, ніж перший тролейбус. Ще були омнібуси та латвійські автобуси. А найпопулярніший маршрут пролягав до вокзалу. 

У сусідній Вінниці ця вежа є візитівкою міста. Така ж пам’ятка в Хмельницькому потроху занепадає. Місцева влада стала “чухати голову” й врешті знайшла вихід з ситуації.

Перші кінотеатри в місті з’явилися десятки років тому. Дізнавайтеся про них детальніше і складайте пазл із фото.

Окупація німецько-фашистськими військами й розстріл мирних мешканців в Раковому. Розповідаємо, про події в місті під час Другої світової війни. Читайте і дивіться унікальні фото.

Численні скарги, порушення і навіть відсторонення небажаних для влади осіб. Все це було зафіксовано в Проскурівському та Летичівському повіті. Читайте, як голосували мешканці Хмельниччини десятки років тому.

Табличка встановлена на фасаді будинку на вулиці Сіцінського. Зняти її хочуть в рамках процесу декомунізації. Після демонтажу табличку передадуть до музею історії міста.

Нову назву хочуть дати вулиці, яка названа на честь російського письменника. Вулиці пропонують присвоїти ім’я одного з почесних громадян міста.

Кожен хмельничанин хоча б раз у житті відвідував цю будівлю. Чи то під час вигуків “Гірко!”, чи то під час реєстрації інших життєвих моментів -  всі навідуються до міського відділу РАЦСу. Що раніше знаходилося за цією адресою і хто там жив?

keyboard_arrow_up