Бої за Іловайськ розгорнулися на Сході країни у серпні 2014 року. Тоді в оточення бойовиків потрапили тисячі солдат. У результаті запеклих боїв кількість поранених і загиблих склала близько тисячі осіб.
Нині є люди, які бачили та відчули ті події на собі. За їх історіями зняли художній фільм, що 29 серпня покажуть у всіх кінотеатрах країни.
Сценарій фільму “Іловайськ 2014. Батальйон “Донбас” більше двох років створював журналіст і письменник Михайло Бриних. Зйомки тривали півроку. Загалом на стрічку витратили близько 30 мільйонів гривень і залучили десятки локацій по всій Україні.
Одним із свідків тих подій був Тарас Костанчук - позивний “Бішут”. Цей чоловік дивом залишився живим в окупованому місті. Тоді, у 2014-ому він ще не знав, що за 5 років про його історію дізнається вся країна.
Тарас Костанчук - у 2014 році командир штурмової групи батальйону “Донбас”. Його історія закладена в сюжет “Іловайськ 2014”. Колись чоловік розповів її своєму приятелю, який вирішив створити з неї художній фільм. Зігравши у фільмі головного героя, Тарас Костанчук каже, що найважче було пригадати самого себе чотири роки тому.
Це історія того, як я із другим бійцем, який теж був поранений, виходили з Іловайська. Про те, як нас рятували місцеві жителі. Це правдива історія до деталей. Історія про те, як нам вдалося через блок-пости вибратися на нашу територію. Було дуже складно згадати себе чотири роки тому. Адже знімали у 2018, а тоді я вже був іншим. Режисер повертав мене до тих відчуттів. Тоді я зупинявся, згадував свій стан у 2014-ому і відтворював - розповідає Тарас Костанчук.
Головну жіночу роль у стрічці зіграла акторка театру і кіно Анастасія Ренард. Її героїня - це жителька Іловайська. За сюжетом, вона рятувала українських солдат, які переховувалися в її будинку. Втім для самої акторки гра у фільмі - це дещо особисте. Адже події на Сході жінка відчула на собі і в реальності.
Я граю Світлану. Це жінка, яка живе в Іловайську. Вона уособлення всіх жінок на війні. Для мене це особиста історія. Мій батько був у полоні. Протягом місяця ми нічого про нього не знали і не чули. Потім він передзвонив моїй мамі і сказав, що живий. Тоді він повідомив, де знаходиться і ми почали шукати людей, які можуть допомогти. Вже через тиждень він нарешті виїхав з тих територій. Коли я готувалася до фільму, то зрозуміла, що буду грати людину, яка реально врятувала мого батька - каже Анастасія Ренард.
Руслан Сокольник був у ролі бійця з позивним “Квентін”. Його прототип під час зйомок фільму завжди був поряд. На знімальному майданчику актор радився з ним та запитував як краще відтворити його особистість у стрічці. Крім того, Руслан Сокольник згадує і про фізичні труднощі під час зйомок. Каже, що деякі кадри фільму далися складно і виснажливо.
Прототип мого героя завжди був на майданчику. Я до нього підходив і щось запитував. Особливо, це стосувалося моментів, що були пов’язані з болем і пораненнями. Були також і фізичні труднощі. Наприклад, була в нас одна сцена, яку знімали дуже довго. Вона була виснажлива і складна. Це момент поранення. Коли мій герой разом із головним ховаються і знаходять квартиру. На момент зйомок стояла справжня спека, така як і чотири роки тому під час реальних подій. Тоді ми у спеку шкутильгали з автоматами. Це був не один дубль. Ми цей шлях проходили і проходили - розповідає Руслан Сокольник.
Звісно, що всіх подробиць фільму знімальна група не розповіла. Адже до прем’єри залишилося кілька днів, тож актори зберігають інтригу.
Друзі, а ви підете на прем’єру фільму “Іловайськ 2014”?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.