Як захистити своє право на землю

В процесі реформування майнових, зокрема земельних, відносин, незаможні верстви населення мали б отримати шанс для покращення свого життя. Проте їх доступ до юридичних послуг, правосуддя та правової інформації загалом дуже обмежений, що суттєво звужує їхні можливості. Тому існує нагальна необхідність докласти значних зусиль, щоб допомогти тисячам селян краще зрозуміти і захистити свої майнові та земельні права.

Наразі в Україні більшість селян й досі не має можливості навіть виготовити документи про право власності на землю та приватизувати свої земельні ділянки. Часто землі незаконно використовуються взагалі без договорів або договори оренди порушуються. Не маючи відповідних юридичних знань та достатніх коштів на правову допомогу, селяни не мають змоги прийняти земельні ділянки у спадок, належним чином відстояти свої права у стосунках з орендарями тощо.

Ті ж проблеми стосуються й сфери використання майнових паїв. Хоч більшість селян вже отримали свідоцтва про право власності на майнові паї та державні акти на право приватної власності на землю, але й досі виникає цілий ряд запитань: що ж означають ці права? Як можна ними розпорядитись? Як передати землю в оренду? Як протистояти зловживанням орендарів? Як можна об’єднатися для захисту своїх прав?

Подібні питання гостро стоять, зокрема, в Хмельницькій, Харківській та Чернігівській областях, в яких аграрний сектор економіки є одним з провідних. Тому виникає необхідність широкої роз’яснювальної роботи з питань розповсюдження інформації про земельне законодавство та про питання захисту прав власників майнових паїв.

Вбачаючи таку проблематику, низка громадських організацій, що адмініструють діяльність Центрів правової інформації та консультацій (які, за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» надають безоплатну первинну правову допомогу малозабезпеченим верствам суспільства) та реалізовують проект «Підвищення спроможності у реалізації права на земельні ділянки учасників АТО та захист прав селян-власників землі та майнових паїв у Хмельницькій, Харківській та Чернігівській областях».

Проект реалізовується організаціями-партнерами: Хмельницькою обласною громадською організацією «Подільська правова ліга», Асоціацією юристів м. Кам’янця-Подільського у безпосередньому партнерстві з ГО «Чугуївська правозахисна група» та ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».

Успішно функціонуюють «гарячі лінії». Так, у Харківській області записатися на правову консультацію з питань земельного законодавства можна за тел.: (097)-179-38-22. «Гаряча лінія» правової допомоги Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: (0462)-612-532. «Гаряча телефонна лінія» Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга»: (03822)-72-01-95. Телефон Центру в Кам’янці-Подільському (3849) 5-19-11.

Також правозахисники ведуть моніторинг порушення земельних прав учасників АТО та готові надавати правову допомогу усім, хто цього потребує. Це стосується питань отримання земельних ділянок у власність, або з приводу подання документів до органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування та держадміністрацій.

 

Законом України від 24.12.2015 р. № 921-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання...

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини

Протягом восьми днів  з 25 березня 2016р. по 01 квітня 2016р. у місті Києві проходив ХIII Міжнародний фестиваль...

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 р. внесено зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на...

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1014  Порядок надання щомісячної адресної допомоги...

Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
20:58 Виловив 80 кілограм риби та раків у заказнику: на Хмельниччині спіймали браконьєра 20:12 У Хмельницькій міській лікарні відкрилось нове терапевтичне відділення (ФОТО) 19:33 Магнітні бурі у травні 2024: календар небезпечних дат та як від них вберегтися 18:44 На Хмельниччині горіли трактор, вантажівка, гараж та будинки: що відомо Від читача 17:44 Кіберполіція запрошує долучитись до проєкту Чатові ОНЛАЙН 18:05 На Хмельниччині 20-річна водійка збила велосипедиста, – поліція 17:21 Чергова сесія Хмельницької міської ради: які рішення прийняли 16:45 Що купують хмельничани на благодійному ярмарку: репортаж play_circle_filled photo_camera 16:15 У соцзакладі у Хмельницькому стався вибух: є постраждалий 15:36 Організаторів контрабанди бурштину судитимуть у Хмельницькому 14:52 На вулиці Хмельницького повернувся велопатруль 14:09 Авто, яке розшукує Інтерпол, «знайшлося» в Кам’янці-Подільському 13:24 За зґвалтування власної доньки судитимуть жителя Хмельниччини 12:51 Судитимуть водія, який в Хмельницькому районі на смерть збив 8-річну дівчинку 12:04 У Хмельницькому проведуть благодійну фотосесію за донат 11:41 Повідомили про підозру підполковнику, який перейшов на бік ворога, – прокуратура 11:11 Курси валют в обмінниках та банках Хмельницького 2 травня (ІНФОГРАФІКА) 10:57 Водій з ознаками сп’яніння скоїв ДТП на Березневій і намагався втекти 10:13 Найбільш забрудненою виявилася річка Південний Буг, – результати аналізу центру гідрометеорології 09:41 На Чорновола і Шевченка 2 травня буде ускладнений рух
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up