З помешкань хмельничан майже зникли таргани

З помешкань хмельничан майже зникли таргани
Тарганів могли „розігнати” євроремонти та електромагнітне випромінювання від мобільних телефонів та комп’ютерів

За спостереженнями ентомологів, таргани почали зникати з житлових помешкань ще років два назад. Та мало хто з хазяїв помешкань одразу помітили „зникнення”.
      „Коли переїхала до нової квартири, з проблемою боротьби із тарганами не стикалася, передусім через те, що їх в помешканні не було. Проте в моїх родичів цих комах було чимало. А зараз немає. Можливо, таргани зникли через капітальний ремонт, який на той час робили родичі. Він й міг викурити надокучливих комах з помешкання”, - припускає хмельничанка Алла.
      Двадцятип’ятирічна Наталя пригадує: „Три роки назад в помешканні таргани ще були. Задля того, аби їх знищити, купили отруту. З того часу тарганів в квартирі не бачила”.
      Викладачка Хмельницького університету управління і права Тетяна Виговська ще два роки назад консультувала студентів щодо того, як вижити тарганів з помешкань гуртожитку. Зараз про комах ніхто зі студентів не згадує. „Перед нашою з вами зустріччю запитала в студентів, чи жаліються вони на тарганів. Одна студентка підняла руку. Тому можна казати, що таргани ще є. Вони повністю не зникли. Але популяція тарганів в місті зменшилася. Проте, може бути так, що комахи, які остаточно не зникли, можуть стати витривалішими, і не виключено, що будуть розмножуватися”, - сказала кандидат біологічних наук Тетяна Виговська.
      „Вусаті” не витримують електромагнітного випромінювання
      Як припускає Тетяна Вікторівна, причиною зменшення популяції тарганів могли стати євроремонти. А саме, екологічно брудні (ненатуральні) будматеріали, які могли не пройти відповідну сертифікацію, й потрапили до помешкань хмельничан, наносячи шкоду як їм, так і „вусатим мешканцям”. Передусім для тарганів немає екологічних ніш, де б вони могли перебувати. Також, за її словами, на „вусатих” могли вплинути засоби для чищення різних поверхонь та посуду. Адже, як відомо, таргани часті гості й мийок.
      Думку кандидата біологічних наук підтримує й провідний фахівець із сертифікації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій ДП „Держкомстатметрологія” Наталя Кирилова. „Майже всі будівельні матеріали пов’язані із хімією. В певній мірі шкідливим може бути пластик і навіть, дерев’яні вікна, які оброблюють спеціальною сумішшю, антисептиками. Хоча, на мою думку, на зникнення тарганів вплинула ціла низка факторів. На комах можуть діяти й електрохвилі, адже  всі наші будинки „начиняються” технікою, по місту встановлюються „мобільні вишки”, - підкреслила Наталя Михайлівна.
      Згідно тестування, яке спеціально для газети „ВСІМ” провів академік Міжнародної академії біоенерготехнологій Володимир Кобилянський, виявилося, що вірогідність того, що на зменшення „вусатих домашніх комах” вплинули деякі будівельні матеріали, занадто низька. Левова частка, яка вплинула на масове зникнення тарганів (67 %) – електромагнітне випромінювання, 17 % - генетично-модифіковані продукти. Загальні зміни в навколишньому середовищі, згідно тестування біоенергетика, на зменшення популяції тарганів не вплинули. „Таргани зникли не миттєво. Просто люди не одразу це помітили. Вважаю, що найбільше впливає на комах система мобільного зв’язку, тобто проміжні станції (ретранслятори)”, - сказав біоенергетик.
      „Також могли зникнути і інші комахи...”
      На запитання, чому ж не зникли павуки чи інші комахи, біонергетик Володимир Кобилянський відповів: „Очевидно, таргани дійшли до тієї межі, яка далі не дала їм жити, а інші комахи - більш стійкі. А, можливо, зникли ще й інші комахи, які мали ще меншу межу витривалості, просто цього не дослідили та не помітили фахівці”.
      Як розповідає Тетяна Виговська, раніше були поширені таргани чорного кольору (Blatta orientalis). Їх витіснили більш спритні, менші за розміром, руді прусаки (Blattella germanica). Вважає, що й серед останніх може бути відбір на стійкість до комплексу змінених екологічних факторів. „Сильно сумувати за ними не потрібно. Адже таргани, окрім всього, є носіями різних захворювань”, - сказала Тетяна Виговська.
      Проживаючи в приміщеннях, таргани харчуються залишками хліба, овочів, цукру, масла та інших продуктів. Крім того, вони ушкоджують папір, книги, також взуття та інші шкіряні предмети. Саме через те, що таргани харчуються не лише залишками їжі, кандидат біологічних наук не вважає генетично-модифіковані продукти першопричиною їх зникнення.
      Старший державний інспектор державного управління екології та природних ресурсів у Хмельницькій області Руслан Білик розповів, що найстійкішими до змін в навколишньому середовищі вважаються гуси та таргани. Вони можуть жити в будь-яких умовах. Кандидат біологічних наук сказала: ”Двадцять років тому професор Київського медичного інституту Дишльовий сказав, що якщо ми будемо продовжувати забруднювати навколишнє середовище, то через сто років на планеті залишаться жити щурі, таргани і жінки. Якщо стало менше тарганів, це вже дуже тривожний сигнал, і якщо ж вони вже зникли, то тоді хто наступний?”.
      Тарганів не вистачає на вчених
      У Вінниці з 1993 року працює єдине в Україні підприємство „Імунолог”, яке виготовляє близько 120 видів алергенів. Завдяки ним визначають, що саме викликає в однієї чи іншої людини алергічну реакцію. Зараз через відсутність сировини (рудих тарганів) в лабораторії призупинили випуск відповідного алергену. „Таргани дійсно зникли з наших будинків. І якщо раніше для відлову прусаків на виготовлення алергену ми розставляли в гуртожитках звичайні пастки, то вже протягом року вони порожні”, - розповіли в підприємстві „Імунолог”.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
21:09 Весь день дощитиме. Прогноз погоди на 16 травня для Хмельниччини 20:48 У хмельницькому дендропарку продають місце під кіос — стартова ціна 282 гривні 20:01 Тетяні Крупі зменшили заставу: яка тепер сума 19:31 У Хмельницькому не буде світла на 17 вулицях 16 травня (АДРЕСИ) Від читача 12:29 🎰 Нацполіція провела масштабну спецоперацію: викрито наркоугруповання та вилучено понад 17 мільйонів доз наркотиків 19:01 Релігійний скандал на Хмельниччині: УПЦ (МП) звинувачує ПЦУ і поліцію у «захопленні» храму 18:47 Закинутий Будинок молоді на Інститутській: що з ним буде 17:36 Нестача водіїв у хмельницьких перевізників. Скільки їх ще потрібно? 17:30 Де відзначити дитячий день народження у Хмельницькому: найкращі локації та ідеї 16:47 Привласнили бюджетні кошти — судитимуть посадовців-комунальників Хмельницького району 16:06 Початок літніх канікул перенесли в частині шкіл Хмельниччини 15:29 700 кг психотропів щомісяця: поліція викрила наркоорганізацію, яка діяла і на Хмельниччині 14:46 Град і сильний дощ: на Хмельниччині оголосили штормове попередження 14:02 Крупа просила про зміну запобіжного заходу: що вирішив суд 13:11 У Хмельницькому вночі обікрали кав'ярню: що відомо 12:16 Марина Бех-Романчук відсторонена від змагань через позитивний допінг-тест 12:05 Стріляв в київському готелі: затримали мешканця Хмельниччини 11:33 Хмельничани у вишиванках: підбірка фото із соцмереж photo_camera 11:11 ВСІМ Бізнес-ліга 2025: топ кращих голів (ВІДЕО) play_circle_filled 10:38 Смертельна ДТП в Хмельницькому районі: загинув водій мотоблока
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up