Ретро

photo_camera

Майже півстоліття скульптура-фонтан барона Мюнхгаузена красується в дворі будинку, 48, що на Кам’янецькій. Створили шедевр...

photo_camera

Скульптура Богдана Хмельницького на Привокзальній площі - найдавніший пам‘ятник постаті у місті. Його встановлення пов‘язане...

У Хмельницькому найбільша кількість пам'ятників славетному гетьманові, їх у нас аж 5. Це рекордна кількість як для України,...

Свято Зими зафіксовані на фото в період 1973 – 1988 років. Редакція vsim.ua представляє фотографії різних років про...

Як змінилася будівля обласного театру ляльок за 55 років? Журналісти vsim.ua сфотографували її з того ж ракурсу, що й на світлині з 61-го року.  Дивіться, як змінилася архітектура. 

Як змінилася будівля міського кінотеатру Шевченка за 50 років? Журналісти vsim.ua сфотографували її з того ж ракурсу, що й на світлині з 66-го року.  Дивіться, як змінилася архітектура. 

Як змінилася будівля хмельницького будиноку культури за 60 років? Vsim.ua сфотографували її з того самого ракурсу, що й на світлині з 59-ого. Дивіться, як змінилася архітектура.     

«Будинок із зірками» – так можна назвати триповерхівку по вулиці Грушевського, 74. Дім побудували на тогочасній вулиці Рози Люксембург в 1927-ому році. Присвятили його 10-ій річниці Жовтневої революції, тому й оздоблений п’ятикутними зірками, а на верхній частині фасаду напис: «1927-1928, ІМЕНІ РОКОВИН X ЖОВТНЯ». Під час війни в домі жили німці, потім – проскурівські військові та чиновники, а тепер, здебільшого, – їхні діти.

А ви знали, що червоний і чорний – це кольори, які вирізняли подільську вишиванку від інших? Дівчата обов’язково вишивали сорочки собі і своїм нареченим. До Дня міста журналісти vsim.ua підготували історію національного вбрання, яке носили на Поділлі.   

Як ви знаєте, як у Хмельницькому проводжали зиму сорок років тому?  Виявляється, святкували, як і тепер, у тому ж парку, але з більшим розмахом. Діди Морози на санях, атракціони і корчма. Як це було, дивіться у підбірці світлин.   

Першими перевізниками у Проскурові були «балагули». Це селяни, які на бричках катали проскурівчан і перевозили їхній багаж.  Таксі ГАЗ “Победа” з’явилось на 20 років раніше, ніж перший тролейбус. Ще були омнібуси та латвійські автобуси. А найпопулярніший маршрут пролягав до вокзалу. 

Чотириповерхівка по вулиці Кам’янецькій, 48 – знайомий кожному будинок на зупинці «Ощадбанк» в центрі міста. Його можна впізнати по «вишивці» із цегли зеленого кольору, якою оздоблений четвертий поверх. Будинок художників – така його назва.  Побудували його у 1962 році на тогочасній вулиці Фрунзе і виключно для художників.

З замком князів Острозьких пов’язують багато легенд. Місце пронизане історією й нерозгаданими таємницями. Деякі з них розкрили працівники музею.

Унікальний срібний браслет знайшли на Хмельниччині ще 40 років тому.  Історики і краєзнавці досі намагаються відгадати його походження. Цікаві факти про історію прикраси розповіли у хмельницькому музеї.   

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up