Що потрібно знати хмельничанам, які позичають гроші

Що потрібно знати хмельничанам, які позичають гроші
  • Якщо ви не можете відмовити на прохання позичити гроші, маєте знати, як зробити це грамотно
  • Щоб не залишитись ні з чим, юристи радять брати з боржника розписку і укладати договір
  • Як хмельничанам правильно брати і давати в борг, з’ясовували журналісти vsim.ua.

 

Якщо ви «добра душа», буває важко відмовити людині, яка просить позичити гроші. Більше того, якщо це ваші друзі чи колеги. Коли ваш боржник довго не віддає суму, часто нагадувати про це буває незручно. Адвокати кажуть, аби не відчувати себе обдуреним і повернути свої «кровні» вчасно, слід робити все юридично грамотно. Як правильно брати в борг розповів адвокат «Подільської правової ліги» Роман Рачок. 
За його словами, найголовніше – це задокументувати факт позики. Для цього потрібно укласти договір. 
- Договір позики укладається в письмовій формі якщо його сума не менш як у десять разів перевищує встановлений законом розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, а у випадках, коли позикодавцем є юридична особа, - незалежно від суми. Тому, якщо сума позики перевищує 170 гривень, варто одержати від позичальника  розписку, а в ідеальному випадку під час перемовин  укласти ще й письмовий договір позики, - пояснює Роман Рачок. 

Як оформити договір?
В письмовому договорі потрібно передбачити всі умови. Вказати суму, яку ви позичаєте,  в якій валюті, якими частинами і коли саме вам повернуть ваші кошти. Окрім того, яким способів боржник віддасть позичене і яку відповідальність нестиме, якщо не поверне вчасно. Також потрібно передбачити і відсотки – чи має боржник сплачувати відсотки і скільки. 

Навіщо потрібна розписка?
Факт передачі грошей потрібно задокументувати. Для цього потрібна розписка боржника. Тоді ви уникнете можливих «відмазок» типу «не мій підпис» чи «грошей не брав». 
- Варто щоб розписка писалася боржником власноручно, а не була роздрукована на принтері. У змісті має бути чітко зазначено, що кошти передаються саме в позику і на який строк, сума одержаних грошових коштів має бути зазначена прописом, що одержані грошові кошти перераховані боржником особисто та претензії щодо їхньої кількості відсутні, - каже юрист.
Людина, яка позичає гроші, повинна зберігати оригінал розписки до того часу, поки не отримає своїх грошей, - зазначає юрист. 

Слід пам’ятати й те, якщо втратите оригінал розписки, тоді не зможете стягнути борг у судовому порядку. Покази свідків тоді теж не зможуть бути доказом по справі. 
Повернення боргу теж рекомендують задокументувати. Для цього теж треба оформити відповідну розписку від позикодавця. У документі лише вказати, що кошти не надаються, а повертаються.


Довідково: 
Документальне оформлення даних правовідносин регламентуються нормами ст. 1046 – 1053 Цивільного Кодексу України. 
Згідно пункту  5 Розділу XX Перехідних  полoжeнь Податкового кодексу України: "Якщо норми іншиx законів містять посилання нa неоподатковуваний мінімум доходів громадян, тo для цілей їх застосування використовуєтьcя сума в розмірі 17 гpивень.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:11 Напав з ножем на перехожого на залізничому вокзалі: у Шепетівці судитимуть бандита 21:03 Новий депутат облради з мільйонами «в заначці»: хто такий Ілля Логін 20:33 За побиття дитини судили маму з Хмельниччини 19:45 Хмельницький попрощався з двома воїнами: Олегом Попелем та Юрієм Броварним Від читача 15:03 Хмельницькі кардіологи провели майстер-клас у м.Нетішин 19:10 Обрізка дерев: чому скаржаться хмельничани і що кажуть екологи photo_camera 18:28 Гостювання сина в матері закінчилось трагедією на Хмельниччині: деталі справи 17:41 Працівниця банку на Хмельниччині привласнювала допомогу родичам загиблих воїнів 17:03 У Хмельницькому пенсіонеру стало погано біля річки: його врятували патрульні 16:29 Погіршення погоди та обстріли: на Хмельниччині прогнозують погодинні відключення світла 16:16 Торгова марка SvitloSteli: Нове слово у світі натяжних стель і освітлення (новини компаній) 16:01 «Непридатність до військової служби»: скільки беруть за це на Хмельниччині і чим все закінчується 15:23 Житель Хмельниччини з гепатитом С сяде за ґрати за ухилення від мобілізації 14:43 Опублікували список TikTok-каналів, які поширюють ворожу пропаганду 14:06 Платні соціальні послуги в комунальних закладах Хмельниччини: яка вартість 13:43 У Хмельницькій митниці новий керівник. Що про нього відомо 13:02 На Староміській військові силою затримали чоловіка. У ТЦК кажуть, що він ухилянт play_circle_filled 12:40 Загинули двоє військових з Хмельниччини: Олег Улянчук та Микола Кулябін 12:06 Дружина Гереги стала власницею квартири за 38,9 мільйона 11:55 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up