Ще більше поліцейських планують долучити для охорони порядку на різних мітингах і зібраннях. Щоправда, відтепер вони стануть ще й перемовниками. Мають згладжувати конфлікти і вирішувати спірні питання. Працюватимуть не по формі і неозброєними. В управлінні Національної поліції Хмельницької області кажуть, у складі антиконфліктних груп будуть поліцейські-добровольці, якій пройшли спеціальний курс навчання. Проект пілотний, а досвід переймали в іноземних колег.
- Представники цих комунікативних груп мають провести спілкування з організаторами заходу, з'ясувати основну ціль. Головне завдання - вести перемовини з учасниками зібрань і самими організаторами. Зробити так, щоб не допустити загострення конфліктних ситуацій, - пояснює начальник управління превентивної діяльності ГУНП у Хмельницькій області Валентин Білянський.
Групи працюватимуть у таких жилетках і головних уборах
Працюватимуть правоохоронці у цивільному, але у спеціальних жилетах. Додають, це допоможе уникнути агресивного настрою при спілкуванні з людьми. До бажаючих є чимало вимог. Це і знання законодавства, вміння пояснювати, високий рівень самоконтролю.
Речник обласного управління Національної поліції Інна Глега каже, що проект пробували впроваджувати під час пікету біля обласної ради.
- Ми вийшли без зброї. Намагались комунікувати з людьми. Коли в такій обстановці спілкуєшся з натовпом, то люди розповідають, хто з якими намірами прийшов, - говорить Інна Глега. За її словами, у разі, якщо ситуація критична і розмови не допоможуть, контроль беруть на себе колеги.
Зараз вже пройшов перший етап навчання, в якому взяло участь 8 тренерів з області. Другий пройде у столиці. Всього у комунікативній групі працюватиме 10 поліцейських. Крім Хмельницької, проект впроваджується ще у шести областях.
Читайте також: На поліцейську станцію на Озерній можуть виділити більше мільйона гривень
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Валерій Арсенюк