Гінекологи Хмельницького: зібрали 9 історій про лікарів міста

-
15 липня в Україні відзначають День гінеколога.
-
Розповідаємо про 9 медиків, які дбають про жіноче здоров’я хмельничанок.
Вони оглядають, лікують та допомагають з’явитися на світ малюкам. Йдеться про гінекологів, чию роль в житті кожної жінки не можна обезцінити. Під час війни лікарі цієї спеціальності приймають пологи в укриттях. При цьому виконують свою роботу професійно. Підтвердженням є здорові малюки та задоволені усім матусі.
Сьогодні, 15 липня, в Україні відзначають День гінекологів. Саме тому підготували для вас підбірку історій про хмельницьких гінекологів. З усіма ними журналістка vsim.ua вже спілкувалася раніше. Серед них - медики, які працюють на керівних посадах та акушери-гінекологи, які надають допомогу в різних відділеннях перинатальних центрів.
Анна Купрата
Героїня цього матеріалу відрізняється від інших лікарів не лише ставленням до пацієнток, а й відношенням до сучасного світу. Гінекологиня Анна Купрата обожнює та цінує сучасність за всі можливості, які вона дарує. Наприклад - соцмережі. Гінекологиня активно розвиває свою сторінку в Instagram, пише дописи на теми жіночого здоров’я і навіть консультує “онлайн”.
Решта контенту Анни Купратої - відео. На одне з таких журналістка натрапила випадково в тенетах Instagram. Тоді й вирішила запросити Анну Купрату на інтерв’ю. Адже вона єдина лікарка міського перинатального центру, хто на гінекологічному кріслі не лише оглядає жінок, а й знімає їх під музику на камеру.
Анна Купрата потрапила в Хмельницький перинатальний центр відразу після навчання у “виші”. Спершу там проходила інтернатуру, а повноцінно працювати розпочала з 2013 року. Тепер у неї на обліку стоять десятки вагітних. Спілкування з ними, каже медик, часто нагадує манеру розмови між двома подругами. Більше про Анну Купрату читайте в матеріалі.
Анастасія Британчук
Анастасія Британчук приймає пологи в Хмельницькому перинатальному центрі. Медик навчалася у Вінницькому національному медичному університеті імені Миколи Пирогова. Має хобі, яке теж пов’язане з медициною. Проте загалом фанатіє від своєї основної роботи. Мовляв, емоції під час народження дитини - безцінні.
- Цей момент - це така радість, ви собі не уявляєте. Емоції не передати словами. Іноді, коли дитина народжується, то відразу мене торкається. Розкриваються легені й маля починає кричати. Тоді мама плаче, татусь плаче. Всі такі щасливі. Це дуже класний момент, - ділиться досвідом лікарка.
Читайте інтерв’ю та дізнавайтеся про Анастасію Британчук та її лікарські історії більше.
Ірина Королюк
Від минулого року на посаді керівника Хмельницького перинатального центру - Ірина Королюк. Вона лікар із досвідом більш як 15 років. На її робочому столі - чимало паперів та акваріум із рибкою, на ім’я Леонід. Із запалом в очах вона розповідає про те, яким хоче бачити перинатальний центр за 10 років. При цьому найчастіше звучать слова “потужний” і “сучасний”.
Журналістка vsim.ua запросила Ірину Королюк на інтерв’ю. У ході нього дізналася більше про нову директорку та про зміни, що чекають на медзаклад під її керівництвом. Більше про все це - в матеріалі.
Ірина Сухораб
Ірина Сухораб має чималий досвід роботи в перинатальному центрі. За всю свою практику медик вела не одну тисячу вагітностей. Бувало, що після народження малюка, пацієнти брали гінеколога за хрещену маму. Лікарка з самого початку своєї практики роботи працювала в жіночій консультації.
- Робота в родзалі - це не для мене. На пологи я ходила лише тоді, як була інтерном. Якось народилася дитина, а я почала плакати від радості. Ну і що це за лікар, який нюні розпускає? Я дуже чутлива для цього. Саме тому мені цікаво тут, у жіночій консультації. Найбільше мене хвилюють мої вагітні жінки. Хочеться, щоб вони та їхні карапузики були здорові, - каже Ірина Сухораб.
Дізнатися більше про акушера-гінеколога можете за посиланням.
Лілія Бойцун
Гінеколог Лілія Бойцун має досвід роботи понад 30 років. Саме стільки часу вона приймає пацієнток у міському перинатальному центрі.
За всю практику, лікарка зіткнулася із різноманітними ситуаціями. Йдеться про неординарні випадки захворювань, позитивні історії чи навіть курйози. Останніх вона має в запасі чимало. Та журналістці медик наважилася розповісти всього одну, яка тягне мінімум на анекдот.
Також медик поділилася історією породіллі, яка народила після сорока років. А ще розповіла, що її досі вражає в роботі після набутого досвіду.
Як досвідчена лікарка ставиться до сучасного тренду домашніх пологів і чи вважає вона сучасну гінекологію дороговартісною? Відповіді на ці та інші питання в інтерв’ю.
Марія Білоцька
26-річна Марія Білоцька веде прийоми в поліклініці, що на базі Хмельницької обласної лікарні. Вона перебралася у Хмельницький з Харкова. Сталося це під час повномасштабної війни. Медик вже рік працює у поліклініці, що на базі Хмельницької обласної лікарні. Крім того, вона веде огляди жінок, які живуть в селах Хмельниччини.
Марія Білоцька навчалася та проходила інтернатуру в рідному Харкові. Там набула першого досвіду, як лікар. Стикалася з різними ситуаціями, які допомогли їй визначитися із планами на майбутнє. А саме - опанування нових спеціалізацій, таких, як рання профілактика безпліддя. Цю проблему серед жінок лікар вважає однією з найпоширеніших.
Детальніше про Марію Білоцьку, її роботу, пацієнток та історії, що запам’ятаються назавжди - переглядайте в інтерв’ю.
Олександр Чекановський
За добу свого чергування Олександр може прийняти чимало пологів. При цьому стикнутися із різними випадками: від матюків породіль до народження справжніх козаків, вага яких перевищує 4 кілограми.
В інтерв’ю він розповів більше про свою роботу, важкі випадки, пологи в укритті й про те, що може викликати в нього сльози. Також поділився своїми колишніми захопленнями, що не пов’язані з медициною.
Русудан Пажава
Русудан Пажава - одна з тих, до кого йде найбільше вагітних. Гінекологиня родом з Грузії. До України вона перебралася через бойові дії на Батьківщині. Якийсь час жінка жила в Луганську. Та через російсько-українську війну знову мусила переїхати. Так доля занесла лікарку в Хмельницький.
Де б не жила Русудан, всюди набиралася досвіду в медицині. Працювала онкогінекологом, вела прийоми й виконувала операції. Тож лікаркою вона працює понад 15 років.
Спілкуючись із Русудан на різні теми, на її очах кілька разів виблискували сльози. Вперше це сталося, коли вона розповідала про свої переїзди. Згодом - коли пригадувала історії своїх пацієнток, які ледь не втратили дитину. Більше про лікарку дізнавайтеся тут.
Тарас Закутній
Тарас Закутній працює в міському перинатальному центрі. Він приймає пологи, оглядає жінок і призначає їм необхідне лікування. Досвід його роботи складає понад 5 років.
Професійного досвіду лікар набував не лише під час практики чи інтернатури. Тарас Закутній за власною ініціативою відвідував перинатальні центри та пологові відділення в різних містах України, а також побував у клініці в Австрії.
Звісно, що зі своєї практики лікар-гінеколог має чимало історій. Тарас Закутній розповідає, про випадки, коли народжували перед входом, не встигнувши увійти до перинатального центру. В результаті, дитина з’являлася на світ у “швидкій”. Траплялося, коли вагітна народжувала всього за 10 хвилин. При цьому, каже лікар, сама не зрозуміла, як все сталося.
- Жінки часто кричать під час цього процесу. Щось на кшталт: “Нащо я на це погодилася”, чи “Щоб я ще раз йому народила”. Або, звісно, матюкаються. Та в цьому нічого такого немає. Ми, лікарі, з розумінням до цього ставимося. Бо знаємо, що процес болісний. Були випадки протилежні. Коли жінка народила і навіть не зрозуміла, що сталося. Вона казала: “Це що вже все?”, - розповідає лікар.
Більше про гінеколога Тараса Закутнього читайте в інтерв’ю.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Таня БондарМокрицька Лариса Михайлівна чудовий лікар)
-
Валентина ЧучковаНайкраща гінекологиня Хмельницького, це Світлана Миколаївна Пархоменко. Лікар в третьому поколінні. Лікар від Бога, а не за гроші
-
Наталья МазурВ'ячеслав Кудла чудовий лікар, дякую йому що допоміг народитися нашому внуку ,щиро дякую Вам лікарю
-
Eismont KatyaРусудан Отарівна мій гінеколог. Просто найкраща 👍