Схема на мільйони і «благодійні» вимагання: в чому підозрюють поліцію Хмельниччини

Схема на мільйони і «благодійні» вимагання: в чому підозрюють поліцію Хмельниччини
Ілюстративне фото
  • Схему викрили в Департаменті внутрішньої безпеки Нацполіції.

  • Один з керівників ГУНП нібито вимагав гроші з керівників відділів та відділень.

  • Крім того, слідчі ДБР повідомляють про схему привласнення грошей через тендери.

  • Збитки оцінюють у понад 3,5 мільйона.

Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у Хмельницькому, викрило злочинні схеми у хмельницькій поліції. Принаймні, такою є позиція слідчих цього відомства. Про це йдеться у судових рішеннях, які опубліковані у єдиному реєстрі.

Керівництво вимагало гроші з поліцейських

Один з керівників Головного управління Національної поліції у Хмельницькій області створив схему вимагання грошей з поліцейських Хмельниччини. Про це йдеться у рапорті тимчасового виконуючого обов’язки начальника відділу моніторингу державних закупівель управління протидії корупції Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції. Документ надійшов 1 жовтня цього року до хмельницького теруправління ДБР.

Згідно з рапортом, схему створили у квітні 2018 року. Правоохоронець вимагав гроші з керівників відділів та відділень поліції Хмельниччини. Для цього використовували розрахунковий рахунок благодійної організації «Благодійний фонд сприяння органам поліції Хмельниччини».

Відео дня

У рапорті йдеться, що протягом 2018—2019 років «зловживаючи своїм службовим становищем, умисно, з метою отримання неправомірної вигоди, всупереч інтересам служби, давались незаконні вказівки керівникам підрозділів поліції області на „схиляння“ фізичних та юридичних осіб, до перерахунку грошових коштів під виглядом благодійної допомоги на рахунок фонду». Такі відомості є в рішенні суду, опублікованому 7 листопада. Ім’я керівника у документі не вказане.

Схема на мільйони

Але це не все, що є в рапорті працівника Департаменту внутрішньої безпеки. Там йдеться про те, що один з керівників ГУНП у Хмельницькій області створив «злочинну групу по розкраданню бюджетних коштів». Згідно з рапортом, предмети закупівлі незаконно ділилися. Це робили, аби уникнути відкритих торгів. Після цього укладали договори про закупівлі. Гроші перераховували підконтрольним підприємствам, переводили їх у готівку та привласнювали.

У судовому рішенні сказано, що ці факти підтвердили працівники Департаменту внутрішнього аудиту Нацполіції під час проведення перевірок. Аудит проводили за оперативного супроводу хмельницького управління Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції. Виявлені численні порушення фінансово-бюджетної дисципліни протягом 1 квітня 2016 — 31 березня 2019 року призвели до збитків на суму 3 562 112 гривень.

Що зробили в ДБР

У хмельницькому теруправлінні ДБР відкрили кримінальну справу за рапортом працівника Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції. Відкрита справа за частиною 5 статті 191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

21 жовтня слідчий ДБР звернувся до міськрайонного суду з клопотанням. Він хотів отримати доступ до речей та документів, якими володіє центральний офіс «ПриватБанку» в Дніпрі. У рішенні суду вказано, що слідчий хоче встановити фактичний обсяг надходження коштів на розрахунковий рахунок вже згаданої благодійної організації, а також підтвердити чи спростувати встановлені порушення. Суддя Олександр Сарбей клопотання задовольнив.

7 листопада слідчий ДБР звернувся до Хмельницького міськрайонного суду, аби отримати тимчасовий доступ до документів благодійної організації «Благодійний фонд сприяння органам поліції Хмельниччини». Суддя клопотання погодив.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (7)
  • Барух Роман
    За грати гниду!
    Схожа робота керівника міського відділу!
  • Апостол Микола Жмитрович
    Та та схема діє увесь час допоки існувала міліція, а тепер поліція? Невже ніхто не знає про побори на дорогах, вулицях? Ще тільки но створили поліцію? Вони ще боялись вимагати? А зараз нагло вимагають гроші? Нічого не боячись і не стидаючись? аваков видав їм картбланш на увесь бандитизм, в заміну на грошову вдячність? Поліцією керує бандит і злодій? То які можуть бути у нього підлеглі?
  • Олекса Шумейко
    Намір є, чекаємо результатів.
  • Юрій Украінець
    .....
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
15:03 Смертельна ДТП на Хмельниччині: засудили двох водіїв, один з них — військовий 14:03 Виплати до Дня Незалежності у 2025 році: хто отримає та як подати заяву 13:04 Смерть матері у лікарні: жителька Хмельниччини хоче притягнути лікарню до відповідальності 12:29 На Хмельниччині очікуються заморозки вночі – синоптики Від читача 14:34 📱Google виправив небезпечну вразливість нульового дня* для Android, яка вже експлуатується хакерами 11:37 Три зміни у транспорті, яких варто очікувати хмельничанам 11:07 За проректора Хмельницької прикордонної академії внесли заставу 10:03 На Хмельниччині був приватизований аеродром — суд скасував рішення 09:04 На Хмельниччині 22 підприємці отримали гранти для розвитку власної справи 21:03 «На щиті» повернулось четверо військових з Хмельниччини. Імена photo_camera 20:33 Вдарять заморозки та дощитиме: погода на 10 травня для Хмельниччини 20:11 Нові правила для МАФів і житло для ВПО: основні рішення сесії Хмельницької міськради 19:19 Хто з хмельничан буде без води до завтра (АДРЕСИ) 18:29 Жінка з Хмельниччини відмовилась від батьківських прав, але суд не дозволив: деталі 17:51 Хмельниччина отримала шкільні автобуси на 43 мільйони гривень 17:03 «Любив життя»: у Хмельницькому прощалися з воїном Олександром Кошельником photo_camera 16:30 Реєстр корупціонерів Хмельниччини: хто там є
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up