Ми продовжуємо знайомити вас із молодими фахівцями, які працюють в хмельницьких медзакладах. У рамках проєкту “Лікар до 30” відбулися інтерв’ю з різними спеціалістами. Гінеколог, лор, педіатр, офтальмолог, сімейний лікар - про них зможете дізнатися більше за посиланнями в кінці матеріалу. Усі фахівці діляться історіями зі своєї роботи, розповідають про шлях в медицину та особисте життя.
Цього разу знайомимося із молодою лікаркою, яка обіймає дві посади одночасно. Йдеться про Ольгу Проскурович. У свої 30 вона працює за двома спеціальностями - підлітковий терапевт та дієтолог. Також медик є завідувачем одного з відділень міської дитячої лікарні. Про своє дитинство, шкільне життя, студентство і роботу з юним поколінням лікарка поділилася із нами. Спойлер: дещо з її розповіді доведеться “намотати на вус” багатьом батькам.
Ми домовлялися зустрітися й поспілкуватися з Ольгою посеред робочого тижня. Однак зустріч довелося перенести, через великий обсяг роботи фахівця. Врешті молода лікарка знайшла “вікно” для інтерв’ю.
Дитинство Ольги Проскурович пройшло в Ярмолинецькому районі. Вона згадує, що завжди цікавилася усім, що стосувалося медицини. Наприклад, заглянути місце чиєїсь рани чи бути там, де надається лікарська допомога. Єдине, чого боялася, мов вогню - ін’єкцій.
У школі майбутня лікарка навчалася “на відмінно”. Тож в результаті - на її шиї опинилася золота медаль. А ще вона була старостою класу. Саме це, каже Ольга, стало корінням її майбутніх задатків лідера. Саме в старших класах вона зробила свідомий вибір піти в медицину.
Ольга Проскурович навчалася в Буковинському державному медичному університеті. Вступила на бюджет. Згадує, що здобувати освіту було важко. Бувши першокурсницею, вона зіткнулася не лише з великою кількістю предметів та інформації, а й із запровадженням нової системи навчання. Ускладнювала все відсутність можливості черпати інформацію з інтернету. Тож Ольга мусила годинами “зависати” в бібліотеках.
З усіх дисциплін найбільше до душі лежала терапія та акушерство. Втім стати на стежку, скажімо гінекології, не вдалося. Як і всіх бюджетників того часу, Ольгу відправили у сімейну медицину. За цим фахом вона й потрапила в інтернатуру. Саме в той період вона вперше здобула серйозний досвід роботи.
Ольга Проскурович пригадує, як проходила інтернатуру в пульмонологічному відділенні обласної лікарні. Каже, що тоді під її особисту відповідальність вперше залишили пацієнтів. Останні як медика її не сприймали. Через юний вигляд Ольги, весь час її запитували: “А коли лікар прийде?”
Це був перший рік інтернатури. Я прийшла в пульмонологічне відділення обласної лікарні. Там був дуже хороший завідувач. Він ніколи не забороняв інтернам щось робити. Я пробула під його крилом буквально два дні. Потім він поїхав на конференцію. Всіх своїх пацієнтів залишив на мене. Сказав: “Лікуй і роби призначення”. Загалом під моєю відповідальністю було 3-4 палати. Я дуже вдячна тому лікарю, бо я вперше тоді відчула себе справжнім медиком. Пацієнти на мене казали “дівчинка-практикантка”. І навіть коли я обхід робила, запитували: “А лікар коли прийде?”, - розповідає Ольга Проскурович.
Після інтернатури Ольгу розподілили на роботу в Ярмолинецьку центральну районну лікарню. Однак душею медик тяготіла працювати з дітьми. Тож вже за місяць перевелася в Хмельницьку міську дитячу лікарню, де почалася робота з підлітками.
Коли в міській дитячій лікарні з’явилося відділення під назвою “Клініка дружня до молоді”, Ольга перейшла туди працювати. Робота полягає в наданні медичних послуг та підвищення інформативності підлітків з різних питань. Юнаки та дівчата можуть звертатися до закладу анонімно. Таким чином розповідати про свої проблеми й отримувати варіанти вирішення. Фахівці, які працюють у відділенні, проводять для підлітків тренінги. Їхня тематика - різна. Від гінекології до психології.
Трохи більше, як рік тому, Ольга Проскурович стала завідувачем відділення. Зізнається, що подекуди отримує такі запитання від батьків пацієнтів: “А коли ви закінчили університет? А ви інтерн?” Розповідаючи це, лікарка посміхається. І додає - що у таких випадках говорить про стаж своєї роботи. На сьогодні він складає 8 років.
Молода лікарка розповіла, що до їхнього відділення потрапляють як хлопці, так і дівчата. Серед популярних проблем - анорексія і надлишкова вага. Ольга Проскурович каже, що причина цього криється в психології.
Вони або заїдають свої проблеми, що призводить до надлишкової ваги. Або навпаки - не доїдають, щоб схуднути й комусь сподобатися, - пояснює медик.
Рання вагітність - поширені випадки серед підлітків. Акушер-гінеколог, який працює у відділенні, якось мала вагітну 12-річну пацієнтку. А Ольга Проскурович працювала із 16-річною дівчиною, яка завагітніла.
Ми проводимо із підлітками навчання на теми ранньої вагітності або, наприклад, розповідаємо про інфекції, що передаються статевим шляхом. Зараз є випадки, коли рано починають вести статеве життя. Все це через проведення часу в інтернеті, через цікавість чи тиск з боку одного партнера. Рання вагітність - теж зараз поширено. Все це через необізнаність дітей. Наприклад, вони кажуть: “Я не знала, що можу завагітніти”. До нашого відділення може прийти вагітна дівчина, яка не знає, як розповісти мамі. Причина - страх. Вони кажуть: “Мама чи тато мене вб’є, коли дізнається”. У таких випадках з підлітками займається психолог, - каже Ольга Проскурович.
Лікарка розповідає про інші страшні популярні речі серед підлітків. Зокрема - суїцидальні квести. Такі ігри змушують проходити різні рівні. На кожному з них завдання: від легких до важчих. А дійти все може навіть до самогубства. Ольга каже, що спершу юнаків і дівчат змушують здійснити щось просте, на кшталт крику в громадському місці. Пізніше - намалювати певні позначки на своєму тілі. А потім автори квестів провокують підлітків на щось страшніше.
Ще одним поширеним явищем є умисне пошкодження свого тіла. Все це, каже медик, аби привернути до себе увагу. У цьому та вище описаному випадку з дітьми та їхніми батьками працюють психологи. Адже подібні проблеми напряму пов’язані з погодою в сім’ї.
Дуже поширено зараз серед підлітків умисно завдавати собі пошкодження. Наприклад, порізи на руках чи ногах. Насправді це привернення уваги до себе. Вони розповідають фахівцям, що мама не має часу ними цікавитися, а тато, наприклад, працює за кордоном. Таким чином і виникає проблема, - каже лікар. - Батьки мають будувати з дітьми довірливі стосунки. Звісно, це не робиться за один день, але все ж. Дитині потрібно довіряти й давати завдання, які вона б сама виконувала. Також приділяти їй час. Це важливо, - пояснює Ольга Проскурович.
Окрім роботи завідувача, Ольга працює в міській дитячій лікарні дієтологом. Цю посаду їй запропонували пів року тому. Вона розробляє меню для хворих пацієнтів. Розповідає, що займатися цим цікаво. Оскільки вона завжди мала інтерес до гастроентерології. А нинішня спеціальність перегукується з її вподобаннями.
Молода лікарка зізнається - іноді втомлюється. Та жага до роботи прокидається, коли вона бачить позитивний результат. Скажімо, підлітків, які дослухаються до їхніх тренінгів чи задоволених батьків рівнем харчування в медзакладі.
Ольга Проскурович розповіла, що незаміжня й не має дітей. Та сумувати, каже, ніколи. Її тішать оптимістично налаштовані пацієнти та друзі.
Читайте також:
Лікар після універу. 28-річна Євгена полюбила медицину через жаб
Лікар до 30. Дитячий офтальмолог Олександр запросив журналістів на операцію
Медик після універу. Як гінеколог Тарас допомагає народжувати хмельничанкам
Медик після “універу”. Дитячий лор Валентин малює з пацієнтами та навчає батьків
Лікар до 30. Як Ольга Пеленичко впізнає пацієнтів за голосом та їздить на роботу в шоломі
Медик до 30: хмельничанка Аліна розповіла про шлях від танців до роботи в інфекційній лікарні
Медик після “універу”. Розповідаємо про 29-річного сімейного лікаря Богдана Скринька
Лікар до 30. Розповідаємо про молодих медиків Хмельницького
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Вона дійсно гарна та світла людина . Допомогає у формуванні та пропаганді здорового СПОСІБУ життя !!!