Безкоштовна правова допомога: хмельничани найчастіше звертаються, щоб отримати спадщину чи вирішити домашній конфлікт

Безкоштовна правова допомога: хмельничани найчастіше звертаються, щоб отримати спадщину чи вирішити домашній конфлікт
Фото ілюстративне
  • На території області є аж 23 пункти, де громадяни можуть отримати безкоштовну правову допомогу.
  • Юристи центрів надання правової допомоги можуть безкоштовно проконсультувати з будь-якого питання: від надання субсидії до кримінального провадження.
  • Цікаво, що найчастіше звертаються за допомогою у сімейних розбірках,  для соціального забезпечення чи права спадкування.

Два роки тому, 1 вересня 2016 року, в Україні запрацювала мережа бюро безоплатної правової допомоги. 432 пункти відкрили у невеликих містах та селищах по всій країні, з них 17 - на території Хмельницької області. Ця подія стала продовження розширення системи безоплатної правової допомоги, яку започаткували у червні 2012 року. Зараз на території області працює 23 пункти безоплатної правової допомоги: регіональний, 4 місцевих та 17 бюро.

Бюро є найнижчою ланкою мережі. Особливістю його функціонування є те, що воно складається, як правило, лише з двох працівників — начальника та спеціаліста. Бюро надають як первинну правову допомогу, так і вторинну. Працівники проводять виїзні консультації, а також консультації через Інтернет. Також бюро проводять просвітницькі заходи.

Яку допомогу можна отримати

Первинна допомога. Кожен може безкоштовно отримати консультації, з допомогою спеціалістів скласти правильно заяву, скаргу та інші документи, окрім процесуальних.

Вторинна допомога. Її надають при складанні процесуальних документів та захисті й представництві громадян у судах. Вторинна правова допомога надається соціально вразливим групам населення — малозабезпеченим, пенсіонерам, людям з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, недієздатним, обмежено дієздатним, біженцям, ветеранам війни та учасникам ООС. Платні послуги у пунктах правової допомоги не надаються. Безоплатну допомогу не надають з питань комерційної діяльності, а також юридичним особам.

За два роки бюро надали правову допомогу понад 30 тисячам мешканців Хмельниччини, з них 2 тисячам - вторинну. Згідно зі статистичними даними, які зібрав Хмельницький регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, найбільше людей турбували питання сімейного права, соціального забезпечення та права спадкування. На них припадає відповідно 16, 16 та 12 відсотків звернень. Жінки зверталися за правовою допомогою частіше за чоловіків, їх частка у статевій структурі складає 63%.

Сергій Товкало, мешканець Віньковець, має інвалідність III групи. Чоловік звертався до місцевого, а згодом обласного управлінь пенсійного фонду щодо призначення пенсії. Однак через відсутність печатки у трудовій книжці йому відмовили.

- Оформлялася трудова книжка у Владивостоку, — розповідає Сергій. — Пенсійний фонд мені двічі умову поставив: або у судовому порядку вирішувати цю справу, або підтверджувати документи. Ми запитали підтверджуючі документи через Москву з Владивостока. Це вже справа честі, це зачепило мене. Це не моя провина, так була оформлена трудова. Просто далеко, якби це в Україні, може, простіше було б. Але у Владивостоку починалась моя трудова діяльність. Також із сім’єю ми почали вирішувати, де знайти юриста, щоб у судовому порядку захищати свої права. Добрі люди підказали, що у Віньківцях є безоплатна правова допомога. Приватний юрист коштує від 5 000 гривень за моєю справою. Я звернувся у Віньковецький центр, там Ольга Біла, його начальник, добре до мене поставилася, надала усю юридичну підтримку. Я нічого не доплачував. Потім справу передали у Хмельницький для подальшого розгляду, оскільки була потрібна вторинна правова допомога — представництво у суді. Тут мою справу вела Ольга Глазунова, представляла мої інтереси у суді. Витратив гроші лише на дорогу. Більше я нічого не витратив. Суд вирішив справу на мою користь. Паралельно з цим з Владивостока прийшли документи, що підтверджують мою трудову діяльність.

Інформацію щодо роботи центрів безоплатної правової допомоги у Хмельницькій області можна отримати за телефоном 0 800 213 103.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
09:57 Стягнув з ліжка й продовжив бити: чаркування в Старокостянтинові завершилося смертю 09:35 Продуктовий супермаркет ГРОШ запрацює у м. Хмельницький (новини компаній) 09:20 В Україні хочуть створити реєстр «ухилянтів»: що це, хто в нього потрапить і як це працюватиме 21:42 Хмельницький благодійний фонд - серед переможців всеукраїнського конкурсу «Золотий фліпчарт» Від читача 14:46 Хмельницькі кардіохірурги прооперували пухлину серцевого м'яза 20:55 У Хмельницькому виділили понад 200 мільйонів на термомодернізацію 20:08 Helpix - чемпіон Хмельницького з футзалу 19:53 У Хмельницькому стартував проєкт «Небесні крила»: подробиці 18:25 У Хмельницькому дітей вчитимуть писати писанки: деталі 17:57 Сусідські війни у Полонному завершилися стріляниною 17:30 Кому не можна пити березовий сік та як каратимуть за його збір на Хмельниччині 16:54 Довічне за зґвалтування дитини: на Хмельниччині судили вітчима-педофіла 16:23 У Кам’янці хочуть, аби «моспатріархат» звільнив храми національного заповідника 15:48 Купив посвідчення в інтернеті: на Кам'янеччині судитимуть харків'янина 15:38 Залізничний переїзд в Гречанах знову закриють на 3 дні 15:02 На Миколаївщині загинув сапер Олександр Байда із Волочиська 14:50 Мешканка Житомирщини викрала банківську картку та зняла з неї 20 тисяч 14:01 Разом з батьком став на захист країни. Загинув 25-річний хмельничанин Максим Хохлачов 13:49 У "Дії" почалося голосування за національне журі на "Євробачення-2023": які кандидатури 13:07 Втекли з Маріуполя в Хмельницький: історія сім’ї, яка пережила “фільм жахів” play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up