Патрульній поліції 9 років: головні події з історії хмельницького управління

- Рівно 9 років тому поліцейські склали присягу на майдані Незалежності.
- А згодом вирушили на своє перше чергування вулицями Хмельницького.
- За час роботи патрульної поліції було різне. Пригадуємо скандали, ДТП та позитивні моменти.
Сьогодні, 26 грудня, патрульна поліція у Хмельницькому відзначає дев’яту річницю.
2015 рік, майдан Незалежності... Саме того дня 256 патрульних склали присягу на вірність українському народу. А вже за кілька годин виїхали на своє перше чергування.
За дев’ять років роботи патрульні затримували злочинців, допомагали хмельничанам, а також підтримували безпеку на дорогах і вулицях міста. Та не обходилось і без негативу та скандалів з хабарами чи побитими службовими авто.
Пропонуємо пригадати, якими були ці 9 років роботи патрульної поліції у Хмельницькому.
2015 рік і перше патрулювання
Управління патрульної поліції у Хмельницькому працює дев’ять років. А розпочиналось все з присяги 26 грудня 2015-го. Тоді поліцейські зібралися на хмельницькому майдані Незалежності для урочистостей. А на захід приїхала тодішня голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе. Серед першого складу патрульних були 7 учасників АТО, а близько 10% складали жінки. Першим керівником управління був лейтенант Олег Костенко.
2016-й: перші затримання і ДТП з патрульними
Перші кроки патрульних були під пильною увагою громадськості. За роботою новоспечених поліцейських слідкували, а також постійно перевіряли їх обізнаність і професійність.
Тоді про перші результати роботи інспекторів патрульної поліції ми почали розповідати на нашому сайті.
Також журналістка vsim.ua тоді виїхала на перше чергування з хмельницькими патрульними. Як це було, пропонуємо пригадати за посиланням: Журналістка «ВСІМ» провела нічне патрулювання з новою поліцією Хмельницького
У той рік було чимало гучних історій: порятунок від самогубства, затриманням із ножовими пораненнями у нічному клубі.
А в листопаді 2016-го у Хмельницькому сталася перша серйозна аварія за участі патрульних.
Службове авто поліцейських врізалось у таксі. На місці загинув 36-річний водій останнього. Того вечора патрульні прямували на виклик з увімкненими спецсигналами. Під час розслідування з’ясували, що всі були тверезі.
Це був четвертий автомобіль патрульної поліції, який пошкодили без можливості відновлення. Нагадаємо, тоді після смертельної аварії патрульних не відсторонили від роботи.
Перший рік роботи патрульних пов’язаний зі ще одним трагічним інцидентом. 30 грудня на Кам’янецькій хмельничанин із гострим предметом спочатку напав на працівницю психдиспансеру. Згодом – на інших перехожих на Тернопільській. Розібратись із нападником намагались патрульні. Коли розмови на допомогли, застосували сльозогінний газ та кілька разів стріляли у повітря. Після цього хмельничанин дістав із кишені гострий предмет, а поліцейські вистрілили йому у ногу. Нападник помер у кареті «швидкої».
Того ж року хмельницькі активісти «спіймали» тодішнього керівника управління патрульної поліції. Скандал був через те, головний патрульний їхав вночі на службовому авто, а в салоні був запах спиртного. Більше про інцидент – за посиланням.
2017 рік: патрулювання на трасі і хабарі
У червні 2017 року хмельницькі патрульні почали патрулювати на трасі М-12. Це був колишній пост ДАІ.
До роботи приступила так звана дорожня поліція, яку ще в 2016 році анонсував тодішній очільник МВС Арсен Аваков.
Того ж року у вересні розгорівся скандал через те, що хмельницький патрульний попався на хабарі і торгівлі алкоголем.
Як ми розповідали на нашому сайті, тоді поліцейський вимагав гроші у приватної підприємиці. Мовляв, щомісяця жінка має платити 1000 гривень, а він не «перешкоджатиме» її роботі. Затримали його під час отримання суми коштів.
Кінець вересня, 2017 рік – хмельницького патрульного підозрюють у продажі наркотиків. Його затримали з дозою амфетаміну.
2018 рік
У 2018-му в управлінні патрульної поліції з’явився новий керівник. Олега Костенка замінив Олег Роо, який до призначення був його заступником.
Впродовж того року були ще випадки хабарництва. Зокрема, у червні затримали тимчасового виконуючого обов’язки начальника відділу безпеки дорожнього руху Андрія Ревюка. За даними СБУ, він отримував гроші за прискорення отримання дозволів на перевезення великовагового та великогабаритного транспорту. «Тариф» складав до п’яти тисяч гривень.
У серпні на хабарі «спіймали» ще двох поліцейських. За 16 тисяч гривень вони мали не притягати до відповідальності водія, який їздив п’яним. Тоді «Дорожній контроль» назвав імена затриманих — це були Максим Павліш та Віктор Дігтяр. Обоє служили в управлінні з моменту заснування — 26 грудня 2015 року.
2019 рік: контроль на дорогах і ще одне розбите авто
У лютому патрульні почали використовувати прилади «TruCam» для контролю швидкості на дорогах. До того у них фактично не було можливості виявляти порушників швидкісного режиму та притягувати їх до відповідальності. Перші ділянки контролю були на трасі М-12 — в районі 242 та 300 кілометрів. Пізніше територію контролю розширювали, додавши, в тому числі, вулицю Західно-Окружну в Хмельницькому.
У червні 2019-го було ще одне розбите службове авто. За інформацією поліції, на «Toyota Prius» патрульні виїжджали із прилеглої дороги і не надали дорогу «Chevrolet». На водія поліцейського авто склали адмінпротокол. В результаті ДТП ніхто не постраждав.
2020 рік
24 січня патрульні зупинили на Старокостянтинівському шосе «Daewoo» на «євробляхах». За кермом авто був 17-річний Олексій Ковальчук. Поліцейські просили його пред’явити посвідчення водія. Він цього не зробив, а натомість почав з ними сперечатися, вживаючи при цьому нецензурну лексику. Зрештою патрульні витягли його з авто та доставили до відділення поліції. Там він скаржився, що при затриманні його били. Через ці події згодом відкрили кримінальне провадження.
2021 рік
Були й позитивні моменти у роботі патрульних. Зокрема, й надання допомоги – поліцейські допомогли доставити до лікарні 2-річну дитину, яка потребувала допомоги. Також подібний випадок стався із семимісячним малюком, який задихався. Тоді поліцейські доправили дитя з батьками до медичного закладу.
Квітень, 2021: патрульні зупинили автомобіль, водій якого був п’яний. Протокол тоді склали і на пасажира. Ним виявився начальник відділу адміністративної практики управління патрульної поліції Богдан Молотюк. Врешті суд визнав водія визнав водія невинуватим, оскільки патрульні порушили процедуру складання протоколу. Також невинуватим визнали Богдана Молотюка. Причина — факт передачі керування патрульні не довели.
2022 рік
У лютому 2022-го розпочалась повномасштабна війна. За безпекою на вулицях й дорогах міста продовжувала слідкувати патрульна поліція. Зокрема, й за дотриманням комендантської години. Також впродовж року в управлінні патрульної поліції оголошували новий набір кандидатів.
2023 рік
Минулого року Хмельниччиною прокотилась хвиля під гаслом «геть московського попа». Мешканці виступали проти упц (мп) й закликали переходити до Православної Церкви України. За охороною громадського порядку під час всіх масових заходів слідкували патрульні. Про основні «релігійні» скандали можна прочитати за посиланням.
Навесні того року трапилась сутичка на території собору по Володимирській. Нагадаємо, що 2 квітня служителі УПЦ (мп) побили військового Артура Ананьєва. На кадрах, які потрапили в соцмережу, видно, як прислужники та священнослужителі церкви б’ють чоловіка у військовій формі ногами, штовхають та, зрештою, припирають до стіни. Тоді патрульних, які склали адмінпротокол щодо військового Артура Ананьєва, а не церковників і прихожан Свято-Покровського кафедрального собору УПЦ (мп), що в Хмельницькому, покарали, але з лав поліції не звільнили.
2024 рік
Цей рік теж був сповнений різних інцидентів, як позитивних, так і навпаки.
Січень: очільник управління патрульної поліції Олег Роо опублікував свою декларацію. Ми проаналізували його статки, доходи і майно: Що задекларував головний патрульний Хмельницької області Олег Роо
Навесні на вулиці Хмельницького виїхав велопатруль. Цього року кількість екіпажів збільшили, а для поліцейських придбали нові двоколісні. У травні 2024-го в місті працювали п’ять велопатрулів.
Жовтень, 2024. Хмельницькі патрульні оштрафували водія маршрутки завдяки соцмережам. Тоді поліцейські винесли постанову на водія, який порушив правила дорожнього руху. А дізналися про це з відео, яке було опублікувано у соцмережах.
Того ж місяця патрульні зупинили водія з підробленими документами. Інцидент трапився на одному із стаціонарних блок-постів. Водій «ВАЗу» порушив правила дорожнього руху, а під час перевірки документів з’ясувалось, що вони мають ознаки підробки.
Листопад, 2024. Поліцейські супроводили авто з породіллею до лікарні. А відео поділились у своїм соцмережах. Все сталося під час комендантської години. У хмельничанки почались пологи, а поліцейські із спецсигналами на службовому авто допомогли їй дістатись до перинатального центру. Вже за пів години після події дізнались, що на світ з’явився хлопчик.
Грудень, 2024. Чергова аварія за участі патрульних у центрі Хмельницького. ДТП сталася на вулиці Грушевського у вечір Різдва. За попередньою інформацією, інспектори управління патрульної поліції їхали на виклик із ввімкненими проблисковими маячками. Вони зіштовхнулися із легковим авто, яке проїжджало перехрестя на зелений сигнал світлофора. Є постраждалі.
У ДБР повідомляють, що обидва водії були тверезими. Наразі тривають необхідні слідчі дії. Автомобілі вилучено. Призначено відповідні експертизи.
Попередня кваліфікація правопорушення: порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами (частина 1 статті 286 КК України).
Читайте також:
Що ви знаєте про хмельницьку патрульну поліцію? (ТЕСТ)
На Хмельниччині двоє п’яних водіїв давали патрульним хабарі: чим все закінчилось
На Трудовій патрульні врятували пенсіонерку, яка потребувала допомоги
На трасі у Хмельницькій області додали камеру фіксації швидкості: де саме
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Тарадай ЕленаДармоїди, ганяють по вулицям міста з мигалками по 4 чоловіка в машинах,витрачають гроші бюджету на їх утримання.Трутні
-
Владимир СлюсаренкоНахер вони потрібні!
-
Иван СоколовЧому молодих і неопитних набирают без опита.ними легко упрпвляти за обіцянки посади вони гарно виконуют команду фас.
-
Сицылия СицылияОрки!!!