Тарифи на комунальні послуги зростають ледь не щороку. Електроенергія підвищувалась сім разів за 5 років. Опалення змінювалось рідше, але зросло аж у 10 разів.
Світло, вода, газ… Комуналка постійно нагадує хмельничанам про себе. А у декого розмір плати за житло навіть перевищує заробітну плату чи пенсію. З початку року зросли тарифи на газ, тепло та гарячу воду. З вересня підніметься і вартість електроенергії. Містяни виживають, як можуть. Хтось починає суттєво економити, а хтось стає у чергу на субсидію.
Журналісти «ВСІМ» вирішили показати, наскільки зросли тарифи на комунальні послуги у Хмельницькому впродовж останніх 5 років.
До 2011 року тариф на електроенергію був єдиний для всіх: і для тих, хто споживає мало, і для тих, хто споживає багато. Тоді його переглянули і розділили. Відтоді той, хто «світить» до 150 кіловат на місяць, платив по одній ціні, а той, хто споживав більше, мав сплачувати за вищою ціною. У квітні 2015 року цю норму скоротили до 100 кіловат. А от ціна на електроенергію за 5 років виросла у три рази.
Найбільш відчутно зросли тарифи на опалення та гаряче водопостачання. За 5 років вартість тепла та гарячої води підвищилась вдесятеро. У 2014 році тепловики розділили споживачів гарячої води на тих, хто має рушникосушильники, та на тих, хто не має.
Повільно підіймають тарифи у «Хмельницькводоканалі». Так, з 2011 року вартість кубометру холодної води та відведення кубометру стоків зросла лише у 2 рази.
Тариф на вивезення сміття протягом 5 років зріс у чотири рази. Раніше споживачів розділяли лише за тим, проживає він у багатоповерхівці чи у приватному будинку. Однак з 2015 року у тариф внесли зміни. Відтепер за різними цінами платять ті, що користуються сміттєпроводом або власними контейнерами для сміття, та ті, що викидають непотріб у контейнери загального користування.
Найбільше змінювали тариф на газ. З 2010 до 2015 року вартість блакитного палива залежала від того, має споживач лічильник чи не має, та від того, скільки споживає на рік. З квітня 2015 року газовики поставили пільгову та звичайну ціну на газ. Якщо абонент випалював до 200 кубометрів, то платив по 3,6, якщо більше – то по 7,188 гривень за куб. Через рік блакитне паливо почало коштувати 7,188 гривень за куб, незалежно від кількості споживання. А з 1 травня почала діяти єдина ціна – 6,879 гривень за кубометр газу.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.