"Коли дитина народжується, то відразу мене торкається". Інтерв'ю з гінекологом Анастасією Британчук

- 29-річна Анастасія Британчук працює в Хмельницькому перинатальному центрі.
- Вона черговий лікар - приймає пологи.
- Дізнавайтеся про молоду гінекологиню та її лікарські історії в рамках проєкту “Лікар до 30”.
У хмельницьких медзакладах кількість молодих фахівців щороку збільшується. Після університету медики проходять інтернатуру й згодом беруться до роботи офіційно. У “лікарів до 30” сучасні підходи до лікування та свіжий погляд на медицину в цілому. Саме тому журналістка vsim.ua знайомить вас із такими фахівцями ближче. Посилання на матеріали про молодих лікарів Хмельницького дивіться в кінці цього тексту.
Цього разу знайомимося із гінекологинею Анастасією Британчук. Їй 29 і вона приймає пологи в Хмельницькому перинатальному центрі. Має хобі, яке теж пов’язане з медициною. Проте загалом фанатіє від своєї основної роботи. Мовляв, емоції під час народження дитини - безцінні. Читайте інтерв’ю та дізнавайтеся про Анастасію Британчук та її лікарські історії більше.
Чому вирішили поєднати життя з медициною?
- З самого раннього дитинства в мене було бажання допомагати людям. Пам’ятаю, що навіть у творах на тему “Ким ти хочеш стати” я писала: хочу всім допомагати, мати притулок для тварин і бути депутатом. Крім того, я росла в сім’ї медиків. Мій тато - хірург, а мама - акушер-гінеколог в перинатальному центрі. Коли ти ростеш серед лікарів - то автоматично закохуєшся в медицину.
Ви завжди хотіли стати саме гінекологом?
- Перед вступом в університет навіть ходила в морг, на розтин тіла. А також у 16 років була присутня на пологах в перинатальному центрі. Емоції в мене тоді зашкалювали. А от під час проходження циклу “акушерства” в університеті, точно вирішила стати гінекологом. Я ще жодного разу не пожалкувала про свій вибір. Щоправда, ще під час навчання я хотіла стати судмедекспертом.
Де ви здобували освіту і скільки тривало навчання?
- Я навчалася у Вінницькому національному медичному університеті імені Миколи Пирогова. Закінчила навчання у 2016 році. Згодом в мене була інтернатура. Вона тривала три роки. Я була інтерном тут, у міському перинатальному центрі.
Ваш перший досвід, як інтерна. Що саме це було?
-
Акушер-гінеколог має пройти інтернатуру в усіх відділеннях, щоб у всьому орієнтуватися. Я працювала зі старшими лікарями й була їхнім асистентом на операціях та діагностиках. Ми і вишкріб з порожнини матки робили, і екстирпації матки, консервативні міомектомії, лапароскопічні операції і таке інше. Пам’ятаю, була також на інтимній пластиці. Інтернатура тривала з самого ранку до вечора. Я виходила з медзакладу завжди заряджена. Мала відчуття, що була максимально продуктивною і день не пройшов дарма.
Ви сказали про інтимну пластику. Про що саме йдеться?
-
Інтимну пластику виконують тоді, коли, наприклад, є аномалія зовнішніх статевих органів. Це не поширено, проте трапляється. У таких випадках жінкам не зручно навіть в штанах ходити. Статеві губи викликають сильний дискомфорт. Тоді їх зменшують. Також іноді після пологів жінки потребують інтимної пластики.
Після інтернатури вас відразу взяли на роботу в родзал?
- Спершу я працювала у відділенні патології вагітних. Там за мною були закріплені палати. Я спостерігала за станом здоров’я жінок. Згодом я отримала пропозицію працювати у родзалі. Так і погодилася. Тепер працюю черговим лікарем. В мене два чергування на тиждень. Це з 8 ранку до 8 ранку наступного дня.
Скільки пологів за чергування ви можете прийняти?
-
На кожному чергуванні точно може бути одна жінка, яка народжує. Їх може бути і 3, і 4. Коли як. У перші місяці моєї роботи в родзалі перебували навіть 10 жінок. Бувало таке, що одночасно народжують дві жінки. Одна з повним відкриттям, інша - в потужному періоді. Ти біжиш до тієї, в кого потуги вже почалися, а потім повертаєшся до іншої. Після цього слід написати історію пологів кожної. Описати що і як було, яка вага новонародженого і так далі. Тому - роботи вистачає.
Що ви відчуваєте, як лікар, коли дитина от-от народжується?
-
Цей момент - це така радість, ви собі не уявляєте. Емоції не передати словами. Іноді, коли дитина народжується, то відразу мене торкається. Розкриваються легені й маля починає кричати. Тоді мама плаче, татусь плаче. Всі такі щасливі. Це дуже класний момент.
Чи трапляються екстрені випадки із породіллями?
- Екстрені випадки, звісно, бувають. Часто жінку привозять вже із повним відкриттям, коли вона в потужному періоді. Тож пологи можна прийняти просто в палаті, на ліжку. Був у нас випадок, коли жінка в машині народила, дорогою в перинатальний центр. Тоді все пройшло добре. До нас вже привезли матусю з малюком й ми перевіряли, чи все добре.
- Здається минулого року жінка їхала в перинатальний центр на таксі. В результаті, пологи в неї приймав таксист. Той чоловік був просто в шоці. Казав, що ніколи й не думав, що таке може статися.
Під час війни чи доводилося вам приймати пологи в укритті?
- Так, я приймала одні пологи в укритті. Тоді було близько 17 години. Оголосили повітряну тривогу. Вона тривала приблизно годину. За цей час жінка встигла народити хлопчика. Його вага була 2 700 грамів. Все пройшло добре. До речі, того вечора у нас в укритті мали народжувати дві жінки. Прийняти пологи у двох одночасно там немає змоги. Тому ми дивилися по ситуації, яка із двох породіль мала народжувати скоріше. Нею виявилися моя пацієнтка. Я, до речі, їй і розріз робила і зашивала її в підвалі.
Скільки у вас тривали найшвидші й найдовші пологи?
-
Якщо у жінки перші пологи, то вона може народжувати протягом 24 годин. І це нормально. Найдовші мої пологи, це коли поступила жінка о 14 годині. І до кінця моєї зміни, до 8 ранку, вона не народила. Я її передала лікарю, який заступив на зміну після мене. Тоді в тієї жінки відійшли води, а пологової діяльності не було. Був випадок, коли швидко народжували. Жінка поступила на каталці і вже за 5 хвилин стала мамою. Тоді вона була вже в потужному періоді.
Ваша наймолодша і найстарша пацієнтка. Який вік і як минули пологи?
-
У мене народжувала дівчинка, якій було 17. Вона була розумничкою. Дуже слухняна. Слухала мене у всьому. Пологи пройшли добре. У неї не було розрізів. Найстарші жінки, які народжували - 45, 46 років. У них було ЕКО. Я разом із лікарем виконували таким жінкам кесарів розтин. До речі, я помітила тенденцію збільшення кількості випадків штучного запліднення. Думаю, що причина в екології, харчуванні, стресових ситуаціях та інфекційних захворюваннях. Саме через це жінки не можуть завагітніти природнім шляхом.
Чи мали ви досвід пологів, коли народжувалися двійні?
- Так. Це було чудово. У моєї пацієнтки народилася пара двійнят - хлопчик і дівчинка. У тієї жінки вже було троє дітей. Тож в результаті вона стала мамою п’ятьох. У неї все минуло без ускладнень. Першою тоді народилася дівчинка. Дітки були повністю здоровими.
Які курйози трапляються під час пологів?
- Цікаво спостерігати за чоловіками на партнерських пологах. Вони настільки турбуються про своїх жінок, що деколи втрачають здоровий глузд. Жінки теж буває добряче щось видають. Розкажу останній випадок. У мене народжувала хмельничанка. Все йшло добре, прямо як по книжці. Але в неї трапився психоз. Вона до нас, до лікарів, і на “ти” говорила, і загалом дуже зухвало поводилася. Ноги мені закидала ледь не на голову. Коли все закінчилося, її наче підмінили. Їй було дуже соромно, вона перепрошувала. Також часто під час пологів жінки використовують нецензурну лексику. А згодом кажуть, що зазвичай вони так себе не поводять.
Ви доволі молода. Чи не боїтеся самі народжувати, після всього побаченого?
- Я дуже хочу народити природнім шляхом. Вважаю, що я маю показати, як то кажуть майстер-клас (сміється). Адже я усім своїм пацієнткам кажу: “Не бійтеся”, “Все буде добре” і так далі. Тож я маю пройти це достойно і боятися не маю права.
Як ви відволікаєтеся від роботи?
- Я дуже люблю ходити в ліс, бути на природі, кудись виїжджати. Та після чергування мені в першу чергу потрібно добряче виспатися.
Чи маєте хобі?
- Так. Я закінчила курси у вінницького лікаря-дерматовенеролога по ін'єкційних процедурах. Вони тривали пів року. Зараз я маю свій кабінет і веду записи на ботокс, біоревіталізацію, мезотерапію, пілінги, збільшення об’єму губ і таке інше. Мені це дуже подобається і це дійсно моє хобі.
Читайте також:
-
Наймолодша в амбулаторії: інтерв’ю з 25-річною Вікторією, яка працює сімейним лікарем
-
Медик після “універу”. Дитячий лор Валентин малює з пацієнтами та навчає батьків
-
“Пацієнти кричать або не відкривають рота”. Інтерв’ю з 28-річним медиком, яка лікує дітям зуби
-
Медик після універу. Інтерв’ю з молодим лікарем Андрієм, який називає себе фрілансером
-
Медик після універу. Розповідаємо про педіатра Катерину, яка приймає в Ружичній
-
Дитячий патологоанатом Аліса з Хмельницького кайфує від роботи та веде свій блог
-
Медик після універу. Ольга допомагає вагітним у 16 і складає меню для дітей
-
Лікар після універу. 28-річна Євгена полюбила медицину через жаб
-
Лікар до 30. Дитячий офтальмолог Олександр запросив журналістів на операцію
-
Медик після універу. Як гінеколог Тарас допомагає народжувати хмельничанкам
-
Лікар до 30. Як Ольга Пеленичко впізнає пацієнтів за голосом та їздить на роботу в шоломі
-
Медик до 30: хмельничанка Аліна розповіла про шлях від танців до роботи в інфекційній лікарні
-
Медик після “універу”. Розповідаємо про 29-річного сімейного лікаря Богдана Скринька
-
Інтерв’ю з хмельницьким лікарем, який оперує без розрізів і рятує дітей після ДТП
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Наталья ШунинаГарний фахівець ,порядна та дуже хороша людина!
-
Анна РайчукНароджувала в Анастасії Ростиславівни. Пологи відбулись 10 грудня 2022р. Дуже задоволена! Надзвичайний лікар, справжній професіонал! Завжди заспокоїть, розвіє зайву тривогу. Дуже компетентний лікар, якій мотжна довіритись на всі 100! Рекомендую,дуже гарний фахівець! Обов’язково прийду за донечкою 💙
-
Vlad TДля міського перинатального ще б директора яка б не розголошувати третім....особам персональну інформацію і не порушувала медичну етику... Але чим хворі на те і скаржаться. ) Так, що думайте кому і, що казати, а то всякі структури, а саме їхні ,директори, всю вашу історію здають. А молодим спеціалістам гарного ....росту і не опускатися до порушення медичної...етики.
-
Анна ЛавренюкДуже цікава ідея, щодо теми. Особисто мені цікаво читати про молодих лікарів, які на власному прикладі розповідають про свою роботу. Адже дійсно, є упереджене, негативне ставлення до молодих спеціалістів.