Новий навчальний рік з новими проблемами. Хмельничанка Ольга Яневич-Федишина у рубриці “Від читачів” написала про те, що ходити на групу продовженого дня стало дорожче. Жінка каже, що позакласне перебування у школі має фінансуватися з місцевого бюджету. Натомість у школах просять гроші у батьків. Та ще й підняли вартість майже вдвічі.
- Нас попередили у 8 школі, що за “продльонку” треба буде платити по 400 гривень і це без харчування. Минулого року ми платили по 300 гривень з харчуванням. Якщо в мене троє дітей, це додатково більше 1000 гривень щомісяця. А якщо не віддавати дітей, то батькам потрібно зриватись з роботи, щоб забрати дитину зі школи, - розповідає Ольга Яневич-Федишина.
З нового навчального року вартість груп продовженого дня зросла у кожній школі міста. Відтепер за місяць батькам доведеться платити від 400 до 600 гривень. Наприклад, у СЗОШ № 31 раніше позакласні заняття коштували 150 гривень, тепер треба викласти 300 гривень. А от у ліцеї № 17 ціна зросла з 290 до 370 гривень. Натомість у школі № 19 вартість підняли аж до 600 гривень.
Та у постанові Кабміну № 1121 від 5 жовтня 2009 року йдеться про те, що групи продовженого дня мають фінансуватись з міського бюджету. За поясненнями, чому ж хмельницькі батьки змушені викладати свої кошти, ми звернулися в Департамент освіти. Там кажуть, що безкоштовно відвідують групи продовженого дня лише діти-пільговики. Саме на них і закладаються кошти у міському бюджеті. На інших грошей бракує. Тому замість традиційних груп продовженого дня надають платні послуги, про які вказано у постанові Кабміну № 796 від 27 серпня 2010 року.
- Через те, що у бюджеті не вистачає коштів, ми пропонуємо платні позаурочні освітні послуги. Пишеться заява зі згоди батьків. За наявності не менше ніж 12 заяв формується група, - пояснює директор Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради Роман Миколаїв. - Держава збільшила вчителям зарплати вдвічі, тому і зросли послуги майже вдвічі. Вартість визначає кожен навчальний заклад відповідно до кваліфікації і педагогічного стажу вчителя, який вестиме позаурочні заняття.
Читайте також: Без домашніх завдань і оцінок: першачки з хмельницької школи не сидітимуть на уроках
У п’ятьох хмельницьких школах з жовтня запустять електронний журнал
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Анна Островська
толік reply Анна Островська
Мастер Автополив reply толік
Olga Tanina
толік reply Olga Tanina
Мастер Автополив reply Olga Tanina
Olga Tanina
Евгений Белоусов
Шановні!
Перш, ніж давати публікацію Групи продовженого дня у хмельницьких школах подорожчали. Освітяни пояснили чому" на загал, уважно прочитайте допис О. Яневич-Федишиної у рубриці "Від читачів". Стаття редакції носить поверхневий характер, з метою заспокоїти батьків шкіл міста, коли на загал винесено чергову схему обдурювання мешканців.
В допису читачки питання подорожчання не є головним. Сенс допису інший.
По-перше, вона зазначає, що групи продовженого дня в закладах освіти міста, згідно діючого законодавства України, повинні оплачуватись за рахунок міського бюджету..А тому, вимогу законодавства видавати за бажання матері є, м'яко кажучи, некоректним.
По-друге, за змістом допису читачки, групи продовженого дня за рахунок батьківської плати взагалі не передбачені законодавством. Не зважаючи на це, редакція допустила обговорення де-факто створення незаконних оборорудок Департаментом освіти, приймаючи сторону Департаменту.
У редакційній статті про незаконність оборудки з групами продовженого дня ані пари з вуст.
По-трете. Дивує відповідь "компетентного" спеціаліста Департаменту освіти, який говорить про причини створення платних груп продовженого дня:" Через те, що у бюджеті не вистачає коштів, ми пропонуємо платні позаурочні освітні послуги." Які платні послуги можуть надаватись учням молодшої школи?! Прочитайте, хоча б, перед тим, як давати публікацію, ПЕРЕЛІК платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної та комунальної форми власності http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/796-2010-п, в якому взагалі відсутні послуги, які школи намагаються надавати, але про які не пишуть і не згадують
І на останнє. Коли редакція дає публіувцію, то як мінісус її треба проситати. Як випливає з публікації газети, причиною створення незаконної оборудки є підвищення вчителям заробітної плати. Якщо це так, то є два виходи з ситуації: не підвищувати вчителям заробітної плати, а надати їм години вихователів груп продовженого дня за рахунок коштів міського бюджету.
Взагалі, якщо не можеш керувати автомобілем, - не сідай за руль.
Andy Andy reply Евгений Белоусов
освітні послуги понад обсяги, встановлені навчальними
планами і програмами у дошкільних, інтернатних, загальноосвітніх,
позашкільних, професійно-технічних і вищих навчальних закладах;
{ Пункт 18 розділу 1 в редакції Постанов КМ N 547 ( 547-99-п ) від
06.04.99, N 1564 ( 1564-2004-п ) від 17.11.2004 }
Як я розумію, ці групи поза навчальним планом. Тобто ,законодавство однозначної відповіді не дає.
Andy Andy reply Andy Andy
Andy Andy reply Andy Andy
Ой, не в Законі, а в постанові Кабміну http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/38-97-%D0%BF