Хмельничани можуть взяти розстрочку і платити за тепло влітку

Хмельничани можуть взяти розстрочку і платити за тепло влітку
  • З листопада Кабмін дозволив платити за опалення у розстрочку.
  • Отримати «кредит на тепло» можуть лише ті, у кого нема субсидії та боргу.
  • Що потрібно, аби оформити розстрочку та як вона працює, дізнавалися журналісти vsim.ua

У липні минулого року в Україні почали діяти нові тарифи на тепло. А з початку опалювального сезону вартість опалення для населення зросла майже вдвічі. Тому в жовтні Кабмін прийняв постанову, згідно з якою мешканці за бажанням можуть оформити розстрочку на опалення.

- Через збільшення вартості теплової енергії з початку опалювального сезону мешканцям стало важче сплачувати такі кошти. Для малозабезпечених є субсидія, а для мешканців, які не мають права на субсидію або не оформляли її, є право розстрочити суму за використане тепло на 12 місяців. Вони можуть сплачувати за послуги, які спожили взимку, протягом літніх місяців, - розповідає vsim.ua заступник директора з економічних питань та збуту КП «Хмельницьктеплокомуненерго» Галина Остапюк.

Якщо у жовтні людина спожила тепла на 1000 гривень, то в тому ж місяці вона має сплатити половину, а іншу частину - у відповідному місяці неопалювального сезону.

Відео дня

Ця послуга є не дуже популярною серед хмельничан. В «Теплокомуненерго» звернувся лише 51 мешканець. У КП «Південно-Західні тепломережі» розстрочити платіж прийшли 102 жителі.

- Щоб взяти розстрочку, потрібно звернутись до нас на підприємство. Секретар має бланки заяви. Більше нічого не потрібно. Ми самі розбиваємо ці платежі 50 на 50. Є різні нарахування, тому що є різні будинки. Одні будинки утеплені, там вжиті всі заходи з енергозбереження, тому у них споживають менше тепла. Загалом нарахування коливаються від 15 гривень за квадратний метр і до 40 гривень, - каже Галина Остапюк. 

Як отримати розстрочку на опалення:

  • Звернутися в абонентський відділ «Хмельницьктеплокомуненерго» або «Південно-Західні тепломережі»
  • Заповнити заяву на розстрочку та пред’явити паспорт для перевірки особистих даних.
  • Після перевірки наданої інформації (відсутність субсидії та заборгованості) теплопостачальна організація в опалювальний період надсилатиме рахунки з сумою на 50% меншою від нарахованої суми до сплати. Інші 50% будуть відображені в рахунках, які необхідно буде сплатити у неопалювальний період.

«Розстрочкою уряд  визнав, що населення не спроможне платити»

Олександр Сергієнко, директор аналітично-дослідницького центру «Інститут міста»

- У квітні минулого року Гройсман підняв вартість газу до 6879 гривень. Особливо це відбилося на вартості опалення. Я вважаю, що це була стратегічна фатальна помилка, тому що платежі населення зрівнялися з їхніми доходами. Наприклад, у  минулому році 80% пенсіонерів отримували пенсії менше 1500 гривень, а платіжки приходили лише за опалення з такими ж сумами. Не говорячи вже за платежі за газ в приватному секторі.

Населення постало перед вибором: або платити за комуналку, або їсти. Нас запевняли, що субсидії спасуть, але субсидії всіх не спасуть. Знайдеться багато сімей, які не отримають субсидію і не будуть мати достатньо коштів на платежі. Тим паче, що субсидія має теж такий підводний камінь як надання її за нормативами. Тобто якщо маєте велику квартиру, то субсидію дадуть лише на обмежену площу, а за решту доведеться платити по повній.

Тоді уряд придумав ще один механізм – розстрочку. Фактично цим уряд визнав, що населення не спроможне платити. Але розстрочка має теж велику підводну каменюку. Якщо субсидія компенсується з державного бюджету, то розстрочка не компенсується. Це означає, що теплопостачальна організація отримає 50% платежів, а платити за газ має 100%. І ці от решта 50% не компенсують це саме зараз, коли підприємство купує газ. Таким чином, вони заганяються в борг перед «Нафтогазом». Тоді «Нафтогаз» має всі підстави подавати в суд на такого боржника, стягувати кошти, арештовувати рахунки. Судові виконавці виставляють свою пеню. 

Через ці борги підприємство теж починає економити. Вони недогрівають теплоносії, не надають послуги належної якості, не ремонтують вчасно тепломережі. Як наслідок, механізм введення розстрочки не лише поліпшує платежі населення, але і погіршує якість послуги. Нема механізму, який би фінансово підкріпив введення цієї розстрочки. Але люди на неї погоджуються, бо їм зручніше платити за опалення цілий рік.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Мастер Автополив

    Еще можно продать почку. Спеціально, для патріотів - для того щоб розрахуватися за єврокоммуналку можно продати нирку.
  • нашатырь

    О це перемога!!!!
  • Мирося

    ех, а платити то все одно прийдеться...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
18:02 Буде дощ. Прогноз погоди на 8 грудня для Хмельниччини 17:39 Міський голова Кам’янця отримав відзнаку від Головнокомандувача ЗСУ 17:07 Восьмеро воїнів повернулось «на щиті» до рідної Хмельниччини photo_camera 16:06 Військового медика з Хмельниччини Олега Довганя нагородили орденом Богдана Хмельницького Від читача 16:16 Інтервенційні кардіологи КНП "ХОССЦ" виправили множинні судинні ураження, врятувавши пацієнту ногу 15:15 У Хмельницькому відбудеться різдвяний благодійний ярмарок. Мешканців запрошують долучитись 14:22 У Хмельницькому судили сина російського актора – Михайла Боярського 13:39 У Хмельницький «на щиті» повернувся герой Олексій Полець photo_camera 12:42 Нарибалили на чверть мільйона гривень: на Південному Бузі спіймали браконьєрів 11:47 Гроші, пасажири та кілометри. Показники роботи хмельницького «Електротрансу» 10:46 Вдарив розбитою пляшкою і душив: за напад на колишню засудили жителя Хмельниччини 09:44 Двоє чоловіків загинуло на пожежі у Хмельницькому районі 09:06 Іноземець-шанувальник «розвів» жительку Хмельниччини на 37 тисяч гривень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up