Ретро

17 облич репресованих радянською владою на Хмельниччині

Більшість обвинувачених у проаналізованих нами справах були священнослужителями. Одного з них засудили до розстрілу за «антирадянську пропаганду та агітацію».

Nadiya Artyukh

Росіянці знищили , закатували УКРАЇНСЬКУ еліту, УКРАЇНСЬКИХ священників , знищили українську мову і засрали голови  українців кацапщиною, яка вгризла ся в мізки недолугих настільки, що навіть смерть від рук цих самих росіянців НЕ дає їм прозріння….

Коментарів 3
visibility 769
photo_camera

Мазури, війна та бронепотяг «Гандзя»: історія мікрорайону Гречани

Спершу це було село, яке заселили поляки.  Гречани зіграли значну роль під час І та II світових війн.  Зібрали найцікавіше з історії зародження мікрорайону.

Наталья Демина

Село заселили поляки?А хати хто побудував?Може згадаєте яким чином вони тут опинились?Турки коли відходили вирізали все населення,шляхта зайшла на пусті землі.Мусили завести своїх людей з Мазура...

Коментарів 15
visibility 3872

Озерна, якої ви не знали: хронологія розбудови наймолодшого мікрорайону міста

Озерну почали розбудовувати у 70-х роках минулого століття.  Це — найновіший мікрорайон міста.  Про історію його становлення та розвитку розповідаємо у матеріалі.

Валерій Ксендзик

Ще до будівництва мікрорайону  був танкодром. Коли в Хмельницькму було танкове училище.Потім був полк звязку. Потім ХВАКУ. Потім пограничне училище. Якщо не помиляюсь.

Коментарів 19
visibility 4455

«Дитячий світ» у Хмельницькому: що там було в минулому та які фото збереглися

Штучні мінеральні газовані води, сквер із «жабками» та магазини іграшок.  Розповідаємо про минуле «Дитячого світу», який нещодавно оновили. Переглядайте підбірку ретро фото. 

Микола Марковський

Підтримую. Дуже мало в місті залишилось атмосферних наливайок.

Коментарів 12
visibility 1120
photo_camera

Забуте минуле Лезневого: кому належало село і як воно стало частиною Хмельницького

Спершу це було село, яке мало назву Глезнівці.  Перша писемна згадка – 1493 році.  До Хмельницького його приєднали у 1963 році.  Розповідаємо найцікавіше про один з мікрорайонів міста.

Коментарів 1
visibility 4400

На честь російського бізнесмена названі ліцей та вулиця у Старокостянтинові

Михайло Рудяк народився у Старокостянтинові, а після школи виїхав у Москву. Там збудував кар’єру, а тепер його ім’я мають школа та вулиця у Старокостянтинові.

Ira Moon

І те, що поставили "-" - тільки підтверджує мої слова. Правда очі колить...

Коментарів 7
visibility 1423

Симчишин, Чекман, Сікора: хто керував Хмельницьким з моменту його заснування

Першого очільника Проскурова обрали у 1880 році.  На посаді він пробув 2 роки й був звільнений, в тому числі й за пияцтво.  Розповідаємо, хто керував містом останні 145 років.

Виталий Кабашнюк

Ви пропустили Дмитра Криворучка, який організував жителів міста на посадку Комсомольського парку на болоті, почав повоєнну відбудову Проскурова.

Коментарів 40
visibility 4020
keyboard_arrow_up