Вісім спеціальних приладів розмістили у навчальних закладах різних мікрорайонів міста. Закупили обладнання за кошти міського бюджету. На все пішло близько 38,8 тисяч гривень. Про це інформують у пресслужбі міської ради.
8 станцій моніторингу повітря з додатковою функцією підігріву розмістили у таких закладах:
Датчики в режимі реального часу будуть подавати інформацію про стан повітря на сайт eco-city.org.ua. До слова, інформація оновлюється кожні 10 хвилин.
Проект реалізували в рамках Програми “Громадські ініціативи”. Сервіс доступний на Геопорталі Хмельницької міської ради, до якого під’єднано карту моніторингу якості повітря (розділ «Екологія та Благоустрій»/Карта).
Як це працює:
Аби перевірити якість повітря,потрібно вибрати на карті мікрорайон і за відповідною позначкою навчальний заклад, на будівлі якого встановлений прилад моніторингу повітря. Наразі стан повітря у Хмельницькому характеризується як «хороший», проте мали місце поодинокі випадки, на окремих станціях, де стан повітря був «задовільний», відповідно індекс якості повітря (AQI) коливався в межах 35-60 балів (довідково: 0-50 балів - хороший, 51-100 балів - задовільний, 101-150 балів – помірно забруднений).
Довідка:
Геопортал є публічною частиною геоінформаційної системи Хмельницької міської ради, яка впроваджується в рамках співпраці у Проєкті «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія» (SACCI), що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). В системі вже є такі реєстри:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.