В грошовий обіг ввели нові монети: які вони

В грошовий обіг ввели нові монети: які вони
  • Нацбанк України випустив дві нові монет.
  • Грошові одиниці будуть колекційними.
  • Їх тираж не перевищить 40 тисяч.

З 17 січня 2019 року в обіг ввели дві нові монети. Пам’ятний номінал в 2 гривні стосується серії “Видатні особистості України”. Грошова одиниця присвячена Богдану Ханенко. В грошовому обігу з’явиться 35 тисяч монет. Кожна коштуватиме 58 гривень.

Монети номіналом 5 гривень входять до серії “Відродження української державності”. Їх запустять тиражем - 40 тисяч до 100-річчя Акту Злуки - соборності українських земель. Коштуватиме така монета - 51 гривню.

2 гривні - присвятили Богдану Ханенко

Відео дня

Богдан Ханенко - з відомого козацько-старшинського роду, колекціонер, меценат, підприємець, громадський діяч, який мав авторитет у фінансових і промислових колах та був помітною постаттю в діловому і громадському житті Києва. Справою життя Богдана Ханенка стало колекціонування. Разом із дружиною - Варварою Миколаївною, він зробив значний внесок у культурну спадщину України - понад сорок років Богдан і Варвара Ханенки збирали унікальні твори світового мистецтва та стали фундаторами музею, що носить їхнє ім`я.

На аверсі монети розміщено: угорі малий Державний Герб України, по колу написи 2019 УКРАЇНА (угорі ліворуч), ДВІ ГРИВНІ (угорі праворуч), БОГДАН ХАНЕНКО 1849 - 1917 (унизу); у центрі на передньому плані портрет Богдана Ханенка, на другому плані ліворуч - Варвари Ханенко. Логотип Банкнотно-монетного двору розміщено на дзеркальному тлі праворуч.

 

 

 

 На реверсі монети зображено композицію - руки, що символічно тримають стилізовану кольорову картину (використано тамподрук).

 

 

 

 

 

5 гривень приуроченні 100-річчю Соборності України

Монета присвячена урочистому проголошенню акта про об`єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу. 22 січня 1919 року в урочистій обстановці на Софійському майдані в Києві відбулася подія, що стала підсумком відповідного підготовчого процесу, - було проголошено Акт Злуки, акт об`єднання українських земель, у якому зазначалося, що віднині український народ, звільнений могутнім поривом власних сил, має змогу об`єднати зусилля всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну Українську державу на добро і щастя українського народу.

На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України, під яким напис УКРАЇНА; у центрі на дзеркальному тлі шрифтова композиція із абревіатур УНР/ЗУНР, літери яких декоровані характерними орнаментами; унизу на матовому тлі номінал 5/ ГРИВЕНЬ, по боках від якого стилізований рослинний орнамент, рік карбування монети 2019 (унизу); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч на дзеркальному тлі).

 

 

На реверсі монети на дзеркальному тлі розміщено фрагмент Акта Злуки: ОДНИНІ/ВОЄДИНО ЗЛИВАЮТЬСЯ/СТОЛІТТЯМ ОДІРВАНІ/ОДНА ВІД ОДНОЇ/ЧАСТИНИ ЄДИНОЇ УКРАЇНИ -/ ЗАХІДНО-УКРАЇНСЬКА/ НАРОДНА РЕСПУБЛІКА/ (ГАЛИЧИНА, БУКОВИНА/ І УГОРСЬКА УКРАЇНА)/ І НАДДНІПРЯНСЬКА/ВЕЛИКА УКРАЇНА./ ЗДІЙСНИЛИСЬ/ ВІКОВІЧНІ МІРЇ,/ЯКИМИ ЖИЛИ/І ЗА ЯКІ УМИРАЛИ/КРАЩІ СИНИ/ УКРАЇНИ. Латентним зображенням на тексті проглядається зображення Тризуба. Ліворуч і праворуч від напису розміщено медальони із зображеннями символів земель: лева - Західної України (ліворуч) та Архангела Михаїла - центральної України (праворуч), від яких угору йде стилізований рослинний орнамент у вигляді лаврових галузок, унизу напис півколом 100 РОКІВ АКТУ ЗЛУКИ.

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Сергей Попович
    Очень хорошая подделка Русских денег или лучше сказать достойная красивая поделка чтоб занять место в кляссере у нумизматов.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up