Розпочинаємо новий проєкт до 30-річчя незалежності України. Як за цей час змінилися мікрорайони Хмельницького? У цьому матеріалі розповідаємо про Південно-Західний, Ружичну та Гречани.  Дивіться ретро-фото, читайте і дізнавайтеся, що й де стало інакшим.

Після довгоочікуваної перемоги у Другій світовій війні, звичайно, залишилися руїни, які потрібно було відбудовувати. Тодішній Проскурів теж має свою історію в цьому. Як визволили  місто і як його відбудовували, vsim.ua розповів історик, краєзнавець і дослідник Проскурова Сергій Єсюнін.

Там відпочивали й смакували стравами чимало хмельничан. А в деяких святкували найважливіші події у житті: від випуску до весілля. Чи пам’ятаєте бари, кафе та ресторани, яких вже давно немає в Хмельницькому? Проходьте тест та діліться результатами. 

Старі світлини міста виклав тернопільський фотограф. На них — реклама на Проскурівській, кафе «Малібу» та стара набережна.

Кафе “Мрія”, ресторан “Турист”, славнозвісна “Україна”. Ці заклади багатьом хмельничанам знайомі з дитинства та юнацьких років. Якими вони були та що з ними сталося зараз?

Стіни міських підвалів - мовчазні свідки тисяч знищених життів. Поділля, особливо західне та південне, у 20-30 роках минулого століття совєтам ввижалося ледь не колискою “контрреволюції”, бо було прикордонним регіоном. Наче у книзі Оруелла, поплатитися життям можна було навіть за криво сказане слово. Про масові вбивства та депортації жителів з територій, які зараз є сучасною Хмельниччиною й те, чому про це потрібно пам'ятати - у матеріалі.

Щонеділі, вже понад 20 років, у Хмельницькому працює блошиний ринок. Там продають раритетні речі, ціною від 10 гривень до 100$. Зібрали ТОП-8 товарів за версією ВСІМ. 

Будинок Берлянта, костел святої Анни та залізничний вокзал. Для хмельничан та гостей міста створять 3D-візуалізацію знищених будівель.

Мікрорайони Хмельницького мають свою історію. Впізнайте частину міста за фактом з минулого. Підготували для вас тест. 

Підвищення цін, приїзд Януковича й ремонт доріг. Що відбувалося в Хмельницькому у 2000-х? Зібрали новини з архіву газет.

keyboard_arrow_up