Створення головного стадіону Проскурова бере початок з 1920-х років. Саме в той час популяризувався спорт серед населення. Тому у влади виникла ідея переобладнати іподром під спортивну арену.
Іподром розташовувався на величезному пустирі, в деяких місцях тут стояла вода, ріс очерет і водились качки. Багато часу пішло на те, аби підсушити ділянку і засипати грунт на футбольне поле.
Місце було надзвичайно популярним серед проскурівчан – тут проводились головні футбольні матчі і спортивні змагання. Згодом арена перейшла у відомство товариства «Динамо» і отримала відповідну назву.
У будівництві нового стадіону брали участь сотні підприємств, комсомольських та піонерських організацій. Загальна кількість місць, яка передбачалась – чотири тисячі, з них 1750 – для сидіння. Офіційне відкриття відбулося 16 травня 1950 року.
Стадіон перебудували на більш сучасний лад у 1960-х роках. Тоді хмельницька футбольна команда «Динамо» одержала статус майстрів та право виступати у чемпіонатах СРС. Саме тоді виникла проблема в тому, що арена не відповідала усім необхідним вимогах.
Рекордно швидким виявився цей процес. Лише за три місяці стадіон перетворився на диво – тут встановили нові залізобетонні трибуни на більш як десять тисяч місць із роздягальнями, душовими, сауною та медпунктом, а також встановили щогли електричного освітлення, якого багато стадіонів країни ще не мала.
Сорок років стадіон залишався в такому стані, в якому його закінчили будувати у 1960 році. З 1978 року, щоправда, він тримав нову назву «Поділля».
У складні 90-ті стадіон спіткала нелегка доля – він часто переходив із однієї власності в іншу, а згодом споруда взагалі почала руйнуватись.
Реконструкція розпочалась за колишнього мера Михайла Чекмана. Заново будівельники спорудили центральну трибуну, захисним дахом та добудували споруду для адміністративно-господарських приміщень, офісів, торгівельних центрів.
Читайте також:
На залізничному вокзалі Проскурова збирався місцевий бомонд
У будівлі художнього музею колись видавали позики підприємцям
Кінотеатр "Чкальник" - місце зустрічей та відпочинку
Від Бузького ставу до річки Південний Буг
У приміщенні паспортного столу служили червоні козаки
У будинку на перехресті Подільської та Грушевського був найкращий поліцейський пост
На Проскурівській розливали найкращу газовану воду
У приміщенні храму Андрія Первозванного колись був спортзал
У приміщенні полкового храму був склад для військових
У першому тролейбусі Хмельницького можна було проїхатись за чотири копійки
На місці теперішнього Будинку культури колись був театр
У церкві Різдва Богородиці був склад та місцевий архів
В будівлі Хмельницької міськради колись вивчали Закон Божий
Будівля готелю «Слон» пережила війни та революцію
Як змінилася центральна аптека Дєрєвоєда
Друзі, надсилайте «ВСІМ» фото старого Проскурова з коротеньким описом на адресу [email protected]. Діліться історією та цікавими фактами про зміни у нашому місті.