Що обговорював Хмельницький: топ головних подій 2024

Що обговорював Хмельницький: топ головних подій 2024
  • Скандали, гроші, аварії та оновлення у місті. Це ті теми, які хмельничани обговорювали найактивніше. 
  • Зібрали гучні події за рік на нашому сайті. Пропонуємо їх пригадати. 

Рік видався багато на різноманітні події та інформаційні приводи. Позитивні та не дуже. Багато тем хмельничани активно обговорювали на нашому сайті – ділились враженнями та висловлювали критику. 

Пригадуємо, яким був цей рік. Журналісти vsim.ua зібрали матеріали, які з’являлись на нашому сайті впродовж року і які активно коментували наші читачі. Найбільш гучні події пригадуємо далі.

Січень

Січень, 2024. У соцмережах «гуляє» відео скандальної блогерки Анни Алхім з Дніпра. Користувачі поширили відео, де вона кружляє та позує на хмельницькій «стометрівці», саме біля портретів загиблих Героїв. Воно було опублікуване під російськомовну пісню. Багато підписників блогерки та інших користувачів обурила така поведінка. Зокрема те, що радісне відео було зняте саме поруч із портретами хмельничан, які загинули на війні. 

Відео дня

Нагадаємо, Алхім неодноразово потрапляла у різні скандали через висловлювання. У 2023-му блогерка назвала мешканців західних областей «заводом дибілів» через українську мову. А влітку цього ж року вона розмістила на своїй сторінці інформацію про те, що в певних лікарнях Дніпра перебувають військові, яким потрібна допомога. За декілька годин після цього окупанти завдавали удару по лікарні міста. Після цього Алхім звинуватили в тому, що саме вона скорегувала удар по лікарні.

Цього місяця хмельничани також активно коментували статки мера Олександра Симчишина. Доходи і майно він вказав тоді у своїй декларації. 

Лютий 

Тоді до Хмельницького мав приїхати шоумен і волонтер Сергій Притула, про що анонсували у ЗМІ та соцмережах. У лютому він звітував про роботу свого благодійного фонду. Подібні зустрічі відбувались у різних містах України. 

Присутні мали змогу потрапити на захід лише попередньо зареєструвавшись. А після того отримували інформацію про місце проведення зустрічі. Матеріал про приїзд Притули зібрав на нашому сайті чимало коментарів. Хтось писав слова подяки керівнику фонду та не обійшлось і без негативних висловлювань. 

Також цього місяця хмельничани активно обговорювали новину із заголовком: Гамалій пішов працювати в СБУ. Нагадаємо, інформацію опублікував сама екс чиновник у Фейсбук. 

Березень

У цьому місяці хмельничани обговорювали різне. Та найбільше коментарів зібрала новина про статки сім’ї Гереги. Дружина нардепа з Хмельниччини стала власницею квартири за майже 39 мільйонів гривень. Житло розташоване у столиці. Його площа – 383,3 квадратних метра. Це стало відомо з опублікованої декларації Олександра Гереги за минулий рік. Також дружина депутата стала власницею двох машиномісць, загальна вартість яких майже 1,6 мільйона, а також придбала акції товариства у Польщі.

Також у березні дискусію серед хмельничан викликав інцидент з ТЦК. Тоді у центрі Хмельницького військові силою затримали чоловіка і повели в автомобіль. У ТЦК пояснювали, що той є ухилянтом і перебуває в розшуку. Пояснення інциденту дав адвокат. 

Квітень

У квітні хмельничани обговорювали й коментували план сталої мобільності. Ми розповідали, що це –  документ, який передбачає комплексну реформу транспортної системи міста. Зміни мають торкнутись  громадського транспорту,  велодоріжок, пішохідних зон, роботи світлофорів, будівництва доріг.  

На розробку плану піде 14,3 мільйона гривень. Ці гроші надає Європейський банк реконструкції та розвитку у вигляді гранту. Про це раніше розповідали у міській раді.

Матеріал викликав дискусію серед хмельничан. Більшість залишили негативні коментарі, мовляв розробка такого плану «не на часі». 

Травень

У травні на vsim.ua обговорювали судовий позов Василя Новачка до нашої редакції. Він хотів відсудити у журналістів 500 тисяч гривень. Нагадаємо, заступник мера подався до суду через публікацію статті про кримінальне провадження, яке було відкрито поліцією щодо нього та його колег.

Після публікації за матеріалами кримінального провадження Василь Новачок звернувся до суду. Він вимагав спростування інформації, вибачень та 500 тисяч моральної компенсації. 

Рішення у справі ухвалювали суди трьох інстанцій. Врешті Верховний Суд ухвалив рішення на користь «Всім.юа» у справі проти Новачка

Червень

У червні хмельничани коментували оновлення «Дитячого світу». Влітку у торговому центрі ще тривали ремонтні роботи. Тоді на заміну ліфта виділили ще 595 тисяч гривень. Відтак загальна вартість робіт зросла до майже 34,1 мільйона гривень.

Як ми вже розповідали раніше, майже 72% витрат покриває Програма розвитку ООН, а понад 28% — міський бюджет та бюджет «Агенції муніципальної нерухомості». Попри це, мешканці продовжували обговорювати доцільність фінансування, а «Дитячий світ» тривалий час був темою для обговорення. 

Окрім цього, дискусії серед мешканців виникли і через оновлення фасаду торгового центру.

Липень

Впродовж літа рятувальники повідомляли сумну статистику про трагічні випадки на водоймах Хмельниччини. Один з них трапився у липні. На хмельницькому пляжі втопився 15-річний хлопець. Того вечора він відпочивав у компанії друзів. Коли той зник з поля зору, хлопці звернулись за допомогою до рятувальників. А пізніше до пошуків хлопця долучились і водолази. 

Тоді за місяць у Хмельницькому трапилось три трагічних випадки. Потонули два 15-річні хлопці та 15-річна дівчина. 

Також у липні активне обговорення викликала новина про скасування готівкового проїзду в тролейбусах. Його запровадили з 15 липня. 

Серпень

Серпень, 2024. На Хмельниччині перекинувся автобус з дітьми. Аварія трапилась вранці 13 серпня поблизу села Вишнопіль, що на території Старокостянтинівської тергромади. Тоді загинули 12-річна дитина і дорослий, який супроводжував групу. Учні їхали із селища Любар у Микуличин. 

Пізніше встановили інші обставини моторошної автотрощі. Зокрема й те, що в автобусі їхали діти діючих або загиблих військових. Загалом в транспорті були 19 дітей. Смертельною аварія стала для шестикласниці Іванни та вчительки англійської мови Олесі Тринус.

Нагадаємо, за місяць до цього сталася ще одна масштабна аварія. Але вже на сусідній Рівненщині. На дорозі маршрутка не розминулась з вантажівкою. В результаті зіткнення – 14 загиблих. Багато з них були жителями Хмельницької області, серед них – 6-річна дитина.

Вересень

Цього місяця хмельничани найбільш активно  обговорювали відкриття міжнародного автобусного терміналу, який став першим в Україні. Захід зробили пафосним – із перерізаннями стрічки та присутністю чиновників. 

Як ми вже розповідали раніше, термінал розрахований на 500 пасажирів. Звідти курсують автобуси до 15 країн Європи. На території є зали очікування, кафе, дитячий майданчик та навіть каплиця. 

Жовтень

Саме в цей час розпочався розголос щодо колишньої очільниці Хмельницької МСЕК. Зокрема, хмельничани активно коментували, що адвокатка Крупи вважає рішення суду щодо неї незаконним. 

Нагадаємо, ДБР викрило Тетяну Крупу та її сина Олександра Крупу – начальника Пенсійного фонду України у Хмельницькій області. Обох за підозрою у незаконному збагаченні. Вони незаконно оформлювали інвалідність чоловікам, які намагались уникнути військової служби. У сімейства правоохоронці провели обшуки. Лише готівкою знайшли майже 6 мільйонів доларів США, коштовності та інші цінні речі. Загалом родині посадовців належать 30 об’єктів нерухомості, 9 автівок, майно за кордоном та інше. У робочому кабінеті керівниці МСЕК знайшли 100 тисяч доларів США, а також підроблені документи, списки «ухилянтів» із прізвищами та фіктивними діагнозами. 

Більше матеріалів по справі Крупи – тут.

Також у жовтні містяни активно коментували новину про «Тисячу Зеленського». 

Листопад

У листопаді Хмельницький сколихнула новина про моторошну аварію на Зарічанській. Нагадаємо,  водій «BMW X6» зачепив два автомобілі – «Skoda Octavia» та «Mazda» і влетів у зупинку, де стояли люди. В результаті зіткнення загинули три жінки — 53-річна Валентина Вальчук, 60-річна Любов Лужняк, а також 56-річна жінка, ім'я якої нам не відоме. Згодом правоохоронці з’ясували, що водій був п’яний і під наркотиками. 

Нагадаємо також, що вже було перше судове засідання у справі смертельної аварії. Підозрюваного арештували на два місяці. 

Грудень

Останній місяць року був сповнений різними подіями, які активно коментували хмельничани. До прикладу, на нашому сайті читачі обговорювали оновлення світлофорів. Нагадаємо, в Україні з наступного року планують нововведення на дорогах. Із травня зелений колір світлофорів хочуть замінити на смарагдовий. Також планують замінити вигляд стрілок, які регулюють напрямок руху. 

На нашому сайті новина зібрала майже 90 коментарів. Більшість – із критикою та обуренням. Також нововведення стало темою для створення мемів у мережі. 

Ще однією темою для обговорення стала новина про знущання з військових. Скандал викликав хвилю обурення серед мешканців. Нагадаємо, арештували командира бригади, будинок якого будували військові на Хмельниччині. 

Суд обрав командиру 211 понтонно-мостової бригади Олегу Побережнюку запобіжний захід – тримання під вартою з правом внесення застави. Він став відомим через розслідування, яке викрило ймовірні зловживання керівництвом бригади.

Друзі, а які новини вам найбільше запам’ятались на нашому сайті? Діліться у коментарях!

Читайте також:

10 головних змін у Хмельницькому 2024 року: підбірка від «ВСІМ»

Передноворічний обмін полоненими: додому повернули трьох жителів Хмельниччини

З нового року тариф на транспортування газу подорожчає учетверо

Із 1 січня на Хмельниччині зростуть тарифи на воду: хто платитиме більше

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up