Ретро

Улюблений для багатьох парк раніше носив ім’я Михайла Коцюбинського. Колись тут змагались фехтувальники, стріляли...

А ви знали, що «білий міст» у парку Чекмана будували військові? Важко уявити, що па прибиранні парку, який...

Як ви знаєте, як у Хмельницькому проводжали зиму сорок років тому?  Виявляється, святкували, як і тепер, у тому...

Першими перевізниками у Проскурові були «балагули». Це селяни, які на бричках катали проскурівчан і перевозили...

А ви знали, що будівля хмельницького «Дитячого світу» така ж, як і в 40 містах України? А замість теперішнього мосту по Бандери колись була кладка? Якщо вам цікаво, як виглядало наше місто у післявоєнний час, пропонуємо поринути у фотоностальгію.   

А ви знали, що колись найнижчу зарплату в Проскурові отримували ремісники? Вони могли підкувати коня чи пошити містянам костюм. А кого називали “елітою” і забезпечували зарплатою і привілеями до смерті? Які професії були популярними в кінці XIX - на початку XX століття і скільки платили проскурівчанам, журналістам vsim.ua розповів історик і краєзнавець Сергій Єсюнін.  

У Хмельницькому знову заговорили про перейменування міста. Автор ідеї запропонував повернути місту історичну назву Проскурів. Історики кажуть, якщо перейменовувати, то краще в Плоскирів. Журналісти vsim.ua з’ясували, чому?

Книги, монети, старі фотоапарати, одяг, сантехніка… Список можна продовжувати до безкінечності. Виклавши невеличку суму, у парку Франка можна придбати те, чого уже немає у жодному магазині чи супермаркеті. Деякими експонатами не можуть похвалитися і музеї історії.

Внаслідок сильного снігопаду та вітру 9 січня на небезпечній ділянці проїжджої частини поблизу села Гуменці Кам’янець-Подільського району в заторі опинилися п’ять вантажних автомобілів.

Всіх, хто цікавиться історією рідного краю, запрошують на презентацію першої збірки з серії «Хмельницькі краєзнавчі студії».

Чи знали ви, що Хмельницький розташований на місці колишнього моря, а неподалік від міста і досі можна побачити залишки суперконтиненту, сформованого понад 1,8 мільярда років тому?

Знайдений на Хмельниччині архів підпілля Організації українських націоналістів Кам’янець-Подільського району реставруватимуть у Центрі досліджень визвольного руху.

Що спільного мають між собою діброви Проскурівського повіту та війна Росії з Британією за Мальту? Амбіції імператора Павла Першого. Цінна порода дерева йшла на будівництво суден, аби зміцнювати морські потужності тодішньої імперії.

Чому наше місто виглядає саме так, як ми його знаємо, і яким Хмельницький міг би бути сьогодні, коли б збулися проекти минулого, спробуємо дослідити у цій публікації.