Хабар за підряд. Деталі справи нардепа з Хмельниччини Лабазюка

-
Обранець хотів заплатити урядовцям, щоб багатомільйонний ремонт мосту дістався його фірмі.
-
Таке звинувачення для Сергія Лабазюка підготували НАБУ та САП.
-
Дізнавайтеся, про який саме міст ідеться, та інші деталі.
Депутата Верховної Ради з Хмельниччини Сергія Лабазюка підозрюють у спробі дати хабар. Про це стало відомо вчора, 21 листопада. За інформацією Національного антикорупційного бюро, у серпні цього року він звернувся до топпосадовця Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, яке також називають Міністерством відновлення. Відомство очолює Олександр Кубраков, який також є віцепрем’єрміністром з відновлення України.
Сергій Лабазюк просив дати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на загальну суму в мільярд гривень. За це пообіцяв 3-5% від вартості кожного підряду. Для узгодження подальших домовленостей нардеп також залучив директора компанії, яка мала стати підрядником.
Згодом (коли саме, в НАБУ не повідомили) компанії Сергія Лабазюка перерахували 50 мільйонів гривень за відновлення зруйнованого мосту в одному з регіонів України. Після цього нардеп через довірену особу передав керівнику Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму обіцяний відсоток — 150 тисяч доларів. Це близько 5,7 мільйона гривень за теперішнім готівковим курсом. У цей момент довірену особу нардепа й викрили. У самого Сергія Лабазюка пройшли обшуки. Обом їм повідомили про підозру за частиною 4 статті 369 info Кримінального кодексу. Жодної інформації щодо запобіжного заходу для них наразі немає.
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі зазначили, що Олександр Кубракова та Мустафа Найєм співпрацювали з НАБУ та САП і сприяли розслідуванню.
За який міст Сергій Лабазюк хотів заплатити
Правоохоронці у своїх повідомленнях не зазначили, підрядником якого саме об’єкта нардеп хотів «призначити» свою компанію. Однак шляхом співставлення наявних даних та інформації з відкритих джерел вдалося з’ясувати, що йдеться про міст через річку Веревчина у Червонодолинській громаді Баштанського району Миколаївської області. Через нього пролягає дорога з села Калинівка (Миколаївський район) до міста Снігурівка (Баштанський район). Після початку повномасштабного вторгнення міст опинився у російській окупації, аж поки його не звільнили Сили оборони.
Замовником капітального ремонту мосту є Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області. Вона у грудні 2022 року уклала відповідний договір з компанією Сергія Лабазюка «Ю Ар Ді Українські дороги» (про неї згодом). Фірма була єдиним учасником процедури — торгів тоді не було. Сума угоди склала майже 114 мільйонів гривень. Терміном виконання було вказане 20 грудня 2023 року, тобто на відновлення мосту давали майже рік.
У серпні цього року термін виконання подовжили до кінця літа 2024 року. Наприкінці вересня суму контракту зменшили трохи більш як на 13 тисяч гривень (без зміни обсягів та якості робіт). А цього місяця, 14 листопада, суму зменшили знову, в результаті вона склала майже 43,3 мільйона гривень, тобто більш як у 2,5 раза нижче за початкову. Причини такого зниження в опублікованих документах не вказані.
Дещо раніше, 19 жовтня, Служба відновлення Миколаївщини та фірма Лабазюка украли ще один договір — на додаткові роботи з капітального ремонту мосту. Його сума склала майже 50,9 мільйона гривень, а термін виконання — кінець літа наступного року. Саме за отримання цього підряду Сергій Лабазюк передавав гроші керівнику Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму. І саме цьому агенству підпорядкована Служба відновлення Миколаївщини.
Що відомо про Сергія Лабазюка
43-річний Сергій Лабазюк у Верховній Раді є членом депутатської групи «За майбутнє». Її пов’язують із нині вже заарештованим олігархом Ігорем Коломойським. Народився Сергій Лабазюк у Волочиську на Хмельниччині. У 19-річному віці заснував аграрну компанію, яка нині перетворилася на холдинг «Вітагро».
2006 року його обрали депутатом Волочиської районної ради, 2010 року — депутатом Хмельницької обласної ради, а 2012, 2014 та 2019 років — депутатом Верховної Ради. Під час Євромайдану у січні 2014 року голосував за «диктаторські закони», потім подав заяву про відкликання голосу, а згодом сказав, що не підтримував ці закони.
Нині Сергій Лабазюк пов’язаний з 58 юридичними особами, більшість із яких — сільськогосподарські підприємства. Є також вже згадане акціонерне товариство «Ю Ар Ді Українські дороги», яке займається ремонтами автошляхів. Такі дані є в аналітичній системі «YouControl». Дружина депутата Віолета Лабазюк очолює Хмельницьку обласну раду.
Що відомо про фірму «Ю Ар Ді Українські дороги»
Акціонерне товариство зареєстроване у червні 1994 року у Хмельницькому. Спершу воно мало назву «Хмельницьке шляхово-будівельне управління №56», перейменували його у липні 2022 року. Основний вид діяльності фірми — будівництво доріг і автострад. Керівник підприємства — Денис Назімов.
З початку літа цього року компанія уклала 115 договорів на майже 560,9 мільйона гривень (активні та завершені угоди, сума станом на момент написання матеріалу з урахуванням змін). Наведено найдорожчі з них:
-
капітальний ремонт частини дороги від села Шпичинці через Стуфчинці до дороги Н-03 Житомир — Чернівці — майже 169,1 мільйона гривень
-
будівництво моста через Південний Буг з Гречан до Олешина — майже 105,8 мільйона гривень
-
реконструкція дороги від Вінницького шосе до індустріального парку — майже 94,4 мільйона гривень
-
капітальний ремонт частини дороги від села Колибань до селища Богданівці — майже 55,8 мільйона гривень
-
капітальний ремонт мосту у Миколаївській області — майже 50,9 мільйона гривень (про нього йшлося у цьому матеріалі)
-
капітальний ремонт мосту на Кам’янецькій через залізницю — майже 36,5 мільйона гривень
Вартість решти контрактів не перевищує 10 мільйонів гривень. Дані отримані з аналітичної системи bi.prozorro.
Читайте також:
- У Хмельницькому перевіряють будівництва, до яких причетні депутати та чиновники (ОНОВЛЕНО)
- Хто заробляє на ремонтах доріг Хмельниччини 2023 року (ІНФОГРАФІКА)
- Біля парку Чекмана може з’явитися багатоповерхівка. Причетний депутат міськради
- У парку Чекмана з’явиться готельно-ресторанний комплекс. Хто до цього причетний
-
У дендропарку хочуть збудувати багатоповерхівку. Дізналися деталі
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Віталій Шевчук
Vladimir T
Читач86
Олекса Шумейко