Ретро

photo_camera

А ви знали, що червоний і чорний – це кольори, які вирізняли подільську вишиванку від інших? Дівчата обов’язково вишивали...

photo_camera

Як ви знаєте, як у Хмельницькому проводжали зиму сорок років тому?  Виявляється, святкували, як і тепер, у тому ж парку,...

Першими перевізниками у Проскурові були «балагули». Це селяни, які на бричках катали проскурівчан і перевозили їхній багаж.  Таксі...

Чотириповерхівка по вулиці Кам’янецькій, 48 – знайомий кожному будинок на зупинці «Ощадбанк» в центрі міста. Його можна впізнати...

Про старий Проскурів сьогодні нагадує хіба скупа сотня будиночків. Та збереглись будівлі, які дихають минулим і є свідками важливих для нашого міста історичних подій. Пропонуємо поринути у ностальгію і побачити, яким був Проскурів багато років тому.   

З замком князів Острозьких пов’язують багато легенд. Місце пронизане історією й нерозгаданими таємницями. Деякі з них розкрили працівники музею.

Унікальний срібний браслет знайшли на Хмельниччині ще 40 років тому.  Історики і краєзнавці досі намагаються відгадати його походження. Цікаві факти про історію прикраси розповіли у хмельницькому музеї.   

А ви знаєте, під яким будинком можуть бути заховані підземні ходи? Що то була за пожежа, яка знищила майже весь тогочасний Проскурів? Про ці та інші факти vsim.ua розповів краєзнавець Ігор Западенко.   

Це зараз свято для сучасної малечі проходить з тоннами солодощів, конкурсами і розвагами А знаєте, як відзначали цей день у 80-х? Пропонуємо трішки фотоностальгії у нашій традиційній рубриці.   

Улюблений для багатьох парк раніше носив ім’я Михайла Коцюбинського. Колись тут змагались фехтувальники, стріляли в тирі, куштували смачні пиріжки і дивились виступи на літній сцені. Як змінювався парк, дивіться у підбірці унікальних ретро-світлин.   

Мандрівник Юрій Даценко вже вдруге розповів хмельничанам про "Поділля, якого ви не знали". Цього разу він зупинився на маловідомих фактах про Проскурів.   

А ви знали, що «білий міст» у парку Чекмана будували військові? Важко уявити, що па прибиранні парку, який спочатку називався Комсомольським,  під час «недільників» збиралось до семи тисяч хмельничан. У 60-ті там читали книги, взимку – катались на лижах, а влітку споглядали захід сонця над Бугом.  

А ви знали, що будівля хмельницького «Дитячого світу» така ж, як і в 40 містах України? А замість теперішнього мосту по Бандери колись була кладка? Якщо вам цікаво, як виглядало наше місто у післявоєнний час, пропонуємо поринути у фотоностальгію.   

А ви знали, що колись найнижчу зарплату в Проскурові отримували ремісники? Вони могли підкувати коня чи пошити містянам костюм. А кого називали “елітою” і забезпечували зарплатою і привілеями до смерті? Які професії були популярними в кінці XIX - на початку XX століття і скільки платили проскурівчанам, журналістам vsim.ua розповів історик і краєзнавець Сергій Єсюнін.  

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up