Хмельницьким школам порекомендували вчитися по суботах
Все для того, аби школярі швидше йшли на канікули та довше відпочивали взимку.
Школам Хмельниччини надійшли рекомендації навчатись по суботах. Про це Суспільному повідомили у Департаменті освіти і науки обласної адміністрації. Кажуть, все для того, аби учні раніше пішли на зимові канікули та довше відпочивали. Адже цьогоріч очікують складний опалювальний сезон.
Директорка департаменту Дарія Басюк зазначила, що наразі немає статистики скільки саме шкіл дослухались до рекомендацій та вирішили перейти на шестиденку.
— З огляду на перспективи досить складного опалювального сезону, на розуміння того, що поки що ситуація достатньо складна, школа розробляє графік навчального процесу. Я рекомендую всім використовувати суботу для того, щоб максимально ефективно використати ось цей теплий період, — каже Дарія Басюк.
Разом з тим, для закладів обласного підпорядкування з цілодобовим перебуванням, нічого не змінюється. Бо там і так всі в суботу навчаються. Рішення про навчання по суботах мають ухвалювати заклади та територіальні громади.
Очільниця департаменту додає, що навчальний рік в школах має тривати 175 днів. Тож відповідно до цього будуть плануватися канікули.
— Якщо ми ефективно будемо використовувати зараз осінній теплий період, то можна буде подовжити зимові канікули. Можливо, канікули будуть перемежовуватися з дистанційкою. Кожний заклад має право це визначати, — підсумовує Дарія Басюк.
До слова, подібні рекомендації видали ще в липні у Міністерстві освіти й науки. Школам радили у теплі місяці використовувати для навчання суботу. Що ж стосується термінів канікул, то поки інформації не зазначають.
Нагадаємо, на Хмельниччині дозвіл на очну форму навчання отримали 368 шкіл — це 67,4% та 384 заклади дошкільної освіти — 56,1%. Про це повідомив голова області Сергій Гамалій.
Відомо, що із 39 шкіл Хмельницького рекомендованими до навчання в очному форматі є 34 заклади. А із 54 дитячих садочків працюючих буде також лише 34. Всі інші укриття не мають. Тож вихованцям таких закладів доведеться відвідувати їх хіба що дистанційно.
А от в школах, де є очна форма навчання функціонуватимуть ще й групи продовженого дня. За яких умов їх відкриють та яким учням надаватимуть пріоритет для зарахування до ГПД читайте за посиланням.
До слова, до освітнього процесу в умовах війни цьогоріч готувались, як ніколи. На ремонтні роботи в укриттях пішло з бюджету понад 15 мільйонів. Журналістка vsim.ua перевірила укриття у школі, описала як виглядає, чи будуть там проводити уроки і що всередині. Детальніше про це читайте в матеріалі Укриття у хмельницькій школі.
Як ви ставитесь до рішення навчатися по суботах?
Читайте також:
-
Електронні підручники з 1 по 11 клас: де їх отримати безкоштовно
-
Від ракетних обстрілів на Хмельниччині постраждали 7 навчальних закладів, — МОН
-
Як підготуватися до опалювального сезону: поради від надзвичайників
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Читач96
Читач47
Читач95
Владо,ви при своєму розумі???
Нащо тоді було їх випускати,коли освіта зовсім не готова!?