Хмельничанин навчає дівчат грати у справжню хуліганську гру

Хмельничанин навчає дівчат грати у справжню хуліганську гру
На перших же змаганнях Василь Лазоренко зламав ногу. Але ця травма лише загартувала чоловіка. Роки тренувань не пройшли марно. Хмельничанин став чемпіоном України, призером європейських першостей і отримав звання майстра спорту. Зараз увесь свій досвід спрямував на тренування жіночої команди з регбі.

У свої 24 роки Василь Лазаренко уже створив сім’ю, у якій підростає трирічний син Ігор. Чоловік сподівається, що він піде по стопам батька, і у майбутньому займатиметься спортом. Але Василь виховує не лише маленького сина. Чоловік вчителює у НВК №10,  а у вільний від роботи та дому час тренує жіночу команду з регбі. У розмові із журналістами «ВСІМ» зізнався, що спорт для нього – відпочинок,  а регбі обрав через те, що вважає його по-справжньому чоловічим. У контактній грі розвивається швидкість, гнучкість, сила і розум, вважає спортсмен.   

- Чому обрав саме регбі?

- З першого по восьмий клас я займався футболом у різних дитячих командах Хмельницького. У 2005 році, коли я навчався у дев’ятому класі, мій вчитель фізкультури Олександр Мігунов запропонував мені спробувати себе у регбі. Мені сподобалося. І от я вже 10 років займаюся регбі і не можу без нього уявити свого життя.

Відео дня

 - Що найбільше привабило у цьому виді спорту?

- Для мене регбі – справжній чоловічий вид спорту. Де ще можна побачити, коли дві команди по 15 людей дубасять один одного на полі, а за його межами – найкращі друзі?

- Як ставляться рідні до твого вибору? Адже регбі досить травматичний вид спорту.

- На моє здивування, дуже добре. На перших своїх змаганнях я отримав серйозну травму. Під час гри я зламав ногу. Боявся, що батьки заборонять мені далі грати. Але вони тільки підтримали мене. Купили мені додаткову амуніцію для захисту, аби убезпечити в подальшому від подібного. А зараз мене підтримує моя дружина. Приходить на матчі, аби вболівати за нашу команду. В майбутньому хочу, аби і мій синочок Ігор займався регбі.

- Регбі для тебе це професія чи хобі?

- Це стиль життя. Я працюю вчителем історії та права в НВК №10. Там же я треную три групи дітей. Як дівчат, так і хлопців. На жаль, в Україна лише дві регбійні команди є професійними. Усі інші, в тому числі і Хмельницька, любительські. Усі наші гравці і тренери – фанати регбі. Вони живуть цим. Ми хочемо, аби і в нашому місті з’явилася професійна команда. Але для цього у нас немає потрібної бази.

- А як справи із жіночим регбі в Хмельницькому? Все-таки це більш чоловічий спорт.

- З 2014 року я почав звертати більше уваги на жіноче регбі. Тоді наша збірна виграла чемпіонат Європи. Я почав вивчати ситуацію в Україні. І поставив собі мету створити жіночу команду в Хмельницькому. У вересні 2014 все розпочалося із маленької групи з чотирьох дівчат. Зараз у мене є 17-18 активних спортсменок. І вони постійно зростають професійно. Нещодавно ми виграли західну зону чемпіонату України і потрапили до фінальних змагань. Також мої вихованки виграли перший чемпіонат міста серед дітей. Там вони змагалися нарівні із хлопцями.

- Які у тебе досягнення в регбі?

- Після того, як я в складі юнацької збірної України зайняв четверте місце на європейській першості мені присвоїли звання майстра спорту.  Вигравав і чемпіонат України. З 2009 по 2011 роки Хмельницький вигравав першість по регбі-7. З регбі-15 ми займали третє місце по регбі-15.

- Завдання на новий сезон вам поставили?

- Цьогоріч ми плануємо увійти до трійки кращих як по регбі-7, так і по регбі-15. Поки ми стартували вдало. У червні в нас два відповідальних матчі із головним конкурентом в підгрупі – львівським «Соколом». Для мене ці матчі будуть по-своєму особливі, адже я два роки виступав за них, коли навчався у Львівському національному університеті імені Франка.

- Що в регбі для тебе найважче? Чи стикався із якимись труднощами за всі ці роки?

- Для мене це лише задоволення. В час, коли я тренуюсь чи граю, я забуваюсь про всі негаразди. Я відпочиваю. А втома від фізичних навантажень, травми – це все неважливо, коли ти займаєшся тим, що тобі подобається.

- Чого плануєш досягти у спортивній кар’єрі?

- Перш за все хочу якнайдовше грати. Яскравим прикладом для мене є 71-річний дідусь, який є найстаршим ветераном регбі в Україні. Хочу вирости і як тренер. Зараз я навчаюсь в Хмельницькому національному університеті на факультеті здоров’я людини. Це дасть мені змогу офіційно тренувати дітей. Зараз я цим займаюсь на добровільній основі.

 

 

 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (5)
  • Щербанюк Сергій

  • Щербанюк Сергій

    Тренер Василь Лазоренко, зацікавила гра малюка
  • Щербанюк Сергій

    Регбі вже займається і наймепньший син, Сергій Сергійович Щербанюк 5 рочків, справжній регбіст))))

    По центру, нога на мячу))))))
  • Щербанюк Сергій

    Василь Лазоренко молодець, граючий тренер, фанат спорту.

    Моя донька у нього тренується також, вміє знайти підхід до дітей.

    Всім рекомендую віддавати власних дітей саме на цей вид спорту.

    Анонім reply Щербанюк Сергій

    регби у нас развивается

    так что в твоих словах есть сенс

    но даже если не в регби то нужно просто привлекать детей к спорту. а то сидят в гаджетах и деградируют
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up