За рік війни на Хмельниччину релокувалися 7,3% всіх підприємств: подробиці

-
Найбільше підприємств переїхали до Львівщини та Закарпаття.
-
Найменше — до Хмельницької та Тернопільської.
За час повномасштабної війни в Україні релокувалися 800 компаній. Підприємці перемістили свій бізнес до більш безпечних регіонів за програмою релокації. Із них 623 компанії вже відновили роботу. Ще для 239 підприємств наразі проводиться пошук підходящої локації. Такі дані наводять у Мінреінтеграції.
Найбільше підприємств релокувалися до таких областей:
-
24% до Львівської
Відео дня/li> -
14,5% до Закарпатської
-
9,8% до Чернівецької
-
8,3% до Івано-Франківської
-
7,3% до Хмельницької
-
6,3% до Тернопільської.
Раніше ми розповідали, що станом на середину січня 2023 року до Хмельницької області перебралося 60 підприємств, які втекли від війни з інших областей. Вони перемістили свої виробничі потужності та продовжують розвивати тут бізнес. Найбільше підприємств переїхало до 3-х міст:
-
Хмельницький
-
Кам’янець-Подільський
-
Шепетівка.
Вони релокувалися з Харкова, Києва, Запоріжжя, Дніпра, Краматорська та інших міст Донецької й Луганської області. На сьогодні 76% з них вже розпочали роботу на новому місці.
У Мінреінтеграції додаюь, що в зв’язку з деокупацією територій ще понад 650 підприємств, які планували релокуватися, відмовились від переміщення. Натомість 44 компанії із Харківщини, Сумщини та Чернігівщини повернулися на свої попередні місця роботи завдяки покращенню там безпекової ситуації.
Як підприємцям отримати допомогу
Нагадаємо, у Хмельницькому власники релокованого бізнесу можуть отримати до 30 тисяч євро фінансової допомоги. Ці кошти для бізнесу надає Європейський банк реконструкції та розвитку, аби компенсувати втрати. Допомогу видають лише малому та середньому бізнесу з кількістю найманих працівників до 500 осіб та з річним обігом до 500 мільйонів євро.
На що можна використати гроші та як подати заявку
Податись на конкурс можна до 31 січня 2023 року. Для отримання коштів необхідно заповнити аплікаційну форму на платформі Гурт. Обов’язково потрібно вказати причину релокації.
Відшкодовують витрати на релокацію бізнесу до 30 000 євро на одну компанію.
Відшкодування покривають витрати "заднім числом" на:
-
транспортування обладнання, сировини та готової продукції; пакування, демонтаж, налагодження, ремонт, оренду та придбання обладнання
-
використання приміщень: до одного місяця оренди, інженерні або ремонтно-будівельні роботи у приміщеннях для зберігання обладнання та виробництва.
До слова, грант від ЄБРР поширюється на всі міста, які прийняли до себе релокований бізнес. У рамках проекту фіндопомогу отримають 80 українських компаній. Більше — на відео від “Місто”:
До слова, у телеграм-каналі UA War Inphograhics висвітлили мапу. На ній зображено результати опитування підприємців в якій області найбільш небезпечно займатись бізнесом через російський ракетний терор. Результати опитування такі:
Водночас звертають увагу, що це лише суб'єктивна думка підприємців. Вона не обов'язково відображає реальну ситуацію. Ця карта показує, як ситуацію сприймають.
Читайте історії про підприємців, які переїхали до Хмельниччину в матеріалах:
- На Хмельниччині ремонтують деталі до української “Мрії” (ВІДЕО)
-
На Хмельниччині хочуть створити туристичну локацію з козами та лавандою
-
На Кам'янеччині виготовляють кавові турки з тризубом: історія підприємця зі Слов’янська
-
Втратив все: як підприємець з Луганщини відновлює бізнес у Хмельницькому
-
У формі яйця та зі сміття: переселенці з Харкова будуть незвичайний будинок
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Дмитрий ГулевскийКому відомо , які підприемства переїхали і відкрились в Хмельницькому,що виготовляють? Дякую