Вперше в історії астронавти відправилися на транспорті, що створила приватна компанія. Нею стала SpaceX, засновником якої є мільярдер Ілон Маск. У співпраці із агентством уряду США NASA вони здійснили запуск пілотованого корабля Falcon 9 із капсулою Crew Dragon.
Безпосередньо до самого космічного польоту був залучений один із українців. Йдеться про Олексія Пахунова, який родом із Житомира. На сторінці SpaceOn Ukraine у Facebook йдеться, що чоловік зіграв важливу роль для компанії SpaceX. А також додають: він є випускником Хмельницького національного університету. Чоловік закінчив спеціальність «Комп’ютерні системи та мережі».
Сьогодні Олексій Пахунов веде свій блог. Там розповідає про програмування, астрономію та космонавтику. Крім того, згадує він і про Хмельницький. Адже навчався тут протягом 5 років. Зокрема, чоловік поділився враженнями від міста, приїхавши сюди кілька років тому. Що особливо відзначив, ми вже писали раніше.
Водночас згадують про свого студента і самі викладачі. Журналістам видання “День” вони розповіли, що пишаються Олексієм, а його здібності помітили ще під час студентства.
Доцент кафедри комп'ютерних систем та мереж ХНУ Володимир Джулій був керівником дипломної роботи Олексія Пахунова. Викладач розповідає, що окрім комп'ютерної інженерії, захоплювався колишній студент і астрономією. А під час навчання він цікавився інформаційно-пошуковими системами у реальному часі. Навіть дипломну роботу писав на цю тему.
Якщо можна так сказати, Олексій «оживляє» залізо. Він відповідальний за «мозок» ракети, бо разом із командою створюють її програмне забезпечення. Разом вони роблять так, щоб усе, що вилітає в космос, «уміло» точно вийти на задану орбіту, точно зістикуватись і точно приземлитись у заданих координатах, - каже журналістам “День” викладач ХНУ.
Попри це Володимир Джулій зізнається: йому прикро, що знання Олексія не стали в нагоді Україні. Мовляв, це для викладача залишається болючим питанням.
Дуже багато наших випускників працевлаштовані за кордоном і роблять собі там кар’єру. Це добре, що вони знайшли себе і отримують гідну зарплату, але прикро, що їхні знання не знадобилися власній країні, - пояснює викладач.
Пам'ятає студентом Олексія Пахунов й інший викладач - Олег Савенко. Нині він є деканом факультету програмування та комп'ютерних і телекомунікаційних систем. Чоловік розповідає, що Олексій не займався студентським самоврядуванням й не був активним у цій сфері. Натомість - він вчив і практикував те, що йому подобається. Мова йде про програмування.
Олег Савенко каже, що відрізнявся студент і тим, що йому легко давалися складні задачі. Мовляв, той розв’язував їх на ходу.
Я пригадую, як весною 1997 року викладав у нього логічне програмування, ця дисципліна дуже складно дається, а Олексій розв’язував задачі на ходу. Крім того, інший викладач, який вів системне програмування, також відзначав, що це сильний студент — проблем із сесіями не мав. У нас багато талановитих дітей. Зараз комп’ютерну інженерію опановує 350 студентів, років п’ятнадцять ця спеціальність користується неабияким попитом. А випускники наші по всьому світі, що засвідчує і високий рівень знань, і відповідність навчальних програм потребам ринку, - каже журналістам “День” Олег Савенко.
Нагадаємо, перш ніж працювати в компанії Ілона Маска, Олексій Пахунов жив і мав роботу в Румунії і Данії. У минулому він обіймав певні посади в Microsoft в групі Windows Kernel і Microsoft Research. Згодом - в Google, де працював над Chrome Remote Desktop.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.