Нові котли будуть працювати як на опалення, так і на гаряче водопостачання. Заміщення природного газу за рахунок роботи твердопаливних котлів становить 400 тисяч кубічних метрів на рік.
Сьогодні, 21 грудня, котли на альтернативному виді палива у котельні, розташованій на Свободи, запустили в дію.
- Встановлення твердопаливних котлів дає суттєву економію по газу. Будемо рухатись далі в напрямку заміни газу, будівництва твердопаливних котелень, - розповідає мер міста Олександр Симчишин. – Це дає хороший економічний ефект, сприяє енергетичній незалежності нашої держави. І якість доволі хороша, висока при невеликих затратах. З бюджету міста витрачено близько півтора мільйона гривень. Це абсолютно нормальна сума для таких площ, що мають опалюватись.
Симчишин відмітив, що у бюджеті на наступний рік також будуть враховані кошти на модернізацію котелень міста. Наразі міська рада готує План сталого енергетичного розвитку, Програму соціально-економічного розвитку міста на 2016 рік, де обов’язково будуть враховані заходи з енергозбереження, енергоефективності, на реалізацію яких будуть виділятися кошти з міського бюджету.
- Минулого року ми ввели в експлуатацію 5 котелень. Сьогодні відкриваємо шосту і сьому. До кінця року підприємством «Хмельницьктеплокомуненерго» заплановано ввести в експлуатацію ще одну котельню з твердопаливними котлами. Загалом матимемо у місті 8 котелень потужністю 15 МВт, що становитиме 10 % на рік заміщення природного газу, - каже директор МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» Володимир Скалій.
Нові твердопаливні котли встановлено і у приміщенні колишнього центрального теплового пункту, який подавав гарячу воду Палацу творчості дітей та юнацтва та в сім житлових будинків, що на вулиці Прибузькій і Свободи.
Твердопаливні котли працюють на пелетах, виготовлених з деревини, соломи, ріпаку, торфу, а також на дровах та подробленій деревині. Сировина постачається із сусідніх міст та з села Стуфчинці Хмельницького району.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Ми в рівному давно вже почали економити газ і також повстановлювали собі котли, і в основному твердопаливні довготривалого горіння: http://220volt.com.ua/teplovoe_oborudovanie/kotli/tverdotoplivnie_kotli.htm , і тепер неаби як економимо на опаленні. Ось такий у нас котел - Буран (Україна):