У вересні в Хмельницькому приймали проекти від хмельничан, які хочуть покращити життя міста. Мешканці запропонували 82 ідеї. Через невідповідність умовам конкурсу відхилили 12 проектів. Решту пустили на голосування. Сьогодні, 1 грудня, визначились переможці. Вони отримають два мільйони гривень з місцевого бюджету на реалізацію. Кожен проект мав бути не дорожчим за 100 тисяч гривень.
Переможцями у "Бюджеті участі" став 21 проект. Серед них 20 - з освіти і лише один - з житлово-комунального господарства. На їх реалізацію піде 1,96 мільйона гривень.
Освітні ідеї стосуються хмельницьких шкіл та дитячих садочків. Чверть з них - по СЗОШ № 8. Здебільшого просили грошей на спортивні майданчики та зали, комп'ютерне обладнання для класів і ремонт.
Щоб побачити, скільки проектів виграло у кожній зі шкіл, наведіть курсор на інфографіку.
Хмельничани підтримали тільки один проект з житлово-комунального господарства. Хочуть облаштувати безпечну зону для відпочинку дітей і дорослих на Трембовецької. Там же біля будинку планують встановити контейнер для збору вживаних речей.
Журналісти vsim.ua проаналізували, на що підуть гроші "Бюджету участі" у 2018 році.
У дворі колегіуму планують побудувати комплексний спортивний майданчик, який дозволить розвивати різні групи м’язів, грати у футбол та баскетбол, а взимку кататись на ковзанах.
Кількість голосів - 1571.
Вартість - 100 000 гривень.
Для того, щоб дошкільнята більше рухались, у ДНЗ № 32 планують купити фізкультурно-оздоровче обладнання у спортивний зал.
Кількість голосів - 994.
Вартість - 100 000 гривень.
На території ДНЗ № 32 частково відсутні дитячі павільйони на ігрових майданчиках. Їх хочуть встановити, аби діти могли щодня гуляти і гратися на вулиці за будь-яких погодних умов.
Кількість голосів - 992.
Вартість - 98 150 гривень.
Музичну залу ДНЗ № 32 хочуть оснастити аудіо-та мультимедійною апаратурою, меблями, національно-ігровою атрибутикою, костюмами для проведення занять і творчих вечорів з дітьми та батьками.
Кількість голосів - 990.
Вартість - 100 000 гривень.
На Трембовецької, 53/1 хочуть облаштувати безпечну зону відпочинку з огорожею та встановити соціальний контейнер вжитого одягу біля багатоповерхового будинку.
Кількість голосів - 948.
Вартість - 58 434 гривень.
Для того, щоб діти могли навчатися за допомогою аудіовізуальних засобів, в НВО № 5 хочуть закупити комп’ютерну техніку. До неї входитиме ноутбук, мультимедійна дошка, проектор і супутні пристрої.
Кількість голосів - 884.
Вартість - 65 566 гривень.
У НВО № 5 бракує комп’ютерного обладнання та сучасної техніки. Саме тому планують придбати телекомунікаційне обладнання для комп'ютерної мережі школи. Це дозволить інформатизувати процес навчання.
Кількість голосів - 855.
Вартість - 99 877 гривень.
У СЗОШ № 8 бракує кабінету, де б діти з обмеженими можливостями могли займатися лікувальною фізкультурою. Шкільну кімнату хочуть облаштувати під кабінет ЛФК і проводити там заняття з фізичної реабілітації.
Кількість голосів - 843.
Вартість - 99 841 гривень.
В СЗОШ № 8 хочуть організувати особистий простір кожного учня. Планується придбати шафки для школярів. Вони будуть іменними і там можна буде зберігати книжки та речі.
Кількість голосів - 839.
Вартість - 99 240 гривень.
Один з навчальних класів СЗОШ № 8 хочуть оснастити мультимедійним обладнанням. Також кімната потребує ремонту. У ній потрібно привести до ладу підлогу.
Кількість голосів - 839.
Вартість - 96 000 гривень.
Для дітей з особливими потребами у СЗОШ № 8 хочуть організувати інтерактивне навчання. Для цього хочуть придбати SMART-дошку і підключити її у одному з навчальних класів.
Кількість голосів - 837.
Вартість - 97 988 гривень.
Навчальний клас для трудового навчання у СЗОШ № 8 хочуть укомплектувати сучасним обладнанням та засобами для творчого розвитку дітей. Планується ввести у школі курс працетерапії для дітей з обмеженими можливостями.
Кількість голосів - 836.
Вартість - 99 729 гривень.
В ДНЗ № 20 не вистачає пісочниць. За санітарними нормами вони мають бути під накриттям. Саме тому за кошти хочуть закупити пісочниці, які будуть мати дах.
Кількість голосів - 813.
Вартість - 99 480 гривень.
На території ДНЗ № 50 нема спортивного майданчика. Його хочуть облаштувати і встановити на ньому сучасне спортивно-ігрове обладнання.
Кількість голосів - 783.
Вартість - 100 000 гривень.
Спортивний зал для дошкільнят з ДНЗ № 50 хочуть зробити сучасним. Туди планують купити ігрове та спортивне обладнання.
Кількість голосів - 783.
Вартість - 97 168 гривень.
У СЗОШ № 1 кабінет фізики оснащений застарілою апаратурою. Аби покращити якість навчального процесу, хочуть придбати мультимедійне обладнання, а також фізичні прилади.
Кількість голосів - 778.
Вартість - 91 730 гривень.
В ДНЗ № 43 відкрили три інклюзивні групи. Для дітей з обмеженими можливостями хочуть придбати м’які ігрові модулі. Вони будуть зручними для тих, хто має психофізичні порушення.
Кількість голосів - 770.
Вартість - 99 766 гривень.
СЗОШ №6 розташована у місці, де через інтенсивний рух транспорту по Свободи дуже забруднене повітря. Територію школи хочуть засадити багаторічними кущами та квітами, щоб зменшити кількість токсичних речовин в повітрі.
Кількість голосів - 758.
Вартість - 99 800 гривень.
Спортивний майданчик на території ліцею № 17 вкритий ямами і вибоїнами. За кошти проекту планують зробити асфальтне покриття та поставити нові лавочки.
Кількість голосів - 757.
Вартість - 100 000 гривень.
У СЗОШ № 6 відсутня охорона. Через це у школі хочуть встановити камери відеоспостереження, аби дітям було безпечніше.
Кількість голосів - 756.
Вартість - 96 175 гривень.
У СЗОШ № 6 хочуть зробити ремонт у одному з навчальних класів. Кабінет № 8 планують зробити комфортним для перебування школярів.
Кількість голосів - 753.
Вартість - 66 348 гривень.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.