Тут у кожного свій характер та особлива поведінка. Одні поміщаються в кишені, інші - в два рази більші за свого власника. На виставку собак у Хмельницький з’їхалися гості зі всієї України.
В останній день квітня на стадіоні «Локомотив» виставлялися собаки різних порід. Бульдоги, вівчарки, мопси, пекінеси, ши-тцу, пуделі, такси, лабрадори, хаскі, шпіци, ягдтер’єри, біглі, болонки… На виставці собак «Поділля 2016» усі показали професійну підготовку.
Для собаководів виставка – це можливість отримати відзнаку для собаки, що робить тварину більш цінною. Тому сюди приїхали зі всієї України.
Собак оцінювали за породами та віковими групами. Зовнішній вигляд має велике значення. Тому перед виступом усі ретельно готувалися.
Судді враховували також слухняність хвостатих. Оцінювали зріст, поставу, блиск шерсті та колір. Окрім цього, для перемоги потрібна була жвавість та здорові зуби.
Поле було поділене на робочі ринги, де відбулися захоплюючі і видовищні покази. Кожен собака демонстрував свою натренованість.
Для глядачів виставка – нагода побачити різні породи собак. Адже тут представлені як дуже великі собаки такі, як вівчарки, так і зовсім крихітні, що вміщаються у жіночу сумочку, наприклад, чихуахуа.
Із Києва Олена Будзінська привезла дев’ятимісячну південноросійську вівчарку Варю. Це – щеня. Але розміри тварини вражають. Вона впевнена в собі та самостійна. Власниця каже, що під час Другої світової війни порода була на межі зникнення. Але її вдалося відновити.
- Це – українська порода. Ці собаки їдять двічі на тиждень, коли добре працюють. Кобелі виростають до 50 кілограмів. Але, насправді, вони легенькі. Їдять небагато, - зізнається Олена.
Радісний та енергійний французький бульдог Капоне сьогодні отримав медаль. Він відвоював титул найкращого кобеля серед інших представників цієї породи. Офіційна кличка - Курт Кобейн, в честь американського рок-музиканта. Власниця Надія Ярош називає його лагідно – Капоне, через особливість характеру. Хмельничанка з гордістю розповідає про свого чотирилапого улюбленця.
- Дуже енергійний собака, інтелектуальний. Потребує любові. Це справжній компаньйон, клоун, артист, філософ, психолог. Знаходить спільну мову з усіма. Моїй мамі він цілує руки, обличчя. Ладить з дітьми. З сином та зі мною поводиться дуже енергійно.
Терпляче чекав свого виступу чорнявий пекінес Арнольд. Після усіх приготувань судді мали оцінити анатомію собаки. Сьогодні він красувався разом із своїми цуценятами – Юліанною та Жанеттою. Хоч маленькі не виставлялися, але вже достойно вели себе поміж інших собак.
- Арнольд у нас чемпіон Молдови, Бессарабії, - розповідає хмельничанка Жанна про свого вихованця.
- Найголовніший критерій оцінювання – анатомія. Під шерстю усього не видно, тому пекінесів щупають та довго оглядають, - каже Олексій Іванюк.
З Вінниці Інна та Олександр привезли до нас двох бульдогів – англійського та французького.
- Він вже має чемпіона України. Назбирав багато титулів. Йому три роки, - розповідає власник Олександр Чижик. – Він не дуже активний, але дуже сімейний та лагідний.
Інна розповідає, що англійського бульдога не можна перегодовувати, адже ця порода ненажерлива.
- А французи більш активні. Люблять гратися та бігати. Хенесі вже два рочки. Він також чемпіон України, збираємося на дорослого. Ранг САС він отримав.
Із дружніми, веселими та пухнастими самоїдами з столиці приїхала Ірина Костюк.
- Маю три собаки породи самоїд. Одна з них належить до цієї кінологічної спілки. Ми вже досвідчені, - розповідає Ірина. – Шерсть північних їздових собак характеризується тим, що вона досить легко очищується. Після прогулянки достатньо буде добре висохнути. Купаємося перед виставковими днями, щоб гарно виглядати. Вони залюбки їдять натуральну їжу у вигляді сирого м’яса з додаванням овочів. Також люблять сухі корма.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.