Будинок Хмельницької міської ради - пам'ятка архітектури, побудована більше ста років тому. Раніше там здобували освіту юні мешканці Проскурова, сьогодні тут вирішують проблеми Хмельницького.
Будівництво основної споруди по вулиці Старобульварській,3 було завершено 1904 року. Урочисте відкриття училища відбулося 1 липня. Навчальний заклад отримав назву на честь Цесаревича Олексія і стало називатися Олексіївським реальним училищем.
Училище мало 6-річний навчальний курс, його випускники отримували середню освіту з технічним нахилом. Поступали до нього переважно після закінчення середніх шкіл. Серед предметів, що вивчали в реальному училищі, були Закон Божий, російська, німецька та французька мови, математичні дисципліни, географія, історія, каліграфія, фізика та хімія.Будівництво основної споруди по вулиці Старобульварській,3 було завершено 1904 року.Урочисте відкриття училища відбулося 1 липня. Навчальний заклад отримав назву на честь Цесаревича Олексія і стало називатися Олексіївським реальним училищем.
У 1912-1913 роках Проскурівська земська управа поставила питання про перетворення училища у класичну гімназію. Але Перша світова війна перекреслила ці плани. А у вересні 1915 року Олексіївське училище перенесли до Кіровограду. Через рік заклад повернувся у Проскурів і відновив свою роботу.
Під час громадянської війни 1917 – 1920 років навчальний заклад працював нестабільно.
З перших днів радянської влади реальне училище припинило своє існування. Наступні роки його приміщення займала школа, пізніше – партійні та комсомольські установи. А з 1986 року – міськвиконком.
Читайте також:
З іподрому до спортивної арени "Поділля"
На залізничному вокзалі Проскурова збирався місцевий бомонд
Від Бузького ставу до річки Південний Буг
На Проскурівській розливали найкращу газовану воду
На Проскурівській розливали найкращу газовану воду
У приміщенні паспортного столу служили червоні козаки
У приміщенні храму Андрія Первозванного колись був спортзал
У приміщенні полкового храму був склад для військових
Будівля готелю «Слон» пережила війни та революцію
У церкві Різдва Богородиці був склад та місцевий архів
На місці теперішнього Будинку культури колись був театр
У першому тролейбусі Хмельницького можна було проїхатись за чотири копійки
Друзі, присилайте «ВСІМ» фото старого Проскурова з коротеньким описом на адресу [email protected]. Діліться історією та цікавими фактами про зміни у нашому місті.
voltron
Anonymous