Інтерв’ю з лікаркою до 30: поширені хвороби в немовлят та косметологія для хлопців

- Журналістка vsim.ua продовжує розповідати вам про лікарів до 30, які працюють у Хмельницькому.
- Цього разу знайомимося із дитячим дерматовенерологом Катериною Горбуновою.
- Медикиня лікує як новонароджених, так і підлітків.
- Дізнавайтеся про неї більше, а також знайомтеся з іншими молодими медиками за посиланнями в кінці тексту.
Вже понад рік журналістка vsim.ua розповідає вам про молодих лікарів Хмельницького. А саме тих, кому до 30 років. У рамках цього проєкту вже були опубліковані матеріали про педіатрів, сімейних лікарів, гінекологів, стоматолога, патологоанатома, ортопеда-травматолога, хірурга, офтальмолога та інших медиків. Усі вони працюють в хмельницьких медзакладах. Більше читайте про них за посиланнями в кінці цього тексту.
Цього разу знайомимося із дитячим дерматовенерологом Катериною Горбуновою. Вона працює в міській дитячій поліклініці. Лікарці 30 років. Її досвід роботи в медицині складає 6 років. Будучи інтерном, вона працювала терапевтом в районній лікарні. Проте згодом медикиня змінила місце роботи, оскільки прагнула працювати дерматологом.
Катерина Горбунова в день має до 10 пацієнтів. Серед них як новонароджені, так і підлітки. Вони приходять з актуальними для свого віку проблемами. Наприклад, діти від 9 до 18 стикаються із вуграми. Аби їх вилікувати, молода лікарка користується сучасними методами та підходами. У роботі використовує косметологічні процедури. Зауважує - розв'язати проблему зі шкірою можна лише в комплексному підході лікування.
Катерина Горбунова впевнена: комфорт пацієнтів залежить від атмосфери, в якій працює лікар. Саме тому дерматовенеролог створила у своєму кабінеті справжній затишний куточок. У ньому сучасний ремонт, приємно пахне та є чимало дрібниць, які створюють приємні умови перебування.
Більше про лікарку до 30 читайте далі в інтерв’ю.
Стати лікарем - ваша ідея чи на це наштовхнули батьки?
-
У моїй сім’ї немає лікарів. Тому в батьків був шок, коли я сказала, що хочу бути лікарем. Проте вони мене підтримали. На той момент я була в 10 класі. Вирішивши пов’язати життя з медициною, я добре готувалася до ЗНО. У мене було чітке бажання стати стоматологом. І я завжди мріяла працювати в гарному, світлому кабінеті, де лунає приємна музика.
Де ви здобували вищу освіту?
-
Я навчалася у Вінницькому національному медичному університеті імені Миколи Пирогова. Коли ми приїхали із мамою подавати документи, була дуже довга черга. Тоді я планувала вступити на стоматолога. Та вже там прийняла рішення подати документи й на інші факультети. В результаті - вступила на бюджет на “Лікувальну справу”.
Чому врешті обрали спеціальність дерматовенеролога?
-
Насправді про дерматологію я задумалася вже під час навчання в університеті. Будучи на 6 курсі, я пройшла курси по косметології. Дуже хотіла цим займатися. Вже згодом я пройшла спеціалізацію по дерматології. Це було вже під час моєї роботи в медзакладі.
Скільки складає ваш досвід роботи і де ви його вперше отримали?
-
Лікарський досвід я отримувала під час інтернатури. Її проходила в Хмельницькій районній лікарні. Я спеціалізувалася по внутрішнім хворобам. Оскільки я навчалася в університеті на бюджеті, то я мусила відпрацювати три роки по розподіленню. Тому я й працювала три роки терапевтом. За цей час я пройшла спеціалізацію по дерматології, в тому числі дитячій. Адже в той період я працювала також у приватній клініці, де був потрібен дитячий дерматолог. Тому так все й склалося.
Чому вирішили змінити місце роботи після інтернатури?
-
Відпрацювавши три роки, я вирішила змінити місце роботи. Мені хотілося більше перспектив і займатися активнішою діяльністю. Тоді я прийшла до міської дитячої лікарні. Запитала, чи їм не треба дерматовенеролога на роботу. Виявилося - треба. Тому мене погодилися взяти на роботу.
Пацієнтів якого віку ви оглядаєте найчастіше та як вони потрапляють до вас на прийом?
-
Пацієнти отримують до мене направлення через педіатра або сімейного лікаря. Найчастіше це діти від народження до 4 років. А також підлітки - з 9 до 18 років.
Що для вас робота з дітьми?
-
Насправді раніше й подумати не могла, що буду працювати з дітьми. Та зараз я дуже люблю свою роботу. З дітками працювати дуже класно. Вони такі безпосередні. Вони виражають найщирішу радість. Буває так, що біжать обійматися просто з дверей. Це дуже мило й додає настрою та натхнення до роботи. Проте буває, що й плачуть на прийомах. Тоді я стараюся з ними помалювати чи забавити мультиком.
Опишіть, як відбувається прийом в дерматовенеролога.
-
В день у мене є близько 10 пацієнтів. Більшість приходить із батьками. Спершу ми ведемо діалог. Я дізнаюся про скарги, лікування, яке було проведене раніше, його ефективність, наявність алергічних реакцій, хронічних захворювань і так далі. Я маю розуміти, які препарати підійдуть пацієнту, а які ні. Згодом я оглядаю дитину чи підлітка. Часто у своїй роботі я використовую дерматоскоп. За допомогою цього приладу я визначаю ступінь безпеки утворень на шкірі. Також старші пацієнти розповідають мені, який би вони хотіли отримати результат після лікування. І тоді ми плануємо, що і як будемо робити, щоб його досягнути.
У вас дуже затишний кабінет. Ви самі тут все облаштовували?
-
Насправді так і передбачалося, щоб це був комфортний і затишний кабінет. І щоб він не виглядав, як стандартний лікарняний. Планувалося, що це буде місце, де діти не будуть лякатися. Аби їм було тут приємно і затишно знаходитися. І щоб тут був гарний запах, а не як всі звикли - до лікарняного. Тут я сама все облаштовувала. Вклала частинку душі. І, як на мене, це додає комфорту пацієнтам. Тому і для мене, як для лікаря - це ідеальне місце, щоб працювати.
Більше дівчат чи хлопців приходить до дерматовенеролога?
-
Більше дівчат. Але хлопців теж є достатня кількість. До речі, хлопці дуже дисципліновано підходять до свого лікування. І мене це дуже тішить. Дівчатка в нас дуже люблять косметологічні процедури. Тому ми їх часто робимо.
Які саме косметологічні процедури виконуєте і чи це безоплатно?
-
Найчастіше ми робимо чистки й пілінги. Це платно. Ціна - 450 гривень. Також у нас є спеціальний прилад - центрифуга. За допомогою нього проводиться плазмотерапія. Це сучасний метод лікування плазмою власної крові. Наприклад, був у мене 17-річний пацієнт. У нього були рубці після прищів. Ми йому виконували плазмотерапію в комплексі з іншим лікуванням. В результаті, шкіра обличчя значно покращилася.
-
Косметологічні процедури є доречними тоді, коли їх дозволяє виконувати стан шкіри. Бо у період загострення ми не можемо здійснювати які-небудь процедури. Ми спершу знімаємо запалення, а тоді підключаємо косметологію. Таким чином це пришвидшує процес лікування.
З якими проблемами до вас приводять найменших пацієнтів?
- У маленьких дітей найчастіше виникає пелюшковий дерматит. Часто утворюються вірусні бородавки. Дітки можуть підчепити їх на дитячих майданчиках чи в дитсадках. Ми лікуємо їх, а не прибираємо хірургічним шляхом.
-
У новонароджених дітей, через те, що змінюється гормональний фон, виникає себорейний дерматит. Утворюється така кірочка на голівці, в ділянці брів, за вушками чи на обличчі. Часто матусі дуже хвилюються через це. Проте все це в дитини проходить.
Назвіть поширені проблеми серед підлітків.
-
Найпоширеніша проблема серед підлітків - це вугреві висипання. Вони можуть проявлятися не лише на обличчі, а й на спині. Підліткові вугрі виникають у місцях, де найбільші скупчення сальних залоз - обличчя, грудна клітка, ділянка спини між лопатками. У таких випадках важливо підібрати правильний догляд. Тому я багато розповідаю батькам про це. Також ми можемо застосовувати лікувальні препарати, що спрямовані на місцеву терапію.
-
Поширена проблема - себорейний дерматит. У народі кажуть “лупа”. Це такі запальні червоні висипання з лусочками. Можуть виникати на шкірі волосистої частини голови, обличчя, вух, верхньої частини спини та грудей чи складок паху. Часто також трапляється періоральний дерматит. У підлітків з'являються плями та прищі, які локалізуються переважно навколо рота або рідше навколо повік чи очей. Воно виникає через неправильне використання гормональних кремів і мазей на обличчі. У підлітків часто виникає через щільні тональні креми.
-
Також до мене приходять з атопічним дерматитом. Симптоми - на сухій шкірі з’являються плями червоного кольору, папули, що супроводжуються свербежем. Або ж з алергічним дерматитом. Тоді можуть виникати ознаки екземи, набряклість та висипання.
Чи була за вашу практику історія, пов’язана з пацієнтом, яку ви запам’ятали найбільше?
-
Так. Це був пацієнт, у якого була важка форма акне. Пацієнт потребував таблетованого лікування. Таке може тривати від 10 до 12 місяців. У таких випадках ми з пацієнтами часто бачимося, оскільки необхідно контролювати аналізи і так далі. У тій історії все закінчилося добре. В результаті, в дитини була чиста шкіра.
Чи поєднуєте ви роботу в міській поліклініці з приватною практикою?
-
Так. У вільний час я приймаю і дорослих, і дітей у приватній клініці.
Як любите відпочивати від роботи?
-
Я полюбляю активний відпочинок. Наприклад, подорожі. Люблю кудись поїхати на вихідні. Іноді я люблю просто посидіти вдома, з чаєм подивитися цікавий фільм.
Читайте також:
-
"Коли дитина народжується, то відразу мене торкається". Інтерв'ю з гінекологом Анастасією Британчук
-
Наймолодша в амбулаторії: інтерв’ю з 25-річною Вікторією, яка працює сімейним лікарем
-
Медик після “універу”. Дитячий лор Валентин малює з пацієнтами та навчає батьків
-
“Пацієнти кричать або не відкривають рота”. Інтерв’ю з 28-річним медиком, яка лікує дітям зуби
-
Медик після універу. Інтерв’ю з молодим лікарем Андрієм, який називає себе фрілансером
-
Медик після універу. Розповідаємо про педіатра Катерину, яка приймає в Ружичній
-
Дитячий патологоанатом Аліса з Хмельницького кайфує від роботи та веде свій блог
-
Медик після універу. Ольга допомагає вагітним у 16 і складає меню для дітей
-
Лікар після універу. 28-річна Євгена полюбила медицину через жаб
-
Лікар до 30. Дитячий офтальмолог Олександр запросив журналістів на операцію
-
Медик після універу. Як гінеколог Тарас допомагає народжувати хмельничанкам
-
Лікар до 30. Як Ольга Пеленичко впізнає пацієнтів за голосом та їздить на роботу в шоломі
-
Медик до 30: хмельничанка Аліна розповіла про шлях від танців до роботи в інфекційній лікарні
-
Медик після “універу”. Розповідаємо про 29-річного сімейного лікаря Богдана Скринька
-
Інтерв’ю з хмельницьким лікарем, який оперує без розрізів і рятує дітей після ДТП
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Чесна, порядна, начитана!