Танкісти Залізної бригади очищають харківський полігон від російських боєприпасів (ФОТО)
-
Допомоги у військових попросила одна з громад, яку минулої осені визволили від окупантів.
-
Сміттєзвалище було повністю завалене боєприпасами.
-
Що знайшли танкісти на полігоні розповідаємо далі.
Бійці 3-ї окремої Залізної танкової бригади з початку повномасштабного вторгнення показують неймовірні результати в боротьбі з російським агресором. Восени вони брали активну участь у контрнаступі на Харківщині. Вони проривали оборону росіян через Байрак та Балаклію, визволяли містечка та села північно-західного регіону.
Сьогодні ж бійці Залізної бригади досі допомагають місцевим мешканцям наводити порядок в регіоні.
У військовому підрозділі розповідають, що нещодавно керівництво однієї з громад, яка була окупована з перших днів великої війни, звернулося до наших військових з проханням. Справа в тому, що полігон твердих побутових відходів в тій тергромаді був повністю засмічений ворожими боєприпасами. Харків’яни просили допомогти його розчистити.
Аби роботи відбулись безпечно, танкісти 40-тонний броньований бульдозер на артилерійському тягачі — БАТ-2. Вони додають, що ця машина – трофейна: рашисти кинули її, коли тікали зі Слобожанщини.
Під час розчистки полігону ковш бульдозера вигорнув мішок. В ньому були запалювачі для ручного протитанкового гранатомету. А трохи пізніше — ще й цинк з набоями для БМП. Тож на місце довелось викликати ще й спеціалістів ДСНС, які зазвичай займаються розмінуванням.
Наразі, кажуть, розчистка сміттєзвалища завершується. Після цього армійська техніка повернеться до місця дислокації. А пізніше, можливо, вирушить на допомогу іншій громаді, якщо виникне така потреба.
Нагадаємо вам також історії бійців цієї сдаветної бригади.
Історії бійців 3-ї танкової Залізної бригади
Прочитайте історію командира 3-ї танкової Романа Шеремета. Він родом з Чернігівщини, та потрапив до ярмолинецької 3-ї танкової. Боєць не знає що таке страх на полі битви, розповідає що найважче на фронті та про що мріє після перемоги на ворогом. Його розповідь читайте за посиланням.
Про сім’ю Черевченків — Івана та Інну. Іван служить в танковій бригаді, а дружина волонтерить. На лінії вогню Іван дбає про належне забезпечення бійців усім необхідним для життєдіяльності підрозділу. Тож від його роботи великою мірою залежить боєздатність підрозділу. Їхню історію читайте в матеріалі «У нього є природній дар — виживати»: дружина хмельницького танкіста розповіла про свого коханого
Надзвичайно щемлива історія ярмолинчанина Віталія Хоптяра. Ще 23 лютого — директора місцевої дитячо-юнацької спортивної школи, а нині — командира танку одного із підрозділів 3-ї окремої танкової бригади. Він розповів про бій, у якому лише 2 українських танки дали прикурити 22 ворожим машинам; про зіткнення з окупантом під Авдіївкою. Читайте про це у матеріалі Танкіст Віталій Хоптяр розповів як нищить ворогів на передовій
Читайте про хороброго стрільця-зенітника Руслана Шимановського. Він з першого пострілу збив “Стінгером” ворожий гвинтокрил. Зізнається, що зовсім не боявся, а роздумувати було ніколи, бо прикривав побратимів з піхоти. Дивіться відео з бійцем у матеріалі Хмельницький танкіст збив ворожий гелікоптер зі “Стінгера”
Нагадаємо вам ще історію одного із бійців 3-ї танкової танкіста Валерія Жуковського. Військовий добровольцем пішов на фронт ще в 2014. А також розповівза що воює та про власну трагедію. Детальніше читайте в матеріалах Як живуть та воюють танкісти: історія Валерія Жуковського з Шепетівки та “Не міг залишатися осторонь”: танкіст Валерій Жуковський розповів про війну та волонтерство
А бригадиром 3-ї танкової є молодий 21-річний юнак Віталій Тимощук. Хоробрий військовий розповів про власні здобутки на війні та як вдалось поцупити ворожу техніку з-під носа росіян. А британський телеканал навіть зняв про нього сюжет. Про це можна прочитати у матеріалі Британські Sky News зняли сюжет про 21-річного танкіста з Хмельниччини.
Радимо прочитати історію харків’янина Романа, який перевіз родину з Харківщини та пішов разом із сином воювати. Тепер донька Настя пише таткові на фронт листи, від яких неможливо не розплакатися, а боєць шле дружині світлини з букетами квітів. Історію хороброго чоловіка читайте в статті “Татусю! Як сильно тебе не вистачає”
Воює в танковій бригаді і тендітна жінка Тетяна Гайдамашко. Вона — військовий лікар і мама 6-річної донечки. Хоробра жінка вже має медаль “За врятоване життя” від президента. Про своє життя та службу в танковій бригаді розповідає в матеріалі Рідні були в шоці: хмельничанка розповіла як стала військовим лікарем
Читайте також:
-
Перші кроки за півроку: захисник із Хмельниччини вчиться ходити на протезі у США (ВІДЕО)
-
Азовець Михайло Діанов передав 2 мільйони для побратима з Хмельниччини
-
“Залізний” танкіст із Хмельниччини освідчився коханій на пероні вокзалу (ВІДЕО)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.