З 2 квітня в Україні почалась підписна кампанія між лікарями та пацієнтами. Як говорилось раніше, терапевт зможе набрали 2000 пацієнтів, сімейний лікар - 1800, а педіатр - 900 людей. Лікаря можна вибрати незалежно від місця прописки. З ним потрібно підписати декларацію. Вона буде безстроковою, а якщо лікар не сподобається, її можна буде розірвати.
За місяць у Хмельницькому вже 23 тисячі пацієнтів підписати декларацію зі своїм сімейним лікарем. В управлінні охорони здоров'я кажуть, йдуть досить швидкими темпами. А деякі лікарі навіть встигли вже набрати чверть з рекомендованих пацієнтів.
- Ми ведемо статистику по лікарях, які підписали найбільше декларацій. Станом десь на 20 квітня сімейний лікар Марина Божок, яка приймає в амбулаторій на Ружичній вже заключила більше 400 декларацій, - розповідає начальник управління охорони здоров'я Борис Ткач.
Нагадаємо, що центри ПМСД, в яких працюють сімейні лікарі, будуть підписувати контракт з новоствореною Національною службою здоров’я, через яку і буде йти фінансування. На кожного пацієнта виділятимуть по 370 гривень щороку, а на дітей і пенсіонерів - вдвічі більше.
Щоб підписати декларацію зі своїм сімейним лікарем, потрібно звернутись в амбулаторію, в якій він працює. З собою потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. В ідеалі лікар або його медсестра мають ввести дані пацієнта в систему eHealth, тоді роздрукувати два примірники декларації та підписати їх. А вже після цього за допомогою електронного цифрового підпису завірити електронну копію. Кінцевої дати закінчення підписної кампанії нема, вона триватиме доти, доки кожен мешканець не обере свого лікаря.
Читайте також: Як журналіст підписував декларацію з сімейним лікарем
Хмельницькі лікарі про плюси і мінуси медичної реформи
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.