Протягом двох останніх років у Хмельницькому зросла кількість хворих на хворобу Лайма. Так, якщо у 2016 році зареєстрували лише 10 випадків, а в 2017 році – 42, то за 8 місяців 2018 року цю хворобу діагностували у 38 хмельничан.
Медики кажуть, що захворюваність підвищилась через те, що зросла кількість кліщів у навколишньому середовищі. До того ж, багато з них заражені бореліями, які є небезпечними для людини.
Хвороба Лайма відноситься до особливо небезпечних інфекцій, при ній вражаються насамперед серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Якщо вчасно не пройти курс лікування, то це може призвести до серйозних наслідків.
Ознаками цієї хвороби є: головний біль, що інтенсивно зростає, підвищення температури тіла, нудота, безсоння, запаморочення, турбують болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. Пізніше на тілі з’являються так звані блукаючі ерітеми червоного кольору, які сьогодні можуть бути на одному місці, а взавтра на іншому.
Що ж потрібно знати з метою профілактики?
– обирати світлий однотонний одяг, який закриває відкриті ділянки шкіри і щільно прилягає до тіла, тобто одягнути довгі штани з резинками внизу, сорочку з довгими рукавами, капелюх, куртку з каптуром, закрите взуття.
– обов’язково час від часу оглядати своє тіло на наявність кліщів. Особливу увагу слід приділяти таким місцям на тілі як пахви, шия, внутрішня поверхня стегон куди частіше присмоктуються кліщі.
– необхідно користуватися захисними аерозолями (репелентами) від кліщів.
Якщо ви знайшли на собі кліща необхідно звернутися до травмпункту чи територіального лікувально-профілактичного закладу. Там видалять кліща, оброблять місце укусу, розкажуть як бути далі. Для встановлення зараженості кліща необхідно його дослідити в лабораторії особливо небезпечних інфекцій по вул. Храновського 12. Після такого дослідження, лікарем приймається рішення, щодо обстеження та лікування потерпілого.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Vera Corolyova