Як не переїсти за святковим столом: поради хмельницького гастроентеролога

Як не переїсти за святковим столом: поради хмельницького гастроентеролога
  • Великдень і травневі свята - час пишного українського застілля. Це період, коли навіть прихильникам правильного харчування складно встояти перед паскою й ковбаскою.
  • Як “смачним столом” не нашкодити своєму шлунку, розповів журналістам vsim.ua хмельницький гастроентеролог.

Під час свят складно контролювати кількість продуктів, що потрапляють до тарілки. Саме від цього навантаження й з’являються симптоми переїдання. До них належать: бурчання в животі, відчуття важкості у шлунку і поганий сон.

Зловживання їжею за святковим столом відповідно має свої наслідки. Серед них: зайва вага, проблеми з травленням і печінкою, ендокринні порушення із гормональними збоями та ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Фото з профілю Оксани Заремби у Viber

Хмельницький гастроентеролог Оксана Заремба каже, що навчитись не переїдати можна. Для цього варто дотримуватись трьох порад:

  • Слід їсти повільно, а не поспіхом. Тоді відчуття насичення приходить швидше. До того ж поживні речовини засвоюються на повну.
  • Оскільки більшість людей плутає відчуття спраги із голодом, випивайте перед прийомом їжі склянку води.
  • Накладайте їжу в невеликі тарілки. Тоді її буде здаватись більше, ніж насправді - радить хмельницький гастроентеролог Оксана Заремба.

Більшість людей вважають, що посприяти легкому перетравленню їжі можна за допомогою фармацевтичних засобів. Однак за словами керівника МОЗ, Уляни Супрун - шлунку це не допомагає.

  • Якщо любите “допомагати” шлунку перетравити їжу з допомогою ферментних препаратів - зверніть увагу! Кілька таблеток до важкого застілля не врятують від наслідків переїдання. Універсальна порада в цьому випадку - їсти менше та не покладатись на силу таблеток - стверджує керівник МОЗ, Уляна Супрун.

Щоб уникнути переїдань, варто ретельно слідкувати за трапезою. Та якщо розрахувати страви не вийшло, слід на якийсь час змінити раціон харчування.

Хмельницький гастроентеролог Оксана Заремба радить наступного дня харчуватись переважно фруктами та овочами або провести сокову терапію. Необхідно протягом дня випити 1,5 л свіжовичавленого соку, розведеного мінеральною водою.

Доки святкові страви не мерехкотять перед очима, запам’ятайте: яке б задоволення не приносила їжа, вона не варта вашого здоров’я.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
09:07 Екс лісівника зі Славути нагородили медаллю “За оборону України” 08:27 НМТ-2023: коли розпочнуться основна та додаткова сесії 21:45 На Шепетівщині збирають скло та пластик. Виручені кошти спрямовують на ЗСУ 20:35 Знущалися над дівчатами: оголосили підозру третьому організатору «блогерських вечірок» у Києві Від читача 09:33 Хмельницькі нацгвардійці відзначили 30-ту річницю з дня створення військової частини 19:57 Хмельниччина в скорботі: на війні загинули троє воїнів 19:29 На 29 маршрут виїдуть великогабаритні автобуси 18:52 У заповіднику на Кам’янеччині незаконно видобували пісок 18:17 На хмельницькі лазні виділять мільйон гривень. Що зроблять? 17:28 Ексміліціонер з Кам’янця організував прокремлівську ботоферму 17:07 Кубок України з футзалу: хмельницький "Сокіл" переміг киян 16:45 Військові кухарі з Хмельниччини вчили італійців варити солдатський борщ 15:19 Тривожні кнопки у Хмельницькому та області: де є і як працюють (КАРТА) 14:50 Центр психологічної підтримки «Разом з тобою» відкрили у Хмельницькому 14:23 Залізничний переїзд у Гречанах перекриють на три дні 13:30 У Хмельницькому травмувалася пасажирка маршрутки: деталі 12:29 На трасі у Хмельницькому районі зіткнулись сім автомобілів photo_camera 11:05 Хмельницька обласна служба зайнятості буде мати 3 філії: деталі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up