В Хмельницькому проліски вже традиційно можна купити біля торгівельного центру «Дитячий світ». Букет квітів коштує щонайменше п’ять гривень.
- Восьмого березня квіти коштували дорожче – близько десяти гривень. Зараз вдвічі дешевше, - розповіла продавчиня Валентина.
Охочих купити букет весняних підсніжників чимало. За п'ятнадцять хвилин до продав чині Валентини підійшло вісім пар.
- Найчастіше купують квіти чоловіки для своїх коханих. Але і жінки не нехтують зробити собі приємність, - каже Валентина.
Жінка зізнається, що робота хоча і важка, проте вона того варта.
- У мене неодноразово забирали квіти та штрафували, але я і надалі готова дарувати людям радість від перших весняних квітів, - признається Валентина.
Щоправда, дарування такої радості може обійтися для продавців неприємностями. Хоча штраф за таке порушення мізерний - близько 70 гривень. Однак повна сума залежить від кількості квітів, 15 гривень - за кожне зірване стебельце. Екологи нарікають: оштрафувати порушників може лише суд, хоча Феміда часто обмежується попередженнями.
- Тепер будь-яке використання рослин та тварин, які записані в Червону книгу, в тому числі і підсніжники, забороняється. Тобто, якщо хтось вирощує в себе дома підсніжники, будь ласка вирощуйте, тільки продавати їх не можна, - каже начальник міського управління екології Анатолій Савчук.
Екологи підрахували - за рік в Україні незаконно реалізовують близько 20 мільйонів ранніх рідкісних рослин. Найбільший потік первоцвітів іде з Криму та Карпат.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.