Ретро

photo_camera

А ви знаєте, під яким будинком можуть бути заховані підземні ходи? Що то була за пожежа, яка знищила майже весь тогочасний...

Це зараз свято для сучасної малечі проходить з тоннами солодощів, конкурсами і розвагами А знаєте, як відзначали цей...

Улюблений для багатьох парк раніше носив ім’я Михайла Коцюбинського. Колись тут змагались фехтувальники, стріляли в...

Мандрівник Юрій Даценко вже вдруге розповів хмельничанам про "Поділля, якого ви не знали". Цього разу він зупинився...

А ви знали, що «білий міст» у парку Чекмана будували військові? Важко уявити, що па прибиранні парку, який спочатку називався Комсомольським,  під час «недільників» збиралось до семи тисяч хмельничан. У 60-ті там читали книги, взимку – катались на лижах, а влітку споглядали захід сонця над Бугом.  

А ви знали, що будівля хмельницького «Дитячого світу» така ж, як і в 40 містах України? А замість теперішнього мосту по Бандери колись була кладка? Якщо вам цікаво, як виглядало наше місто у післявоєнний час, пропонуємо поринути у фотоностальгію.   

Як ви знаєте, як у Хмельницькому проводжали зиму сорок років тому?  Виявляється, святкували, як і тепер, у тому ж парку, але з більшим розмахом. Діди Морози на санях, атракціони і корчма. Як це було, дивіться у підбірці світлин.   

А ви знали, що колись найнижчу зарплату в Проскурові отримували ремісники? Вони могли підкувати коня чи пошити містянам костюм. А кого називали “елітою” і забезпечували зарплатою і привілеями до смерті? Які професії були популярними в кінці XIX - на початку XX століття і скільки платили проскурівчанам, журналістам vsim.ua розповів історик і краєзнавець Сергій Єсюнін.  

У Хмельницькому знову заговорили про перейменування міста. Автор ідеї запропонував повернути місту історичну назву Проскурів. Історики кажуть, якщо перейменовувати, то краще в Плоскирів. Журналісти vsim.ua з’ясували, чому?

Першими перевізниками у Проскурові були «балагули». Це селяни, які на бричках катали проскурівчан і перевозили їхній багаж.  Таксі ГАЗ “Победа” з’явилось на 20 років раніше, ніж перший тролейбус. Ще були омнібуси та латвійські автобуси. А найпопулярніший маршрут пролягав до вокзалу. 

Книги, монети, старі фотоапарати, одяг, сантехніка… Список можна продовжувати до безкінечності. Виклавши невеличку суму, у парку Франка можна придбати те, чого уже немає у жодному магазині чи супермаркеті. Деякими експонатами не можуть похвалитися і музеї історії.

Внаслідок сильного снігопаду та вітру 9 січня на небезпечній ділянці проїжджої частини поблизу села Гуменці Кам’янець-Подільського району в заторі опинилися п’ять вантажних автомобілів.

Всіх, хто цікавиться історією рідного краю, запрошують на презентацію першої збірки з серії «Хмельницькі краєзнавчі студії».

Чи знали ви, що Хмельницький розташований на місці колишнього моря, а неподалік від міста і досі можна побачити залишки суперконтиненту, сформованого понад 1,8 мільярда років тому?

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook