Добігли 13 днів голодування адвокатки Євгенії Закревської, яка у Хмельницькому відстоює права трьох потерпілих у справі розстрілів під місцевим СБУ.
Нагадаємо, що 19 лютого 2014 року мирна акція, яку організували хмельницькі майданівці під установою, перетворилася на трагедію. У мирних беззбройних людей, які просили головного СБУшника вийти до них із поясненнями, почали стріляти. Від зброї силовиків постраждали шестеро хмельничан, двоє померли. У перші ж хвилини стріляли з центрального входу до приміщення куля влучила в 71-річну Людмилу Шеремет. У важкому стані жінку забрала «швидка». Після цього активісти перейшли до радикальних дій: з обох боків ворота СБУ підперли тролейбусами, у вікна полетіла бруківка, а потім й коктейлі Молотова. Будівля палала. Вночі смертельне поранення отримав 22-річний Дмитро Пагор, який разом з іншими майданівцями стояв до останнього. Через три дні, після тих подій у лікарні померла і Людмила Шеремет.
Саме столична адвокатка Євгенія Закревська стала на захист родин постраждалих тієї фатальної ночі. Вона відома українцям, як правозахисниця по справах Небесної сотні. А в Хмельницькому суді активно виступає за перекваліфікацію справи розстрілів під СБУ. Каже, що за свої дії Крайтор має відповісти за більш суворими статтями. На одному із засідань адвокатка заявила, що в матеріалах справи вказано, що екс-очільник СБУ діяв умисно, а в класифікації статті цього не враховано.
“... вийшов за межі наданих йому прав і повноважень, не маючи підстав для застосування вогнепальної зброї, віддав підлеглому - співробітнику відділу ЦСО «А» незаконний наказ на застосування вогнепальної зброї”, - зачитала тоді адвокатка із матеріалів справи.
Про намір відмовитися від їжі жінка оголосила 21 листопада. І знову ж таки через справи Майдану. Її дії стали наслідком нерозглянутої в парламенті поправки до законопроєкту про Держбюро розслідувань. Правка мала б дозволити слідчим у справах Майдану перейти з ГПУ до ДБР і поновити розслідування, які зупинилися.
У коментарі hromadske Закревська повідомила, що буде голодувати, поки справи Майдану не будуть розслідувати.
«Зараз, з нинішнього дня, з того дня, коли зупинилось це розслідування, я не буду їсти до того моменту, поки не приймуть цю поправку, не створять це управління і не переведуть туди цих слідчих. І я це вам обіцяю», - пояснила журналістам національного видання Закревська.
За її словами, справи Майдану вже нікому не цікаві, а в парламентарів є «більш важливі справи», ніж ухвалення необхідних законопроєктів.
Закревську підтримали ще 15 активістів по всій Україні. Вони долучилися до голодування. А в Івано-Франківську, Львові, Тернополі, Почаєві, Одесі, Полтаві, Харкові та Мукачево прокотилися хвилі протестів, акцій та флешмобів.
Активісти таки добилися свого і 3 грудня Верховна Рада проголосувала за поправку №318 до законопроєкту про ДБР, яка дозволить слідчим, які розслідували справи Майдану, перейти з Генпрокуратури до ДБР без проходження конкурсу. За неї проголосували 334 депутати.
Євгенія Закревська, у свою чергу, написала на своїй сторінці у Facebook, що це перемога. Вона подякувала всім, хто її підтримав. За час голодування жінка схудла на 6,6 кілограма. Щодня на своїй сторінці вона викладала пости із результатами схуднення та описувала свій стан. Далися ці дні жінці важко. Як все було ви можете прочитати ТУТ.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouT
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ситников Стас
Sidorcuk Masa
леонид наседкин