Перший театр у Хмельницькому знаходився на вулиці Проскурівській (колись мала назву Олександрівська). Після його відкриття театральне життя у Проскурові почало дещо набирати обертів. На гостину з’їжджались тоді акторські колективи із Петербурга, Одеси та Києва. Поблизу будівлі відкрили театральний ресотаран та готель, де можна було зупинятись акторам та колективам, котрі приїдждажли о міста на гастролі. Іноді у приміщенні театру проводили навіть засідання Уряду УНР та Директорії, які в період 1919-1920 тричі бували у місті.
У 1925 році споруду, де знаходився театр Шильмана передали у користування Українському державному драматичному театру, який якраз нещодавно сформувався.
Як зазначається у письмових джерелах, відкриття відбулося 24 жовтня 1925 року і стало визначною подією для життя Проскурова та його жителів.
У 1941 році Проскурів став обласним центром, тому рішенням стало перевести до приміщення театру Кам’янець-Подільський обласний музино-драматичний театр імені Петровського. Однак, через воєнні дії цю подію вирішили відкласти. І у листопаді 1944 року обласний театр переїхав у Проскурів в розмістився у будинку №43. У 1960 році театр спорудили на перехресті вулиць Кам’янецької та Гагаріна, а приміщення на Проскурівській, 43 передали міському Будинку культури.
Читайте також:
З іподрому до спортивної арени "Поділля"
На залізничному вокзалі Проскурова збирався місцевий бомонд
Від Бузького ставу до річки Південний Буг
На Проскурівській розливали найкращу газовану воду
У приміщенні паспортного столу служили червоні козаки
У приміщенні храму Андрія Первозванного колись був спортзал
У приміщенні полкового храму був склад для військових
У першому тролейбусі Хмельницького можна було проїхатись за чотири копійки
У церкві Різдва Богородиці був склад та місцевий архів
Там, де сьогодні хмельничани реєструють шлюб, раніше жили військові та лікувалися діти
В будівлі Хмельницької міськради колись вивчали Закон Божий
Як змінилася центральна аптека Дєрєвоєда
Будівля готелю «Слон» пережила війни та революцію
Друзі, присилайте «ВСІМ» фото старого Проскурова з коротеньким описом на адресу [email protected]. Діліться історією та цікавими фактами про зміни у нашому місті.
.