Весна прийшла, стихійну торгівлю принесла. Дворових торговців стає на вулицях міста щодень більше. Але найгостріше проблема стоїть на вулиці Проскурівського підпілля. Роками стихійну торгівлю тут не можуть прибрати. Силовими методами, як то було з продавцями біля філармонії ще два роки тому, вирішувати ситуацію не хочуть у поліції. Закрити проїжджу частину і зробити благоустрій території, наприклад, поставити лавочки та облаштувати доріжки для прогулянок, не планують в мерії. Як варіант не розглядають і надання дозволу на торгівлю у цьому місці. Зобов'язати платити податки не можуть, бо із багажників автомобілів продають поруч як їжу, так і речі домашнього вжитку, що є також вагомим порушенням санітарних норм. Тобто торгувати начебто дозволяють, бо не чіпають.
Нагадаємо, що нова керівниця управління торгівлі Руслана Сідлецька обіцяла взятися за стихійну торгівлю у цьому місці. Це ж обіцяв зробити і попередній керівник Олександр Панченко. А віз і далі там.
Про скандальну алейку говорили сьогодні на нараді. Засідали поліцейські, керівники адміністрацій ринків, працівники держспоживслужби, благоустрою, управління торгівлі. Всі шукали шляхи вирішення, але поки що безрезультатно. Про недопустимість силового розгону стихійної торгівлі наголосив начальник управління превентивної діяльності ГУНП в області Валентин Білянський.
- Поліція не працюватиме таким методом, – зазначив правоохоронець. - Ми розуміємо, що в країні наразі економічна ситуація важка і кожен намагається вижити та знайти додатковий заробіток. Роз’яснювальна робота також не є дієвою, тому шукатимемо альтернативні варіанти усі разом».
В управлінні торгівлі після наради пообіцяли знайти якийсь компроміс:
- Ми опрацюємо усі пропозиції та складемо відповідний план дії, – каже начальниця управління торгівлі Руслана Сідлецька.
Читайте також: З тротуару до столу: хто і як має "почистити" Хмельницький від стихійної торгівлі
Довідково:
Лише за минулий рік працівники поліції склали понад 600 адміністративних протоколів за ст. 160 КУпАП «Торгівля з рук у невстановлених місцях».
Нагадаємо, справа тягнеться більше 8 років. В 2011 році приватних підприємців, які тут торгували і платили податки, розігнали, а торгівлю заборонили. Влада божилася, що на Проскурівського підпілля ніхто і ніколи торгувати не буде. Були протести, мітинги і навіть голодування підприємців.
2009 році ще було так. Потім екскаватори та крани почали вивозити блоки, на яких були розташовані торговельні місця. На цьому місці обіцяла влада - буде проїжджа частина.
Що має бути на Проскурівського підпілля?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Игорь Орищин
Alexander Melnik-Kravchuk
Моргун Артур
Андрій Бай reply Моргун Артур
Билан Александр