“За кілька хвилин придушуємо вогонь”: юрист з Хмельниччини розповів що відчуває коли нищить ворога

Олександр — старший навідник протитанкового гранатомета. Він ділиться враженнями з передової, розповідає як навчився вправлятися зі зброєю та чи відчуває жалість до росіян.
Олександр знаходиться на фронті. Сам родом із Хмельниччини. Має звання старшого солдата, воює в 128-й бригаді “Закарпатський легіон”. Два роки тому хлопець закінчив університет, має вищу юридичну освіту.
Після навчання він не хотів ухилятися від армії, разом з тим вважав, що строкова служба не для нього. Тому підписав контракт із ЗСУ. Історію хороброго юнака розповідають в 128-й гірсько-штурмовій бригаді.
“Ворог боявся повертатися на позиції, які ми накривали з гранатомета”
Олександр служить старшим солдатом, але планує піти на сержантські курси. Уже півтора року його посада – старший навідник станкового протитанкового гранатомета (СПГ). Він зізнається, ця зброя хоч і старого, радянського зразка, але перевірена й безвідмовна.
— Прицільна дальність прямим пострілом – 1 350 метрів, а роздільним наведенням із закритої позиції – до 4,5 кілометрів. Я освоїв СПГ на спеціальному навчанні, а потім сам вдосконалював навички, — пояснює Сашко.
Хлопець каже, читав літературу, дивився навчальні відео, сам напросився на курси програми «Армор», яка швидко визначає координати й орієнтирні напрямки.
— Ми дуже ефективно працювали з СПГ ще в зоні ООС. Як доповідала командирам розвідка з даних радіоперехоплень, ворог навіть відмовлявся повертатися на позиції, які ми накривали з гранатомета, – боявся, — розповідає солдат.
“Немає жодного психологічного бар’єру при стрільбі у ворога”
Олександр додає, після вторгнення росії 24 лютого тактика бойових дій сильно змінилася. Однак, протитанкові гранатомети й далі безвідмовно нищать ворога. Солдат працює в парі з дроном, тож одразу бачить свою роботу в реальному часі й коригує вогонь. Каже, неодноразово знищували ворожу колісну техніку й піхоту.
— Буває так, що наших хлопців починає накривати ворожий міномет, нам дають координати і ми за кілька хвилин придушуємо вогонь, — розповідає юнак.
Ділиться Сашко й власними спостереженнями та душевними переживаннями. Найважче на війні, зізнається, втрачати товаришів, із котрими служив і котрих добре знав.
— Чекаєш, що вони прийдуть і привітаються як зазвичай, а вони не приходять… Зате немає жодного психологічного бар’єру при стрільбі у ворога. Навпаки, коли отримуєш інформацію, що знищив ціль, – це для тебе маленька радість, — додає боєць.
В коментарях йому бажають повернутися додому з перемогою та в доброму здоров’ї:
Читайте більше фронтових історій про хмельничан, які служать у 128-й бригаді:
-
Про гранатометника Володимира, який вміє стріляти з натівських протитанкових ракетних комплексів Javelin та NLAW. Хлопець чудом вцілів на полі бою, відбувся контузією та пораненням, а, одужавши, знову рванув на фронт. Його розповідь читайте в матеріалі “Я бачив страшні речі”: гранатометник з Хмельниччини розповів як ледь не загинув у бою
-
Про бойову медикиню Діану Кукурудзяк, яка в перші ж дні війни потрапила в самісіньке пекло — її підрозділ зненацька обстріляли росіяни. Дівчина розповіла, як боялась заговорити українською, ледь не потрапила в полон, вивезла за один день 16 поранених з поля бою та як почувалася після бойових буднів. Її історію читайте в матеріалі “Наді мною літали кулі й свистіли снаряди”: медикиня з Хмельниччини розповіла як пережила пекло на війні
-
Про Антона зі Старокостянтинівщини, підрозділ якого неодноразово потрапляв під приціл росіян. Однак “нашим” вдавалось вигравати бої та відкидати ворога. А ще Антон бачив те, чого ніколи не зможе забути. Історію хороброго бійця читайте в статті “Три повні "Урали" 200-х”: старший лейтенант з Хмельниччини розповів як вдалось знищити роту росіян
-
Стрілець Олександр збив російський вертоліт з першого ж пострілу. Він розповів як потрапив у Закарпатський легіон та доки планує служити. Читайте про це в матеріалі Екіпаж загинув миттєво: військовий з Хмельниччини розповів як збив ворожий вертоліт з “Ігли”
-
Військовий з позивним Тамерлан працює з “Іглою” та “Стінгером”. Розповідає яка зброя краще б’є по русні та як він збив російський “Су”. Чому воює Тамерлан та хто його чекає вдома читайте в статті Захисник на псевдо Тамерлан розповів як поцілив у ворожий літак зі "Стінгера"
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Катя Антонюк
Развивающая Игрушка
Iryna Bodnaruk
Людмила Гуменюк