- Я вважаю неподобством, коли голова адміністрації орендує приміщення в обласній раді і ставить у центральному холі турнікет. Це все одно, щоб я поставив шаурму на вході. Без ніякого дозволу. Собі просто поставив. Це неправильно. Всі причини я написав на своїй сторінці у Фейсбук, - прокоментував vsim.ua депутат облради Віктор Бурлик.
Як трощили “будку”
В середу, 15 березня, депутати Хмельницької облради зібралися на позачергову сесію. На порядку денному у них стояло одне питання: про розгін блокади біля Кривого Торця. Його розгляд затягнувся більш, як на дві години. Більшість часу депутати формували текст звернення до вищого керівництва держави. Для цього оголосили перерву.
Депутати розійшлися. Віктор Бурлик вийшов на вулицю. Повернувся із десятком хлопців у масках і молотом в руках. Вони попрямували до пропускного пункту, який восени минулого року встановили в холі Будинку рад.
Близько 20 ударів молотом і турнікет не витримав. Верхня його частина ледь трималася. Бурлик разом із своїм однопартійцем Іваном Гончаром зірвали її. Далі взялися за будку із металопластику. Товкти її і розбивати скло вже взялися і хлопці, які прийшли у масках разом із депутатом.
«Хоче трощити – нехай трощить»
Усі це дійство присутні сприймали із вигуками «молодець» і вітали оплесками. Спокійно дивилася на все це нацгвардійці і поліцейські. Чому ж так пасивно вони діяли, ми запитали в патрульних.
- На місці події крім патрульних була слідчо-оперативна група. Вони все бачили і казали, що у них все фільмується. Патрульним вона сказали робити все так, щоб люди не брали в цьому участь і не травмувалися. Особа собі хоче трощити, то нехай трощить. Знімаємо, документуємо, опитуємо свідків. Після завершення всього, патрульні натягнули стрічку і почали опитувати свідків. Фактично робили усе, щоб конфлікт не провокувати. Там були активісти, які за цю будку і виступали за знесення будки. Аналогічно охорона, яка в тій будці сиділа. Її теж відправили і сказали не втручатися, о це може спровокувати конфлікт. Всі люди, які там були, відмовилися давати пояснення. Тому буде важко доказати якусь статтю кримінального кодексу, бо немає потерпілої сторони. Цим далі займатиметься слідство, - розповів vsim.ua речник патрульної поліції Хмельницького Роман Мартинюк.
«Мене це вже не лякає»
Поліція дивилася, збирала докази й опитувала свідків. Один із працівників Хмельницького відділу поліції знімав усе на відеокамеру. Зібрані матеріали вивчатимуть в рамках розслідування. Відомості по ситуації в Будинку Рад внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань. Поки кваліфікували правопорушення за частиною 2 статті 296 Кримінального кодексу України «Хуліганство». Вона передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на строк до 4 років. Ми запитали, чи думав про це сам Віктор Бурлик, коли вирішив потрощити турнікет:
- Мене це вже не лякає, - коротко відповів на це питання журналістів Віктор Бурлик.
Хто відшкодує збитки
Після завершення розслідування справу мають передати до суду. Саме там вирішать, чи є винні і яке вони понесуть покарання. Також в суді мають визначити, чи відшкодує хтось збитки за пошкодження майна. Рішення поліції і Феміди чекають і в ОДА.
- Звернення до поліції вже є. Ми його написали ще вчора, - коротко прокоментував голова Хмельницької ОДА Олександр Корнійчук.
В заяві до поліції попросили знайти винних, які пошкодили майно, вартістю в 43 тисячі гривень. Контрольно-пропускний знаходиться в безоплатному користуванні ОДА. Також в адміністрації повідомили, що поки не вирішили, чи будуть відновлювати турнікет і будку для охорони. Не знають і про те, хто буде відшкодовувати збитки, які були завдані через пошкодження пропускного пункту. Кажуть, що все вирішуватиметься після завершення слідства поліцією та в суді. Слідкуйте за оновленнями і життям Хмельницького на vsim.ua.
Нагадаємо, пропускний режим в Будинку рад встановили в листопаді минулого року. Голова ОДА Олександр Корнійчук пояснив, що турнікет встановили згідно розпорядження облдержадміністрації № 100/2016-р"Про затвердження Правил пропускного режиму до адміністративних приміщень, які перебувають у користуванні Хмельницької обласної державної адміністрації"; листа Управління Служби Безпеки України у Хмельницькій області від 20 вересня 2016 року, в якому йдеться про «синій» рівень терористичної загрози (потенційної загрози) для Хмельницької області Антитерористичним центром при СБУ України; листа Оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України від 7 листопада.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.