Валяються на дитячих майданчиках, ламають все, що потрапляє під руки і навіть сідають за кермо. У 2018 збільшилась кількість людей, які розпивають алкоголь в заборонених місцях. Якщо у минулому році патрульні зафіксували 3500 таких випадків, то вже за менше ніж 5 місяців цього року - 1100. Кажуть, зменшився і вік порушників. А якщо і п'ють на вулиці, то часто - до такого стану, що нічого не пам'ятають.
- Раніше в середньому це були особи віком 30-35, зараз 25-30. Ми бачимо, що молодь починає розпивати алкоголь, а це є серйозною проблемою. Також якщо раніше громадяни переважно пили пиво і були в адекватному стані, то зараз зазвичай розпивають або міцніші напої, або пиво, але у великих кількостях і часто до стану безпорадності, - розповідає речник управління патрульної поліції Хмельницької області Роман Мартинюк.
Патрульні кажуть, нерідко мешканці "під мухою" починають бити вікна, дряпати машини, ламати лавки на дитячих майданчиках. Часто чіпляються до перехожих і влаштовують бійки.
- Бувають випадки, коли крадіжки, розбої та грабежі вчиняються в стані сп'яніння, адже грошей на випивку завжди не вистачає. Ми фіксуємо навіть керування напідпитку після таких розпивань у дворах будинку, де після алкоголю втрачається адекватне сприйняття реальності і з метою поїхати купити ще особи сідають за кермо, - пояснює Роман Мартинюк.
Крім того, збільшилась кількість громадян, які в стані сп'яніння просто сплять на вулиці, в траві, на дорозі і навіть на дитячих майданчиках та лавках. Але штрафи таких порушників не лякають.
- Якщо порушник отримав постанову і не припиняє розпивати спиртне. то його можуть знову притягнути до відповідальності. Але, на жаль, штрафи малі, санкція статті 178 не дає змогу мотивувати порушника не повторювати знову, тому вся надія на громадський осуд, - каже Роман Мартинюк.
Оскільки штрафи зовсім не впливають на бажаючих випити пива у парках та у дворах будинків, патрульні придумали флешмоб. Суть полягає в тому, аби небайдужі хмельничани фотографували або знімали на відео порушинків та викладали його у соцмережі. Наголошують і на тому, щоб люди не проходии повз, а викликали поліцію та медиків. Також спільно з громадськими організаціями будуть проводити патрулювання.
- Окремий напрямок - це пропаганда здорового способу життя на противагу алкоголю, це вже другий етап флешмобу, який буде зовсім скоро. Ми будемо просити усіх свідомих громадян робити ролик-звернення та розповідати як можна досягнути успіху без алкоголю. Третій етап - це масова інформаційна компанія та соціальні ролики, які демонструють життя людей, які підсіли на алкоголь, - ділиться планами Роман Мартинюк.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Анонім
Jurgen Oleksandrovyc
Максим Кононов
Наталия Рудюк
IGOR reply Наталия Рудюк
Анонім reply IGOR