Серед старих знімків Хмельницького чимало чорно-білих фото. До них можна додати кольори. Ми зробили це і пропонуємо вам подивитися на результат.

Страшний слід в історії Хмельницького залишив Проскурівський погром. Він забрав життя близько 1 600 євреїв. Моторошні події описані детальніше в архівних документах.

Два роки тому «Народний дім» потребував ремонту як ззовні, так і зсередини. За цей час вдалося почистити та підсвітити фасад, підлатати ринви й частково замінити вікна. Розпочали ремонт і всередині, залучивши волонтерів та благодійників.

За останні роки з’явилися нові будівлі, сквери, торгові центри. Побачити зміни можна на фото, які ми зібрали для вас.

Місця для поховання людей у Проскурові змінювались разом із плануванням міста. На місці старих кладовищ нині височать універмаги, будинки та школи.  Серед них є й неофіційні захоронення, історія яких досі не вивчена. Про давні цвинтарі і таємничі могили Хмельницького, дізнавались журналісти vsim.ua.

Музей розташований у мікрорайоні Ракове. Його створив хмельничанин Євгеній Гук 10 років тому. Власник музею не тільки показує експонати, а й цікаво про них розповідає.

З Різдвом Христовим у наших предків було пов’язано безліч вірувань та магічних дійств. Відповідально підходили до приготування страв. На Хмельниччині практично до кожної додавали гриби.  Перед застіллям проводили ритуали та закликали в дім достаток.

Для успішних продажів, від зубного болю чи крадіжок. Наші пращури вірили в замовляння й часто застосовували їх у житті. Як подоляни позбавлялися поганого й закликали щось хороше?

У Хмельницькій області 13 міст. Ми склали рейтинг за їхнім віком, починаючи від найстаршого до наймолодшого. Також написали для вас коротку історію заснування чи першої писемної згадки про кожне з них.

Зимові свята збирали гуртом багатьох хмельничан. Для цього складали концертну програму та ліпили величезні сніжні скульптури.  Як все було?

keyboard_arrow_up