Грибковими захворюваннями шкіри уражена п’ята частина населення планети

Грибковими захворюваннями шкіри уражена п’ята частина населення планети
Грибковими захворюваннями (мікозами) називають групу захворювань шкіри людини, які викликаються грибками. Грибки дуже добре розвиваються у вологому лужному середовищі. Ось чому підвищена пітливість, особливо на закритих ділянках шкіри, де випаровування ускладнене, та вологе взуття є сприятливим фактором розвитку грибкових захворювань


Останніми роками прослідковується помітний зріст грибкових захворювань шкіри у всьому світі. Ними уражена п’ята частина населення планети. Особливо зростає розповсюдженість мікозів стоп та оніхомікозів (грибкових захворювань нігтів), на які страждає кожен другий. Це пояснюється  перш за все погіршенням екологічної ситуації на планеті, а в деяких країнах – соціально-економічним становищем населення. Офіційна статистика є лише верхівкою айсберга, так як більша частина людей, яка хворіє на грибок, просто не вважає себе хворими і не звертається за медичною допомогою у лікувально-профілактичні заклади.
“Так, грибкові захворювання не є дуже небезпечними, вони не становлять загрози життю людини, але це повільні інфекції, які можуть при зниженні імунітету вражати інші органи та системи людини: серце, шлунок, легені, ” – сказав головний лікар Хмельницького обласного шкірно-венерологічного диспансеру, професор ХНУ, головний дерматовенеролог Управління охорони здоров’я Олег Каденко.
Шляхи зараження
Зараження мікозами відбувається контактним шляхом безпосередньо від хворої людини або тварини (кішки, собаки, миші), або через предмети, які були у вжитку зараженої людини ( головні убори, гребінці, постільні приналежності, взуття, банні килимки та інше), тобто опосередковано. Однак, не завжди, потрапивши на шкіру, грибки здатні викликати захворювання. Один і той самий грибок у одних людей викликає хворобу, а у інших – ні. Це пов’язане із здатністю організму людини опиратися інфекції. Більшість оточуючих нас грибів є умовно патогенними і одного потрапляння їх в організм недостатньо для розвитку хвороби. Необхідні ще так звані сприятливі фактори, тобто готовність організму до розвитку мікотичного процесу. Найбільш суттєвим фактором розвитку грибкових захворювань є вік людини. “ Всім відомо, що мікроспорія, яка більш відома широкому загалу як “стригучий лишай” уражує в основному дітей дошкільного та молодшого шкільного віку і дуже зрідка – дорослих, - продовжив Олег Анатолійович. – Друга група грибкових захворювань – мікози стоп та грибкові ураження нігтів, навпаки, уражує переважно дорослих і майже не зустрічається у дітей. Це має своє пояснення і пов’язане з віковими змінами РН шкіри, товщини та структури верхнього шару епідермісу, послабленням імунного захисту та резистентності шкіри на фоні хвороб, що розвиваються з віком.”
Чи можна вилікуватися самому?
“ При своїй простоті питання лікування грибкових інфекцій є досить серйозним. Звичайно, можна користуватися прямою рекламою медпрепаратів, які нам пропонують засоби масової інформації. Але для того, щоб їх використовувати, потрібно знати точний діагноз. Для цього існують такі центри, як наш, - сказав професор. – Щоб визначити вид та рід грибка, потрібно обов’язково застосувати культуральні методи діагностики (бакпосів), а потім вже, в залежності від задавненості хвороби, призначати лікування. Чим швидше пацієнт звернеться до нас, тим ефективніше за часом та з мінімальною витратою коштів буде лікування. У більшості випадків грибкові захворювання не є такими, що спричиняють страждання, але рішення про необхідність лікування базується на сформованій потребі людини у певному рівні якості життя”.
Куди звертатись
Лікувати грибкові захворювання беруться багато медичних закладів, як комерційні структури, так і державні. Але не завжди цим питанням займаються професіонали.
“ В нашому місті є приватні структури, які працюють легітимно, але є й такі, у яких немає не те що кваліфікованих спеціалістів, а навіть ліцензії на такий вид діяльності, - наголосив Олег Анатолійович. -  І це створює певні ризики для пацієнтів. Тому перед тим, як довіритись лікарям, не посоромтесь запитати у них дозвільні документи, щоб пересвідчитись у їх компетентності.”
Що буде, якщо вчасно не лікуватись?                              
Неагресивні види грибків можна вилікувати протягом двох тижнів за допомогою лише одного крему чи мазі. А коли процес задавнений та широко розповсюджений – тоді на лікування витрачається кілька місяців. Наявність хронічної інфекції може призвести до алергізації організму. У відповідь організм підвищено чутливо ставиться до банальних речей. Більше того, грибкова інфекція має здатність проникати глибоко у тканини, і навіть уражати кістки.
Профілактика
Для профілактики важливе своєчасне та адекватне лікування вже існуючих хвороб, бережливе ставлення до шкіри, своєчасне лікування травм. Для попередження попадання інфекції використовувати індивідуальне взуття та білизну під час відвідування сауни чи басейну, обробляти спеціальними засобами манікюрний та педикюрний інструмент, дотримуватись правил особистої гігієни, слідкувати за станом здоров’я домашніх тварин.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
19:01 У громадах Хмельниччини попрощались з військовими. Імена photo_camera 18:04 У неділю очікується негода: прогноз на 18 травня для Хмельниччини 17:09 У Хмельницькому проведуть свято до Дня сім’ї: що буде у програмі 16:17 Воював з перших днів: хмельничани попрощались з прикордонником Андрієм Лебедовським photo_camera Від читача 11:14 Хочеш допомогти ворогу? Продай свої документи, облікові записи чи банківські рахунки за 200 гривень руському фсбшнику і стань пособником орків! 15:21 Може боліти голова: науковці попереджають про магнітну бурю у неділю 14:27 У російському полоні помер боєць «Азову». З ним прощались у Хмельницькому photo_camera 13:28 Хмельничанина втретє за рік спіймали п'яним за кермом — він з'їхав в кювет 12:32 Збивали «шахеди»: що відомо про нічну атаку на Хмельниччину 12:08 На Зарічанській автівка збила 35-річного чоловіка (ВІДЕО) 11:29 ДТП за участі 15-річних у Хмельницькому районі: постраждав пасажир мотоцикла 10:48 Вознесіння Господнє-2025: коли святкуємо за новим календарем і які є традиції у цей день 09:53 «На щиті» на Хмельниччину повертається військовий, який був зниклим безвісти photo_camera 09:03 Компенсація за няню: хто з батьків може отримати допомогу у 2025 році
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up