3, 3,50 чи більше? Щоб обговорити питання тарифів на проїзд в кінотеатрі Шевченка, зібралось чимало хмельничан. Такого аншлагу тут, напевно, не було дуже давно. Прийшли чиновники, перевізники, активісти, громадськість... Разом - близько 400 людей. Хтось стояв у проході чи сидів на сцені. Усі хотіли або ж висловити свою позицію, або ж почути інших.
На перший погляд все ніби правильно. Влада вирішила зібрати в одному залі перевізників та громадськість і вислухати їхні пропозиції. Та й самі чиновники висловили свою позицію і пояснили що, коли і як прийматиметься. Склали регламент проведення обговорень. Та його, на жаль, практично не дотримувалися. Виступати мали лише ті, хто попередньо записався. Та до трибуни постійно вибігали усі, кому цього забагалося. Люди звинувачували владу та перевізників у тому, що ті спекулюють ціною на проїзд. Одні бачили в цьому просто бажання «нагрітися», інші видивилися тут політичні інтереси, якими «граються» перед виборами.
Читайте також: Хмельницька влада буде воювати за подешевшання проїзду. Попереду - апеляція та
Обговорення тривали майже три години. Та про тарифи практично не говорили. Більшість, напевне, забулася для чого прийшла і захопилася балаганом. Хтось за ним із усмішкою спостерігав. Інші ж брали безпосередню участь. Чого тільки варта поведінка одного з перевізників, який вибіг на сцену і почав виривати з рук виступаючого мікрофон.Найчастіше позицію перевізників захищав підприємець Олександр Мішин.
Перший же промовець зі сторони перевізників спробував пояснити чому 3 гривні це мало, а 3,50 – це ще не багато. А численні апеляції про те, що в інших містах тарифи менші, перевізниками відразу відкидалися і завжди знаходилися аргументи. В основному за рахунок звинувачень в сторону влади і КП» Електротранс», яке заважає їм розвиватися.
- Ми півроку возили пасажирів практично нічого не заробляючи. І ніхто нас не питав про тарифи. Лише на початку року до нас прислухалися і тимчасово підняли проїзд. А коли ціна на пальне трішки знизилась – знову знизили, - заявив представник підприємства «Рембуд-транс». – При ціні в 3 гривні ми можемо перестати працювати, бо ми не зароблятимемо, а витрачатимемо. Щоб мати прибуток, потрібно встановити ціну від 4 гривень.
Активіст Сергій Скоробагатий запропонував міській владі створити робочу групу, яка б вирішила питання із тарифами.Схвальні кивання більшості із присутніх дали зрозуміти, що до зали кінотеатру прийшли в основному перевізники. Чи то водії, які часто «хвалилися» своєю вихованістю та погрожували захисникам пониження тарифів фізичною розправою, чи самі власники підприємств, які не завжди, але старалися пояснити всім чому 3 гривні – це погано.
Нагадаємо, що знижені тарифи протрималися у Хмельницькому лише два дні. Після цього перевізники подали до суду, який призупинив рішення виконкому.
Як не старалися представники кожної із сторін, та донести конкретної інформації і обґрунтованості своїх позицій їм так і не вдалося. Були й так «крикуни», які вирішили, що саме у цей вечір вирішується, скільки завтра має заплатити хмельничанин, хдучи на маршрутці на роботу. Й вони сильно кричали, коли представник влади, заступник міського голови Андрій Капура, заявив, що все вирішуватиме виконком, який врахує все, що запропонували на обговореннях.
Чи не найрізкішими у своїх заявах були громадські активісти, які представляли Раду Майдану, громадські ради при міській та обласній радах. Вони не побоялися напряму звинуватити Сергія Мандзія, який ніби то «кришує» усіх перевізників і збирає у них «данину».
- Ви всі в рабстві у свого «царька». Чому ви не боретеся із тим, що платите за те, щоб просто виїхати на маршрут? Чи ви добровільно «впряглися» у це ярмо? – заявила одна із активісток.Досить часто прихильники зниження тарифів порівнювали ціни у Хмельницькому із сусідніми обласними центрами.
У відповідь на це із залу прозвучало декілька фраз на кшталт «нас нікто нє запрєгал» чи «ми самі знаємо, що нам робити».
Однією з найконкретніших вимог активістів було створення тристоронньої комісії, яка має розглянути усі «за» та «проти» і вирахувати дійсно обґрунтований тариф на соціальний продукт, з яким так граються перевізники та влада.
Обговорюватимуться тарифи і на найближчій сесії міськради, яка пройде 23 вересня. Засідання виконавчого комітету, який і прийматиме рішення по прийняттю проекту «плюс чи мінус 50 копійок», попередньо заплановане на 25 вересня. Слідкуйте за оновленнями разом із «ВСІМ».
Читайте також: Хмельницькому про різницю вартості проїзду вже жартують КВНщикиАнтимонопольний комітет просить Хмельницьку міську раду переглянути тарифи на проїзд
Підраховано! У хмельницьких тролейбусах на 2 платних пасажирів припадає 3 пільговиків
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.