Майже місяць у Хмельницькому приймали проекти від хмельничан, які хочуть покращити життя міста. Запропонувати свою ідею можна було з 28 серпня до 26 вересня. Розгляд проектів тривав до 26 жовтня. Конкурсна комісія відхилила 11 ініціатив, які не відповідали умовам. Вчора, 27 жовтня, запустили голосування. Воно йтиме до 25 листопада. Цьогоріч на програму "Бюджет участі" передбачили 2 мільйони гривень з міського бюджету.
Більше половини проектів, які пройшли розгляд, - по освіті. Їх хмельничани запропонували аж 41. У дошкільні навчальні заклади хочуть закупити ігрове та спортивне обладнання, а у школи просять нові комп'ютери та мультимедіа. Декілька навчальних закладів мріють про те, аби відремонтувати класи та кабінети.
17 проектів містяни подали у сфері охорони здоров'я. Здебільшого в лікарні хочуть закупити нове сучасне обладнання. Оснастити хочуть реанімаційне відділення, хірургію, ЛОР-відділення. Також просять зробити у поліклініках систему електронних результатів аналізів.
По культурі до голосування допустили 4 проекти. Хмельничани мріють про вивіски у бібліотеках, перекладацький фестиваль, студію анімації та простір для молоді.
Зі сфери соцзахисту можна теж голосувати за 4 проекти. Три з них стосується простору для відпочинку та дозвілля людей похилого віку. Ще один проект передбачає проведення тренінгів з фандрайзингу.
По ЖКГ хмельничани подали 3 проекти. Хочуть поставити контейнер для вживаного одягу на Трембовецької, встановити сонячне дерево, від якого можна зарядити телефон, а також облаштувати у центрі міста дитячий майданчик.
Найменше проектів було по спорту - лише 1. Голосувати можна за облаштування спортмайданчику для гри в петанк.
Проголосувати можна на сайті "Бюджету участі" - https://gp.khm.gov.ua/
У минулому році для реалізації обрали 12 проектів. На них з міського бюджету виділили мільйон гривень. Ініціативи мали реалізувати у 2017 році. Офіційно хмельничанам презентували лише 3 виконаних проекти.
В липні у ЦНАПі на Соборній відкрили дитячу кімнату. Також причепурили зал очікування для дорослих. Пізніше у вересні презентували інформаційно-розважальний простір у бібліотеці-філії № 12. А у жовтні відкрили БібліоХаб у центральній бібліотеці міста.
Окрім цього ще 7 проектів реалізували, але громадськості не презентували. В школі № 19 встановили камери відеоспостереження, а у ДНЗ № 32 - нові дитячі павільйони на ігрових майданчиках. Школа № 8 отримала комп'ютерне обладнання. Також за чотирма проектами закупили обладнання в травматологічне відділення Хмельницької міської лікарні.
На реалізації залишається ще два проекти. В школі № 19 мають облаштувати спортивний майданчик, а також придбати ще одне обладнання для міської лікарні.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.