Про частину історії цієї багатодітної жінки ми вже писали вам влітку. Тоді голова ГО “Хмельниччина без сиріт” Тетяна Воронцова розповідала, як волонтери допомагають малозабезпеченим сім’ям. Зокрема, йшлося про дівчинку із багатодітної сім’ї, яка залишилася без ока. А також - про вагітну жінку із чотирма дітьми, яка не мала даху над головою. Тоді волонтери збирали кошти, щоб купити їм будинок.
З тих пір минуло 6 місяців. У ГО “Хмельниччина без сиріт” повідомили радісну новину - придбали будинок для багатодітної мами. Нею виявилася та сама вагітна жінка з чотирма дітьми. Щоправда, тепер їх в неї є п’ятеро. Найменшій донечці - 4 місяці, а найстаршому сину - 15 років. Усі разом вони пройшли чимало. В обидвох своїх шлюбах багатодітна мама потерпала від п’яних чоловіків. А після їхньої смерті - від свекрухи, яка не випускала з рук чарку. Розповідаємо про історію Ірини детальніше.
Ірина стала вихованицею Вовковинецької школи-інтернату ще в 1 класі. Ще тоді вона мріяла мати багато дітей і власний будинок. Коли виросла - то повернутися вже не мала куди. У рідному селі її хата була зруйнована. Тож вона шукала дах над головою де могла.
Журналістам “ТСН” вона розповідає, що була двічі одружена. Та обидва шлюби не склалися, бо чоловіки пили, а згодом померли. Від першого чоловіка жінка має двох старших дітей. А від другого - трьох інших.
Вийшла заміж за першого, думала що буде все нормально. Він пив. Там вже любові не було ніякої. А за другого вийшла, бо не було де жити, - каже Ірина в сюжеті “ТСН”.
У другого чоловіка Ірини є свій просторий будинок. Там жінка разом з дітьми і свекрухою жила якийсь час. Втім мати чоловіка періодично виганяла Ірину разом з малими.
Голова ГО “Хмельниччина без сиріт” Тетяна Воронцова раніше нам розповідала: свекруха Ірини часто пила. А ще продавала дитячі речі й міняла їх на пляшку. Допомагати малим мусили волонтери.
Ми неодноразово допомагала їй речами, та свекруха все продає й міняє на пляшку. Діти залишаються голими і босими. Та всі вони є такими позитивними, а старший бере участь в багатьох олімпіадах, - розповідала Тетяна Воронцова.
Ще влітку голова громадської організації казала, що вони збирають кошти на будинок для багатодітної жінки. Пройшов час. Ірина врешті має де жити. Напередодні свят вони з дітьми щасливі, бо тепер мають свій дах над головою.
Донедавна на позачергове отримання житла з житлового фонду мали право діти-сироти до 23 років. Втім 16 грудня Верховна рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №3577 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа».
Закон надає право дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, в тому числі після досягнення ними 23 років, на позачергове отримання житла з житлового фонду або ж на грошову компенсацію. Наразі в Україні на отримання свого житла чекає майже 10 тисяч дітей-сиріт, яким вже виповнилося 23 роки.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.