Новини компаній: Ощадбанк – найбільший універсальний банк країни!

Кабінет Міністрів України ухвалив стратегію розвитку Ощадбанку на 2018-2022 рр.

Новини компаній: Ощадбанк – найбільший універсальний банк країни!

Універсальний банк із провідними позиціями в обслуговуванні всіх груп клієнтів з оптимізованою мережею відділень, сучасними інформаційними технологіями та новою операційною моделлю та ефективним ризик-менеджментом – таким буде Ощадбанк у 2022 році згідно з новою стратегією розвитку, затвердженою Кабінетом Міністрів України 21 лютого. Про це йшлося на прес-конференції за участю міністра фінансів України Олександра Данилюка, голови правління Ощадбанку Андрія Пишного, Директора представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунера та голови наглядової ради Ощадбанку, заступника міністра освіти та науки України Романа Греби. Стратегія передбачає завершення трансформації держбанку та утримання лідерства в банківському секторі на наступні 5 років. Документ отримав підтримку стратегічного партнера Ощадбанку – Європейського банку реконструкції та розвитку.

 Стратегія розвитку Ощадбанку є складовою загальної стратегії розвитку державного банківського сектора. Вона передбачає зменшення частки державних банків шляхом їх часткової чи повної приватизації. Це дасть можливість збільшити конкуренцію на ринку, забезпечити фінансову стабільність та доступність банківських послуг. Важлива частина змін – покращення корпоративного управління за рахунок створення незалежних наглядових рад банків.

 На відміну від інших державних банків Ощадбанк єдиний залишається найбільшим універсальним банком, який буде присутнім у всіх клієнтських сегментах.

 · Корпоративний бізнес. У сегменті послуг для великого бізнесу Ощадбанк залишиться лідером, маючи значну експертизу та налагоджені бізнес-стосунки з великими корпораціями. Банк планує утримувати частку ринку: в кредитах – 18%, у депозитах – 11%.

 · ММСБ. У сегменті послуг для мікро-, малого та середнього бізнесу Ощадбанк планує збільшувати ринкову частку за рахунок удосконалення моделі обслуговування. План ринкової частки по кредитах ММСБ на 2022 рік – 10%, по депозитах та поточних рахунках – 20%.

 · Роздрібний бізнес. Останні три роки Ощадбанк утримував лідерство за динамікою зростання в роздрібному сегменті. Зважаючи на це, заплановано втричі збільшити частку ринку в сегменті роздрібного кредитування до рівня 13% за рахунок іпотеки, автокредитів, кредитних карток та споживчих кредитів. У напрямі залучення депозитів та поточних рахунків банк планує зберегти частку ринку на рівні 19%. Пріоритетом залишатиметься модернізація роздрібної мережі: відкриття нових та скорочення кількості старих неефективних відділень. Водночас Ощадбанк залишатиметься лідером з присутності в усіх областях України та продовжуватиме підтримувати клієнтів там, де він є єдиним каналом надання фінансових послуг. Також банк планує продовжувати розвиток у преміальному сегменті, розширюючи перелік послуг та локацій для обслуговування заможних клієнтів. Частка Ощадбанку в картковому бізнесі має зрости з 6% до 17%. Значна увага приділятиметься розвитку інноваційних технологій у сфері онлайн-банкінгу.

Також серед ключових компонентів стратегії покращення ІТ-інфраструктури та вдосконалення інформаційної безпеки, централізація функцій підтримки та покращення бізнес-процесів. Буде продовжуватись активна робота з проблемними кредитами. Банк зробив усі необхідні висновки щодо оцінки ризиків, які спричинили успадкований проблемний портфель, та імплементував їх у кредитну та ризик-політику. За останні три роки Ощадбанк не просто навчився працювати з проблемним портфелем, а й став справжнім бенчмарком ринку в цьому напрямі, отримавши судових рішень на свою користь на суму понад 40 млрд. грн.

Стратегію розвитку розкладено на покроковий план дій із чітко визначеними показниками ефективності. Кінцевим результатом реалізації стратегії має стати максимізація вартості Ощадбанку та його часткова приватизація за участю поважного міжнародного інвестора.

«Ощадбанк відкриває нову сторінку своєї історії. Першу частину плану стратегічного розвитку, а саме  модернізацію найбільшого та найстарішого банку країни, успішно виконано. На черзі – реалізація стратегії лідерства. Ми були послідовними в тому, що будували найбільший універсальний банк країни. Нова стратегія підтверджує успішність трансформації Ощадбанку з 2014 року та визначає чіткі дороговкази для подальшого руху. Підтримка обраної стратегії з боку акціонера – Уряду України та стратегічного партнера – ЄБРР є свідченням їх упевненості в тому, що закріплені в стратегії амбітні показники розвитку є об’єктивно реальними для реалізації професійною, оновленою командою банку», – зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

«Схвалена Урядом Стратегія розвитку державного банківського сектора передбачає приватизацію Ощадбанку за участю міжнародних фінансових організацій. Півтора року тому був підписаний меморандум між Міністерством фінансів, ЄБРР та Ощадбанком про взаємодію щодо покращення операційних та управлінських процесів і збільшення вартості банку. Ми відзначаємо, що команда Ощадбанку наполегливо працює над втіленням цього бачення. Впевнений, що подальша спільна робота ЄБРР, Мінфіну та Ощадбанку створить підґрунтя для успішного продажу банку та повернення інвестованих державою коштів», – заявив на прес-конференції міністр фінансів України Олександр Данилюк.

«Ми почули чітке викладення стратегії розвитку Ощадбанку від його керівництва. Нам особливо приємно, що банк визначає це як свою мету на майбутнє, як допомогу розвитку української економіки. Досягнення в цьому напрямі вже є. Особливо це стосується підтримки малого та середнього бізнесу. Виконання конкретних цілей стратегії є критичним для перспектив державних банків щодо співробітництва з міжнародними фінансовими установами. Я дуже радий, що ми поглиблюємо співпрацю й наближаємось до виконання положень нашого меморандуму, а саме до часткової участі в капіталі Ощадбанку», – зазначив директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер.

«За час, що пройшов з 2014 року, Ощадбанк змінився повністю. З Ощадної каси він перетворився на сучасний інноваційний банк. Це свідчить про те, що менеджмент Ощадбанку може ставити перед собою завдання та може їх виконувати. Члени наглядової ради вітають нову стратегію розвитку банку, в тому числі в частині нового підходу до корпоративного управління. Всі разом ми зможемо досягти високих результатів», – зазначив голова наглядової ради Ощадбанку, заступник міністра освіти та науки України Роман Греба.

 

 

на правах реклами

14:00 В Україні заборонили одне із популярних знеболювальних 13:00 У Славутському районі горів будинок photo_camera 12:00 Святкові вихідні: наступного тижня запустять 3 додаткові потяги через Хмельницький 11:00 Шукав дозу? У Кам'янці чоловік влаштував погром на станції швидкої допомоги 10:00 У Старокостянтинові "накрили" підпільне казино 09:00 24 червня - День молоді 08:00 Рецепт вихідного дня. Готуємо молоду картоплю по-французьки 19:37 Смертельна ДТП на Хмельниччині. "ВАЗ" влетів у мікроавтобус photo_camera 19:22 У Хмельницькому зник 15-річний хлопець (ОНОВЛЕНО) 17:15 На Кам'янеччині 49-річний чоловік незаконно виловив більше 150 рибин photo_camera 16:23 Життєва позиція: За ініціативи Сергія Лабазюка у Хмельницькому на круглому столі обговорили шляхи співпраці бізнесу та професійно-технічної освіти 16:13 Скільки води варто пити кожного дня? Що кажуть у МОЗ 15:09 Ноутбук, гроші і навіть їжа: в Кам'янці спіймали 34-річного крадія

Ще 19 червня на поминальних обідах у Ярмолинецькому районі отруїлись люди.  Зараз кількість хворих сягнула майже 50...

Жінку спіймали на гарячому, коли вона хотіла продати своїх дітей.  За 5-річну доньку і 7-річного сина мала отримати...

photo_camera

На дорозі не розминулися легковик і мікроавтобус.  В ДТП у Красилівському районі загинула пасажирка "ВАЗ".  Ще двоє...

Лікарі кажуть. що немає єдиних норм стосовно споживання води.  Йдеться про те, що пити потрібно тоді, коли дійсно відчуваєш...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up