Сергій Лабазюк: питання повернення цінності робітничих професій допоможе і бізнесу, і країні в цілому вибратися із економічної ями (прес-служба Сергія Лабазюка)

Сергій Лабазюк: питання повернення цінності робітничих професій допоможе і бізнесу, і країні в цілому вибратися із економічної ями (прес-служба Сергія Лабазюка)

Питання повернення цінності робітничих професій допоможе і бізнесу, і країні в цілому вибратися із економічної ями. Про це заявив народний депутат Сергій Лабазюк під час брифінгу в парламенті.

Як зазначив нардеп, не перший рік на ринку праці катастрофічно не вистачає працівників робітничих спеціальностей, а молоді випускники спеціалізованих закладів - не адаптовані до сучасних умов виробництва. Через брак кадрів страждає не лише бізнес, але й економіка країни загалом. Бо на підприємствах не вистачає кваліфікованих робочих рук.

«Не виключення і Хмельницька область. Тому разом із командою на окрузі ведемо активну роботу щодо впровадження системи дуальної освіти на рівні області», - наголосив С. Лабазюк.

Він нагадав, що протягом останніх двох років було проведено десятки зустрічей із роботодавцями, закладами профтехосвіти та студентами з цього приводу. Було підготовлено проект постанови №9173 про проведення експерименту у Хмельницькій області з запровадження дуальної форми навчання. Документ розглянуто профільним комітетом і рекомендовано для голосування  в сесійній залі ВР.

Також завдяки спільній роботі з профільним міністерством освіти та департаментом освіти Хмельницької ОДА вдалося розширити перелік закладів профтехосвіти, професій та роботодавців, які  розпочнуть впровадження елементів дуальної форми навчання у освітній процес вже з 1 вересня цього року.  Зокрема, мова йде про наступні робітничі професії та заклади: штукатур, муляр, монтажник, слюсар, токар, електромеханік з ліфтів, слюсар-електрик, машиніст крану, електрогазозварник (ВПУ №4 м. Хмельницького, ДНЗ "Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей", Хмельницький професійний ліцей, ДНЗ "Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг", ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького», ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти», Чорноострівський професійний аграрний ліцей та багато інших навчальних закладів).

«Це - гарний приклад і для інших регіонів піти шляхом впровадження на місцях елементів дуальної освіти.  Адже питання повернення цінності робітничих професій допоможе і бізнесу, і країні в цілому вибратися із економічної ями», - додав С. Лабазюк.

Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up