37 нерегульованих пішохідних переходів стануть кольоровими. Така пластикова розмітка наноситься на найнебезпечніші пішохідні переходи.
У Хмельницькому є 32 небезпечних ділянки і 10 місць з найбільшою концентрацією ДТП. Ті, що аварійні, комунальники почали розмальовувати червоно-білим. Їх покривають холодним пластиком, сподіваючись, що прослужить до трьох років. Матеріал більш практичний, адже лінії з таким покриттям не зіпсуються навіть при великому навантаженні від транспорту.
На всю дорожню розмітку з бюджету міста виділили мільйон 800 тисяч гривень. Кошти передбачені на утримання і поточний ремонт. Ще окремо три мільйони гривень – на встановлення технічних засобів: світлофорів, світильників, пішохідні доріжки.
Поточні роботи з нанесення дорожньої розмітки по місту закінчуються. Натомість комунальники проводять капітальні ремонти. Всього хочуть пофарбувати по місту 37 нерегульованих пішохідних переходів. Якщо раніше дорожню розмітку малювали фарбою, яка вже після зими затиралась, то зараз перейшли на холодний пластик.
Як розповідає «ВСІМ» начальник управління по безпеці дорожнього руху управління ЖКГ Олександр Ковальчук, фарби вистачало в середньому на півроку, а пластику – десь до трьох.
- Зараз робимо пішохідні переходи по проспекту Миру. Їх там має бути сім, ще по вулиці Бандери, в районі пляжу. Останні переходи робимо вже з пластика для того, аби вони були більш довговічні. Є ще спреї, яких вистачає в середньому на рік, але ми поки ними не користуємось. Пластик почали використовувати минулого року. Почали з Волочиської, Чорновола, Гарнізонної. Окрім того, там де встановлюємо нові світлофори, то практично скрізь – «зебра» з пластика, - каже Олександр Ковальчук.
Хмельничан просять повідомляти комунальникам, якщо десь стерлась розмітки, чи вам важко розгледіти «зебру».
Аварійні ділянки доріг ми винесли на карти. На цих точках мають з'явитися червоно-білі "зебри"
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.